سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت‌الاسلام اسکندری: دهه فجر دهه افتخار و غرور انقلابی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم برپایی 5 محفل اصلی انس با قرآن و برگزاری ده‌ها محفل قرآنی در مساجد را از دیگر برنامه‌های این اداره کل برشمرد و اظهار کرد: تعداد 4 محفل در مساجد جامع بخش‌های قم می‌شود و یک محفل محوری در شب 12 بهمن در بیت قدیمی امام راحل برگزار شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم دهه فجر انقلاب اسلامی را دهه افتخار و غرور انقلابی دانست و به تشریح برنامه‌های دو کمیته قرآن و تشکل‌های دینی در این ایام پرداخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در جلسه پرسنلی این اداره کل با اشاره به فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، این دهه پرافتخار را یادآور نعمت بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی و اقتدار جمهوری اسلامی دانست که در پرتو عنایات خدای سبحان، رهبری‌های هوشمندانه امام راحل و حضور آگاهانه و ارزشی مردم در صحنه، به بار نشسته است.

وی با گرامیداشت یاد شهیدان افتخارآفرین انقلاب اسلامی و رشادت‌های غرورآفرین جانبازان و ایثارگران، دهه فجر انقلاب اسلامی را دهه افتخار و غرور انقلابی و دهه رهایی از سلطه مستکبران دانست و تاکید کرد: باید تمام سعی و تلاش خود را در راستای بارورشدن ارزش‌های انقلاب اسلامی به کار بندیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم، تبیین چرایی و چگونگی پیروزی انقلاب اسلامی و دستاوردهای جمهوری اسلامی را وظیفه همه نخبگان حوزه و دانشگاه، صاحبان تریبون‌های عمومی، مبلغان دینی و سازمان‌ها و نهادها دانست و به تشریح برنامه‌ها و سیاست‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم در این ایام پرداخت.

حجت‌الاسلام اسکندری با بیان اینکه مسئولیت دو کمیته قرآن و نهج البلاغه و تشکل‌های دینی ستاد دهه فجر بر عهده اداره کل تبلیغات اسلامی استان است اظهار کرد: برنامه‌های این دو کمیته حول محور قرآن کریم، ولایت فقیه و مبانی دینی اجرا می‌شود.

مردمی بودن، ویژگی برنامه‌های دهه فجر

وی مردمی بودن را ویژگی اصلی برنامه‌های این اداره کل بیان کرد و افزود: حضور همه جانبه مردم در برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی از مهم‌ترین سیاست‌های اداره کل تبلیغات اسلامی است و بر همین اساس نشست‌های مختلفی با حضور گروه‌های مردمی تدارک دیده شده است.

برگزاری گردهمایی ائمه جماعات استان با حضور استاندار، برگزاری همایش مسئولان هیئت‌های مذهبی با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، برگزاری جشن انقلاب با حضور بانوان ایثارگر و تکریم از خانواده‌های معظم شهیدان از جمله برنامه‌هایی است که به گفته حجت‌الاسلام اسکندری در دهه فجر اجرا می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم برپایی 5 محفل اصلی انس با قرآن و برگزاری ده‌ها محفل قرآنی در مساجد را از دیگر برنامه‌های این اداره کل برشمرد و اظهار کرد: تعداد 4 محفل در مساجد جامع بخش‌های قم می‌شود و یک محفل محوری در شب 12 بهمن در بیت قدیمی امام راحل برگزار شده است.

تبیین ارزش‌های انقلاب اسلامی برای نسل جوان

حجت‌الاسلام اسکندری، برگزاری مسابقه قرائت و مفاهیم ویژه روستائیان سراسر استان در دو بخش مقدماتی و پایانی، برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقه پیامکی قرآن و نهج‌البلاغه از طریق سیمای استان، گردهمایی پیشکسوتان، استادان، حافظان و قاریان و فعالان قرآنی استان و... را از دیگر برنامه‌های ایام الله دهه فجر ذکر کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم ابراز امیدواری کرد که با اجرای این برنامه‌ها، ضمن گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، بخشی از دستاوردهایی که بر اثر پیروزی انقلاب اسلامی نصیب جمهوری اسلامی ایران شده است برای مردم به ویژه نسل جوان تبیین شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١١-١٣٩٢, ١۶:١٨

   

پر مبحث ترین ها