سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئيس شوراي شهر قم:

شبكه حمل و نقل منطقه پرديسان راه‌اندازي شود

بيشتر زوج‌هاي جوان به دليل ارزان‌تر بودن قيمت زمين‌هاي اين منطقه در پرديسان ساكن مي‌شوند اما شهرداري بايد تدابيري اتخاذ كند كه پس از گذشت پنج يا 10 سال اگر اين زوج‌ها خواستند مسكن خود را تغيير دهند در همان محل بمانند و به شهر مهاجرت نداشته باشند.

رئيس شوراي شهر قم خواستار راه‌اندازي شبكه حمل و نقل در داخل شهر و شهرك پرديسان شد.

به گزارش خبرگزاري فارس حجت‌الاسلام سيد محمد آتش‌زر ظهر امروز در مراسم افتتاح شهراري پرديسان اظهار داشت: منطقه پرديسان مشكلات خاص خود را دارد كه بايد با پيگيري مداوم مسئولان اين مشكلات حل شوند.
وي تصريح كرد: اكنون در اين منطقه ساخت و ساز بسياري انجام مي‌شود و مي‌توان از درآمد عوارض حاصل از آن مخارج شهرداري را تامين كرد اما زماني كه ساخت و ساز تمام شود آنگاه درآمد شهرداري به صفر مي‌رسد به همين خاطر شهردار پرديسان بايد از همين حالا به فكر يك درآمد پايدار باشد.

* توسعه فضاي سبز بايد از اولويت‌هاي شهرداري پرديسان باشد
آتش‌زر توسعه سريع فضاي سبز اين منطقه را از اولويت‌هاي پرديسان برشمرد و بيان داشت: براي ايجاد فضاي سبز با سرعت بيشتر نياز به همكاري شهرداري قم و استانداري است.
وي خاطرنشان كرد: بايد نيازهاي مردم اين منطقه در تمام سطوح از جمله خدماتي، رفاهي و بهداشتي تامين شود تا از سفرهاي زائد مردم براي حضور در شهر و خريد جلوگيري شود.
رئيس شوراي شهر قم از مسئولان شهرداري پرديسان خواست تا هر‌چه زودتر شبكه حمل و نقل داخل شهر پرديسان را راه‌اندازي كنند و افزود: براي حضور تاكسي و اتوبوس اين منطقه بايد فكري اساسي شود.

* تدبير شهرداري مانع از مهاجرت مردم منطقه پرديسان در آينده مي‌شود
وي گفت: بيشتر زوج‌هاي جوان به دليل ارزان‌تر بودن قيمت زمين‌هاي اين منطقه در پرديسان ساكن مي‌شوند اما شهرداري بايد تدابيري اتخاذ كند كه پس از گذشت پنج يا 10 سال اگر اين زوج‌ها خواستند مسكن خود را تغيير دهند در همان محل بمانند و به شهر مهاجرت نداشته باشند.
آتش‌زر با اشاره به وضعيت ارزش اقتصادي در مناطق مختلف شهر عنوان داشت: بايد ارزش اقتصادي در مناطق مختلف پرديسان مديريت شود.

* عمليات اجرايي منوريل متوقف نشده و نخواهد شد
وي در پايان سخنان خود با بيان اينكه مشكل منوريل و وضعيت آن در مقابل حرم حضرت معصومه (س) حل شده است، اظهار داشت: شوراي اسلامي شهر با قوت از اين پروژه حمايت مي‌كند چرا كه اين پروژه يكي از افتخارات دولت نهم و دهم است.
رئيس شوراي شهر قم ادامه داد: پروژه مونوريل در آينده يكي از بهترين پروژه‌هاي شهري قم خواهد بود و مشكلات آن طي جلساتي بررسي شده و بهترين تصميم و گزينه براي آن انتخاب شده است و عمليات اجرايي اين پروژه متوقف نشده و نخواهد شد.
وي ابراز اميدواري كرد تا دو سال آينده فاز دوم اين پروژه عملياتي و اجرايي شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠١-١٣٩٠, ٠٢:٢٢

   

پر مبحث ترین ها