سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم خبر داد

بهره‌برداری از 48 پروژه بخش کشاورزی با اعتبار 17 میلیارد تومان

وی با اشاره به اینکه 15 پروژه شامل آبیاری پرفشار می‌شود، تصریح کرد: این پروژه‌ها در بخش‌های جعفریه، کهک، خلجستان و مرکزی در سطح حدود 100 هکتار انجام شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم از بهر‌ه‌برداری از 48 پروژه بخش کشاورزی استان قم با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد تومان خبر داد.

رضا سیار در مراسم افتتاح 287 طرح عمرانی استان قم که ظهر امروز با حضور استاندار و جمعی از مدیران استان در سالن معصومیه استانداری قم برگزار شد با اشاره به بهره‌برداری از 48 پروژه بخش کشاورزی استان قم گفت: این پروژه‌ها در مجموع با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد و 278 میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: این پروژه‌ها با وجود تنگناهای اعتباری در حد فاصل هفته دولت تا دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم موضوعات پروژه‌های قابل افتتاح این سازمان را آب، خاک، تولیدات دامی، شیلات و صنایع کشاورزی اعلام کرد و گفت: این پروژه‌ها در مجموع اشتغالزایی 203 نفر را به صورت مستقیم و زمینه اشتغال 22 نفر را به صورت غیرمستقیم ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه 15 پروژه شامل آبیاری پرفشار می‌شود، تصریح کرد: این پروژه‌ها در بخش‌های جعفریه، کهک، خلجستان و مرکزی در سطح حدود 100 هکتار انجام شده است.

سیار همچنین از اجرای چهار پروژه لوله‌گذاری خبر داد و گفت: این پروژه‌ها در بخش‌های مرکزی و خلجستان به منظور بالارفتن راندمان انتقال آب و کاهش هزینه‌های تولید و افزایش درآمد کشاورزان انجام شده است.

وی با اشاره به بهره‌برداری از سه باب استخر ذخیره آب برای پرورش ماهیان سردابی یادآور شد: این پروژه‌ها نیز با هدف اشتغالزایی، استفاده بهینه از منابع آب و تولید پروتئین سفید ماهی به اجرا رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم بهره‌برداری از 15 واحد پرواربندی گوساله با ظرفیت یک‌هزار و 100 راس، یک واحد گاو شیری، 6 واحد پرواربندی بره با ظرفیت یک‌هزار و 400 راس، طرح توسعه آبمیوه طبیعی و بسته‌بندی عسل را از دیگر پروژه‌های قابل بهره‌برداری جهاد کشاورزی قم برشمرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-١١-١٣٩٢, ١۶:١۵

   

پر مبحث ترین ها