سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم:

استفاده از توان فکری همه جناح‌ها و گروه‌ها از جمله رویکردهای مدیریتی در قم است

وی با بیان اینکه تا تبدیل قم به الگوی مدنیت اسلامی راه زیادی باقی مانده است، عنوان داشت: در این زمینه نیازمند بسیج همه امکانات هستیم تا با همیاری نخبگان عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.
استاندار قم گفت: استفاده از توان فکری همه جناح‌ها و گروه‌ها بدون تنگ‌نظری از جمله رویکردهای مدیریتی استان در دولت تدبیر و امید است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی‌منش در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد اظهار داشت: در بسیاری از شاخصه‌های توسعه‌ای، قم دارای جایگاه مناسبی است.

وی افزود: زیرساخت‌های مربوط به تامین انرژی، راه‌های جاده‌ای و حمل و نقل، شهرک‌های صنعتی، مراکز دانشگاهی، پروژه‌های عمرانی، مخابراتی، فضاهای آموزشی، حوزه‌های علمیه و پروژه انتقال آب از جمله عوامل توسعه قم محسوب می‌شوند.

استاندار قم با اشاره به اجرای پروژه‌های عمرانی بزرگی همچون بلوار پیامبر اعظم(ص) و اطراف حرم مطهر خاطرنشان کرد: منوریل و مترو از دیگر طرح‌هایی هستند که در قم اجرا می‌شوند.

تا تبدیل قم به الگوی مدنیت اسلامی راه زیادی باقی مانده است

وی با بیان اینکه تا تبدیل قم به الگوی مدنیت اسلامی راه زیادی باقی مانده است، عنوان داشت: در این زمینه نیازمند بسیج همه امکانات هستیم تا با همیاری نخبگان عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

صالحی‌منش در ادامه با اشاره به تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران گفت: دولت به همین دلیل دارای محدودیت‌هایی است ولی باید راه‌حل‌های جایگزین را بیابیم تا کارها به سرعت پیش بروند.

استاندار قم اضافه کرد: رویکردهای مدیریتی استان در دولت تدبیر و امید دارای ویژگی‌هایی است از جمله استفاده از توان فکری همه جناح‌ها و گروه‌ها بدون تنگ‌نظری، حرکت بر اساس برنامه‌محوری و پرهیز از تصمیم‌گیری‌های فارغ از کار کارشناسی را می‌توان نام برد.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس به ویژه ریاست قوه مقننه و حجت الاسلام والمسلمين روحاني كه عنايت ويژه وخاص نسبت به قم دارند گفت: باید بر روی پروژه‌های نیمه تمام تمرکز کنیم و بهسازی بافت‌های فرسوده را در اولویت قرار دهیم.

صالحی‌منش خواستار بسیج همه امکانات برای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در قم شد و گفت: باید از توان بخش خصوصی هم در این زمینه استفاده کنیم.

اجازه ندهیم جاهلان چهره قم را به نام خویش مصادره کنند

استاندار قم با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی برای ارتقای شاخصه‌های فرهنگی قم خاطرنشان کرد: باید در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای امنیت استان گام برداریم؛ حجاب و عفاف مسئله‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد و اجازه ندهیم جاهلان چهره قم را به نام خویش مصادره کنند زیرا بانوان قمی الگوی حجاب و عفاف هستند؛ مسئولان فرهنگی به ویژه ائمه جمعه و جماعات مساجد باید نقشی اساسی در این حوزه داشته باشند.

وی با تاکید بر تکمیل پروژه‌های مصوب سفر رهبری به قم به عنوان دیگر رویکرد دولت تدبیر و امید در قم بیان داشت: در این عرصه هم نیازمند پیگیری‌های جدی هستیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١١-١٣٩٢, ١٩:٢٩

   

پر مبحث ترین ها