سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم:

دشمنان می‌خواهند در بین مسئولان اختلاف بیندازند

حجت الاسلام سعيدی با بیان اینکه روحیه اقدام و جرات عمل بسیار مهم است، افزود: برخی‌ها در برابر قدرت ستمگران و تهدیدات و تحریم‌های آنان به سرعت از صحنه خارج می‌شوند و نمی‌توانند جواب آنان را بدهند.
امام جمعه قم با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند در بین مسئولان کشور اختلاف بیندازند، افزود: دشمنان می‌خواهند با استفاده از نیروهای داخل کشور شخصیت‌های نظام را مورد هدف قرار دهند که در این زمینه باید هوشیار باشیم.

حجت الاسلام والمسلمين سید محمد سعیدی، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به در پیش بودن سالروز ورود حضرت امام(ره) به ایران و سرآغاز ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: هر سال ضرورت دارد تا مبانی نظری و اهداف انقلاب اسلامی در جامعه بازخوانی شود که این رسالت بر عهده خطبا و اهل قلم است.

وی گفت: یکی از موفقیت‌های انقلاب اسلامی داشتن رهبر و ولایت فقیه در عصر غیبت بود و از طرفی انقلاب اسلامی از مساجد آغاز شد و اطلاعیه‌های حضرت امام(ره) که آموزه‌های دینی به همراه داشت همچنین برپایی مراسم‌های عزاداری و جلسات تفسیر و موعظه در پیروزی انقلاب اسلامی موثر واقع شد.

تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س)، ابراز داشت: در دهه چهارم انقلاب اسلامی با وجود همه توطئه‌های داخلی و خارجی، مسیر پیشرفت و اعتلای انقلاب با هدایت‌های مقام معظم رهبری و در تدارم راه امام و شهدا متوقف نخواهد شد.

تاکید بر داشتن بصیرت انقلابی

وی در ادامه با تاکید بر داشتن بصیرت انقلابی، افزود: حفظ و تقویت ایمان و افزایش بصیرت دینی و اخلاقی و شناخت درست حوادث در ابعاد مختلف از ضرورت‌هایی است که امروز باید بدان توجه داشت.

حجت الاسلام سعيدی با بیان اینکه روحیه اقدام و جرات عمل بسیار مهم است، افزود: برخی‌ها در برابر قدرت ستمگران و تهدیدات و تحریم‌های آنان به سرعت از صحنه خارج می‌شوند و نمی‌توانند جواب آنان را بدهند.

وی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند در بین مسئولان کشور اختلاف بیندازند، افزود: دشمنان می‌خواهند با استفاده از نیروهای داخل کشور شخصیت‌های نظام را مورد هدف قرار دهند که در این زمینه باید هوشیار باشیم.

امام جمعه قم همچنین با اشاره به سالگرد انقلاب مصر افزود: مردم مصر بعد از یک سال همچنان بدنبال گم شده خود هستند و همچنان در میان آتش و خون تلاش می‌کنند و ارتش مصر هم در پی ایجاد آرامش گورستانی در این کشور است که در این میان بیشترین سود را رژیم صهیونیستی می‌برند.

برخی‌ها در مصر دل در گروه بیگانگان داده‌اند

حجت الاسلام سیعدی، اضافه کرد: برخی‌ها در مصر دل در گروه بیگانگان داده‌اند و لازمه خروج مصر از این شرایط بازگشت به اسلام است.

تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) با اشاره به اتفاقات رخ داده در کشور اوکراین نیز افزود: بحران‌ها در اوکراین به اوج خود رسیده است و غربی‌ها نیز با هدف فروپاشی حکومت آنان بدنبال پراکندن تخم تفرقه هستند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١١-١٣٩٢, ١٩:٢٣

   

پر مبحث ترین ها