سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در ایام تعطیلات نوروز؛

امکان اسکان مسافران چادر زده کنار خیابان‌ها در مدارس قم وجود داشت

در طی ایام نوروز تعداد دو میلیون و 224 هزار و 971 نفر روز در قالب 441 هزار و 224 خانوار در فضاهای در نظر گرفته شده اقامت کردند که نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است.
 مدیر کل آموزش و پرورش استان قم از توانایی آموزش و پرورش استان به اسکان مسافران چادر زده در کنار خیابان‌های سطح قم در مدارس در ایام نوروز سال جاری خبر داد.

 محمد حسین امین جعفری شامگاه سه‌شنبه در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم که در تالار امام رضا (ع) استانداری قم برگزار شد گفت: با وجود 400 مدرسه و چهار هزار کلاس و ظرفیت پذیرش 30 هزار نفر در روز قادر به اسکان مسافرانی که در کنار خیابان‌های قم چادر زده بودند در مدارس استان بودیم.

وی اظهار داشت: با توجه به واگذاری مسئولیت کمیته اسکان ستاد تسهیلات نوروزی به اداره کل آموزش و پرورش در سال 90 بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با نهادها و دستگاه‌های عضو کمیته اسکان در آموزش و پرورش و ایجاد ظرفیت اقامتی برای تعداد 30 هزار نفر در روز و با استفاده از سایر دستگاه‌ها و اماکن از قبیل هتل‌ها‌، مهمان پذیرها و ... در مجموع 35 درصد به ظرفیت اقامتی استان نسبت به سال گذشته افزوده شد.

امین جعفری ادامه داد: در طی ایام نوروز تعداد دو میلیون و 224 هزار و 971 نفر روز در قالب 441 هزار و 224 خانوار در فضاهای در نظر گرفته شده اقامت کردند که نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: بیشترین زائر قم از استان‌های آذربایجان شرقی‌، خراسان رضوی‌، آذربایجان غربی‌، مازندران و همدان بودند که در این مدت فقط در آموزش و پرورش تعداد 510 نفر عوامل اجرایی و خدماتی انجام وظیفه کردند که 400 نفر آنها سرایدار و حدود دو هزار و 600 بازدید از مدارس و پایگاه‌های پذیرش انجام شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم در خصوص هزینه اسکان فرهنگیان در مدارس بیان داشت: هزینه اسکان در اتاق درجه 9 هزار تومان‌، درجه دو شش هزار تومان و درجه سه چهار هزار تومان بود که هر اتاقی ظرفیت پنج نفر را داشت و هر نفر اضافی نیز هزار تومان مازاد دریافت می‌شد.

شایان ذکر است در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم که در تالار امام رضا‌(ع) استانداری قم برگزار شد ارائه گزارش ستاد اسکان نوروزی استان قم، بررسی موضوع برگزاری هفته گرامیداشت مقام شامخ معلم‌، بحث و بررسی در خصوص طرح توانمندی دختران روستایی‌، بررسی تقویم اجرایی برگزاری جلسات شورای آموزش و پرورش استان در سال جاری و ... از جمله دستور کارهای اولین جلسه شورای آموزش و پرورش قم بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠١-١٣٩٠, ٢٠:۵٩

   

پر مبحث ترین ها