سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طی سال گذشته/

قمی‌ها یک میلیون جلد کتاب از کتابخانه‌های قم امانت گرفتندط

در سال 88 تعداد اعضای کتابخانه ها 24 هزار و 797  نفر بودند که این تعداد با رشد 75 درصدی در سال 89 به 43 هزارو 560  نفر ارتقا یافته است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم گفت: در راستای تحقق اهداف نهاد کتابخانه های عمومی کشور و خدمت رسانی مطلوب، تعداد یک میلیون و 95 هزار و 562 جلد کتاب توسط اعضای کتابخانه های عمومی استان قم به امانت رفت.
 علی فریدونی ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در سایه همت و تلاش مجموعه کتابخانه های عمومی قم و تعامل سازنده با اعضای انجمن کتابخانه ها در سال گذشته تعداد یک میلیون و 95 هزار و 562 جلد کتاب به امانت رفته است که در مقایسه با سال 88 با رشد 163 درصدی رو به رو بوده است.

وی ادامه داد: در سال 88 تعداد اعضای کتابخانه ها 24 هزار و 797  نفر بودند که این تعداد با رشد 75 درصدی در سال 89 به 43 هزارو 560  نفر ارتقا یافته است.

فریدونی خاطر نشان کرد: مراجعان به کتابخانه های عمومی در همه گروههای سنی شامل کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان هستند و کتابخانه ها آماده پاسخگویی به نیازهای مطالعاتی همه اقشار جامعه هستند.

رشد 146 درصدی تعداد کتابها

وی افزایش تعداد کتابهای موجود در کتابخانه های عمومی را یکی از عوامل موثر در ارتقای سطح کتابخوانی در استان برشمرد و اظهار داشت: در سال 88 تعداد کتابهای موجود در کتابخانه های عمومی استان 267 هزار و 651 نسخه بوده است که با رشد 146 درصدی در سال 89 به تعداد 659 هزار و 596 نسخه کتاب افزایش یافته که تاثیر به سزایی در توسعه کتابخوانی دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم با اشاره به رشد فضاهای مطلوب کتابخانه ای بیان داشت: در سال 88 تعداد کتابخانه های عمومی تحت پوشش و مشارکتی 38 باب کتابخانه بوده که در سایه تلاش و همت مضاعف در سال 89 این تعداد به 55 باب افزایش یافت.

وی افزود: کتابخانه های عمومی در سال 88 دارای زیربنای 17 هزار و 694 مترمربع بوده و با میزان 60 درصد رشد در سال 89 به متراژ 28 هزار و 389 مترمربع رسیده است.

ارتقای آگاهی، زیربنای جهاد اقتصادی

فریدونی با اشاره به منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در سال جهاد اقتصادی اظهار داشت: کسب دانش و ارتقای آگاهی و کتابخوانی در تحقق  منویات رهبر فرزانه انقلاب نقش موثر و اجتناب ناپذیری خواهد داشت و زیربنای جهاد اقتصادی محسوب می شود.

وی گفت: از برنامه‌های مهم این اداره کل در سال جاری ارتقای کیفیت خدمات، افزایش کتابخوانان و استفاده از تمام ظرفیتها و امکانات در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز نهاد کتابخانه های عمومی کشور است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم ابراز امیدواری کرد: با به کار گیری همه توان و سرمایه های موجود در کتابخانه های عمومی و کار جهادی، تحقق اهداف نهاد و توسعه کتابخانه ها سرعت گیرد و با شتاب بیشتری حرکت به سمت پیشرفت و تعالی انجام پذیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠١-١٣٩٠, ٠٣:١٩

   

پر مبحث ترین ها