سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تشدید نظارت و بازرسی بازار شب عید

بروز شده : ١-١٢-١٣٩٢, ١٠:٣۵    نسخه چاپی    
در آستانه سال نو اقدامات لازم در خصوص ذخیره سازی کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم همچون گوشت، مرغ، برنج، روغن به اضافه میوه شب عید به اندازه کفایت در استان انجام شده است و کم و کاستی در این باره وجود ندارد.
رییس کمیسیون نظارت استان قم از آغاز ضربتی طرح تشدید نظارتی و بازرسی بازار ویژه شب عید در استان قم خبر داد.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم یونس عالی پور ضمن اعلام این خبر گفت: این طرح از روز اول اسفند ماه آغاز می شود و تا پانزده فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال 92 و فرا رسیدن عید نوروز سال 93 قرار داریم با افزایش تقاضا نسبت به برخی کالاها و خدمات مواجه هستیم که زمینه سودجویی را برای فرصت طلبان فراهم می کند.
عالی پور افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از سودجویی های اقتصادی و به منظور کنترل بازار شب عید نظارت و نظارت دقیق بازار را در این ایام به صورت ویژه تشدید کرده است.

رییس کمیسیون نظارت استان قم با اشاره به اینکه در کل کشور از 15 اسفندماه طرح تشدید نظارت آغاز خواهد شد، گفت: ولی زمان آغاز این طرح نظارتی ویژه در استان قم زود تر از مابقی استانها، از روز اول اسفند ماه سال جاری تا 15 فروردین سال جدید به مدت یک ماه و نیم خواهد بود.
وی تصریح کرد: در اجرای این طرح گشت های نظارتی ویژه ای به صورت مشترک با بعضی از دستگاه های نظارتی در استان قم انجام خواهد شد که در این گشت های نظارتی از توان و ظرفیت دستگاه های مسئول بهره برده می شود.

یونس عالی پور ادامه داد: اداره کل تعزیرات حکومتی، سازمان حمل و نقل و پایانه ها، دانشگاه علوم پزشکی، اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی، معاونت پلیس آگاهی نیروی انتظامی، اتاق اصناف تولیدی و توزیعی، واحد نظارت و بازرسی اصناف و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری در اجرای طرح تشدید نظارت و بازرسی با سازمان صنعت، معدن و تجارت همکاری خواهند داشت.
وی اضافه کرد: فرمانداری و استانداری نیز به عنوان دستگاه های حاکمیتی و پشتیبانی در اجرای این طرح با سازمان صنعت، معدن و تجارت همکاری خواهند داشت.
دبیر ستاد تنظیم بازار استان قم نظارتهای عیدانه را شامل دو بخش کالا و خدمات دانست و اذعان داشت: لباس، کیف، کفش، آجیل، خشکبار، انواع شیرینی، لبنیات، گوشت قرمز، گوشت مرغ، ماهی، قند و شکر، روغن نباتی، برنج و... از جمله کالاهایی هستند که ضرورت دارد به صورت ویژه نظارت شوند.

وی به نظارت ویژه در بخش خدماتی اشاره کرد و متذکر شد: در این بخش به فعالیت شرکت های مسافرتی هوایی، زمینی و ریلی و دفاتر فروش آنها، حمل و نقل درون شهری و برون شهری، اماکن فرهنگی و تفریحی، اماکن سیاحتی و زیارتی، واحدهای اقامتی، مسافرخانه ها، هتل ها، رستوران ها و غذاخوری های درون شهری و برون شهری، دفاتر خدمات خودرویی و تعمیرگاه های خودرو به صورت ویژه نظارت می شوند.

عالی پور افزود: در آستانه سال نو اقدامات لازم در خصوص ذخیره سازی کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم همچون گوشت، مرغ، برنج، روغن به اضافه میوه شب عید به اندازه کفایت در استان انجام شده است و کم و کاستی در این باره وجود ندارد.

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان قم در پایان از برگزاری نمایشگاه بهاره عرضه مستقیم کالا در سطح استان به عنوان عامل موثر در تعدیل قیمتها یاد کرد و گفت: برگزاری این قبیل نمایشگاهها، از جمله راهکارهایی است که علاوه بر تنظیم بازار، دسترسی آسان شهروندان به مایحتاج عمومی را فراهم خواهد ساخت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٢-١٣٩٢, ١٠:٣۵

   

پر مبحث ترین ها