سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طی سه سال گذشته؛

700 خانواده تحت حمایت کمیته امداد قم صاحب مسکن شدند

بروز شده : ۴-١٢-١٣٩٢, ١٧:۴٩    نسخه چاپی    
وی با بیان اینکه خوشبختانه در این پروژه خانواده‌ها برای پرداخت اقساط ماهیانه هیچ دغدغه‌ای ندارند، افزود: بسیاری از خانواده‌ها حتی یک ریال نیز برای احداث مسکن هزینه نکرده‌اند و بالا‌ترین رقمی که خانواده‌ای پرداخت کرده است 15 میلیون تومان است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم از احداث مسکن برای بیش از 700 خانواده تحت حمایت کمیته امداد این استان طی سه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، ‌عبدالله جلالی ظهر یکشنبه در مراسم افتتاح پروژه 213 واحدی مسکن مددجویان که با حضور سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور و استاندار قم در مجتمع ولایت برگزار شد با بیان اینکه مسکن دارای اهمیت بسیاری است و برای انسان ایجاد آرامش می‌کند، افزود: برای طبقات ضعیف جامعه داشتن مسکن مناسب یک آرزو و آمال است.

وی گفت: خوشبختانه کمیته امداد توانسته با کمک نظام و اداره کل مسکن و شهرسازی در رفع نیازهای جامعه قدم‌های خوبی را بردارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم بیان کرد: پروژه 213 واحدی مسکن مددجویان در زمینی به مساحت 10 هزار و 650 متر مربع و زیربنایی به مساحت 16 هزار و 700 متر مربع احداث شده است که هر واحد 78 متر مربع و دوخوابه است.

وی ادامه داد: اعتبار اختصاص یافته به پروژه 72 میلیارد ریال بوده است که به ازای هر متر مربع 430 هزار تومان می‌باشد.

جلالی گفت: محل تامین اعتبار این پروژه از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به قم بوده است که برای هر واحد 10 میلیون تومان اختصاص یافته است و بخشی هم توسط خیرین و نیکوکاران و بخش کمی نیز توسط خانواده‌ها هزینه شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در این پروژه خانواده‌ها برای پرداخت اقساط ماهیانه هیچ دغدغه‌ای ندارند، افزود: بسیاری از خانواده‌ها حتی یک ریال نیز برای احداث مسکن هزینه نکرده‌اند و بالا‌ترین رقمی که خانواده‌ای پرداخت کرده است 15 میلیون تومان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم بیان کرد: با عنایت مقام معظم رهبری و زمین‌هایی که مسکن و شهرسازی در اختیار قرار داده است طی سه سال گذشته بیش از 700 خانواده تحت حمایت، صاحب مسکن شده‌اند و در آینده نیز بیش از 200 واحد دیگر در دستور کار قرار داده شده است.

وی گفت: کمیته امداد در استان قم پاسخگوی خوبی به خانواده‌های تحت حمایت سه نفر به بالا واجد مسکن بوده است و خوشبختانه اکنون وارد خانواده‌های 2 نفره نیز شده است.

جلالی بیان کرد: در سفر مقام معظم رهبری به قم برای ساماندهی سکونت گاه‌های غیر رسمی اعتباری اختصاص یافت که از آنجایی که متاسفانه خانه برخی از محرومان زیر دکل‌های برق قرار دارد تقاضا داریم بخشی از منابع را برای ساماندهی این خانواده‌ها اختصاص دهند زیرا آسیب‌های ناگواری از برق فشار قوی ممکن از رخ دهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٢-١٣٩٢, ١٧:۴٩

   

پر مبحث ترین ها