سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله حسینی بوشهری: مسئولان آمریکایی ملت ایران رانشناخته‌اند

آیت الله حسینی بوشهری با انتقاد از نحوه توزیع سبد کالا تأکید کرد: در دهه مبارک فجر نباید این اتفاق می‌افتاد تا دشمنان این چنین جسورانه علیه ملت ایران سخن بگویند.
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با ابراز تأسف از ادبیات مسئولان آمریکایی در قبال ملت ایران افزود: برای مسئولان آمریکایی متأسفیم که بعد از این مدت هنوز ملت ایران رانشناخته‌اند.

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، خاطرات دوران انقلاب را فراموش نشدنی دانست.

وی گفت: انقلاب اسلامی دو بُعد سبی و دو بُعد ایجابی داشته که از بین بردن نظام ستم شاهی که مورد حمایت ابرقدرت‌ها بود جنبه سلبی انقلاب اسلامی است.

امام جمعه قم ادامه داد: فریاد شعار نه شرقی و نه غربی انقلاب اسلامی در برهه‌ای که کشورها می‌بایست یکی از دو قطب قدرت آن زمان را انتخاب کند، انقلاب اسلامی دست رد به این دسته بندی زد که این جنبه سلبی دیگر انقلاب بود.

وی با بیان اینکه انقلاب جنبه ایجابی نیز دارد، افزود: جنبه ایجابی انقلاب، تلاش برای پایه گذاری حاکمیت دینی بر اساس آموزه های اسلامی است.

امروز نام اسلام و شیعه در تمامی جهان طنین انداز است

آیت الله حسینی بوشهری افزود: عزت بخشی به تمام مسلمین جنبه سلبی دیگر انقلاب بود که امروز نام اسلام و شیعه در تمامی جهان طنین انداز است و نام قرآن و اهل بیت(ع) در دل همه مسلمین جهان جای دارد که این امر تنها به برکت انقلاب اسلامی محقق شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه همگان امام راحل را تنها در جنبه سیاسی می‌شناسند که دارای شخصیتی تاثیرگذار بوده است افزود: آنچه که موجب شد امام راحل به این توفیقات بزرگ دست یابد جنبه معنوی، دعا و توسل، حالت راز و نیاز و مناجات ایشان بود.

عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه عنوان کرد: در روز 21 بهمن حکومت نظامی اعلام شد اما یک نفر دستور داد مردم به خیابان‌ها بریزند و وقتی امام قصد بازگشت به ایران داشتند نیز همگان با این مسئله مخالفت کردند و می‌گفتند ممکن است هواپیما را مورد حمله قرار دهند و امام را دستگیر کنند اما ایشان وقتی دید که دوست و دشمن نسبت به بازگشت به ایران مخالفت می‌کنند فرمود این سفر سرنوشت ساز است و باید این کار انجام شود.

وی عنوان کرد: امام رقیق القلب بودند و در کنار مادران شهیدان می‌نشستند و با تواضع برخورد می‌کرد.

تمامی پیروزی‌های ما در سایه انقلاب بود

حسینی بوشهری با بیان اینکه ما دهه فجر انقلاب اسلامی را گرامی می‌داریم چرا که برکات انقلاب و نظام اسلامی از همان دوران بوده است، افزود: تمامی پیروزی‌هایی که داشتیم در سایه انقلاب بود که خودباوری را به ما برگرداند.

وی اضافه کرد: در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی جوانان ما احساس پوچی می‌کردند، اما امروز بیشتر دانشمندان ما از جوانان هستند.

هویت انقلاب ما بر پایه اسلام و طرفداری مردم است

نماینده مجلس خبرگان رهبری، اسلامیت و مردم را دو پایه و اساس حکومت اسلامی برشمرد و افزود: هویت انقلاب ما بر پایه اسلام و طرفداری مردم است که باید با ایمان این مسیر را ادامه دهیم.

وی تاکید کرد: عنصر بصیرت، آگاهی و دشمن شناسی و به تعبیر رهبر معظم انقلاب ایستادگی، مقاومت و اقدام از جمله عواملی است که می‌تواند در حفظ انقلاب موثر باشد.

انتقاد از کسانی که بیان می‌کنند با سلطه گران نمی‌شود درگیر شد

آیت الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از کسانی که بیان می‌کنند با سلطه گران نمی‌شود درگیر شد، اظهار داشت: ما قصد درگیر شدن با مستکبران را نداریم اما بنا نیست دستانمان را به علامت تسلیم بلند کنیم و با ضعیف برخورد کردن دشمنان را جسور کنیم که هر آنچه می‌خواهند در خصوص ملت ایران بیان کنند.

وی با ابراز تأسف از ادبیات مسئولان آمریکایی در قبال ملت ایران افزود: برای مسئولان آمریکایی متأسفیم که بعد از این مدت هنوز ملت ایران رانشناخته‌اند.

امام جمعه قم اضافه کرد: معاون وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که پولی که ما به ایران داده‌ایم باعث شد تا این دولت ایران برای فقرا غذا تهیه و در میان آنان توزیع کند که باید به آنان گفت ننگتان باد که با این ادبیات با ملت ایران صحبت می‌کنید.

نباید سوژه دست دشمنان داد

وی تصریح کرد: ما هم نباید کاری کنیم که سوژه به دست دشمنان دهیم چراکه دشمنان هتاک هستند و ملت ما را نمی‌شناسند.

آیت الله حسینی بوشهری با انتقاد از نحوه توزیع سبد کالا تأکید کرد: در دهه مبارک فجر نباید این اتفاق می‌افتاد تا دشمنان این چنین جسورانه علیه ملت ایران سخن بگویند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در پایان خطبه‌های خود با اشاره به بارش برف شدیدی در استانهای شمالی کشور و خسارات ناشی از آن ابراز داشت: باید از همه کسانی که برای کمک رسانی به مردم این مناطق بسیج شدن تقدیر کرد اما مسئولان کشور باید بدانند که بالایای طبیعی در کشور زیاد است و آنها همواره باید با فراهم آوردن امکانات مورد نیاز آماده باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١١-١٣٩٢, ١٨:۵٧

   

پر مبحث ترین ها