سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداري قم:

جشن بزرگ همياران بازيافت در قم برگزار می‌شود

بروز شده : ٨-١٢-١٣٩٢, ١٠:۵٢    نسخه چاپی    
بامداد اصل عنوان کرد: روزانه در شهر قم حدود 700 تن زباله تولید می‌شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداري قم از برگزاری جشن بزرگ همیاران بازیافت در روز جمعه 9 اسفند در ورزشگاه حیدریان قم خبر داد.

رضا بامداد اصل با اشاره به بحث فرهنگ سازی در مدیریت پسماند گفت: در تمام کشور فرهنگ غلطی ایجاد شده و تکالیف شهروندی در بازیافت زباله‌ها دیده نشده است.

وی با بیان اینکه سال 93 شعار «شهر خوب، شهروند خوب» را می‌طلبد اظهار کرد: اگر به دنبال شهر خوب هستیم باید شهروند خوب داشته باشیم و شهروند خوب است که شهردار خوب را همراه خود می‌کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اینکه شهرداری باید پا را از فرایند موجود فراتر گذارد بیان کرد: اگر زباله‌ای تولید می‌شود شهروند باید هزینه آن را بپردازد و تنها وظیفه شهرداری نیست که زباله‌ها را جمع کند.

وی با بیان اینکه در سال 92 پیش بینی می‌شود که هزینه جمع آوری زباله‌ها و نظافت شهر 430 میلیارد ریال شود تصریح کرد: در سال 92 هزینه نظافت شهری 380 میلیارد ریال شد.

بامداد اصل عنوان کرد: روزانه در شهر قم حدود 700 تن زباله تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید راهکارهای علمی و عملی مدیریت پسماند دیده شود گفت: در سال 93 در نظر داریم که با برنامه قدم برداریم و مشکلات شهر قم را در این زمینه حل کنیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند قم با بیان اینکه تفکیک زباله در قم به خوبی صورت نمی‌گیرد مطرح کرد: در چشم انداز 1404 باید یک شهر اسلامی همراه با الگوهای ایرانی و اسلامی داشته باشیم .

وی با اشاره به اینکه عدم بستر سازی تفکیک زباله یکی از مشکلات اصلی شهر قم است بیان کرد: برای فرهنگ سازی در سال 92 تعداد 120 هزار خانوار آموزش داده شدند.

بامداد اصل با بیان اینکه همان قدر که به شهروند تاکید می‌کنیم باید در این زمینه شهرداری هم به وظیفه خود عمل کند عنوان کرد: شهرداری نیز در این زمینه تلاش چشمگیری دارد و احداث کارخانه بازیافت و پردازش زباله یکی از این گام‌هاست.

وی با اشاره به اینکه سازمان مديريت پسماند باید در این زمینه نقش نظارتی داشته باشد اذعان کرد: با بخش خصوصي در این زمینه مذاکراتی صورت گرفته است تا بحث تفکیک بهتر صورت بگیرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداري قم با اشاره به برگزاری جشن بزرگ همیاران بازیافت در روز جمعه 9 اسفند در ورزشگاه حیدریان گفت: در این جشن جایزه‌های نفیسی برای برگزیدگان همیاران بازیافت قم در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه این جشن در ساعت 15 آغاز می‌شود بیان کرد: 75 میلیون تومان هدایای نقدی و غیر نقدی از جمله یک پراید در نظر گرفته شده است.

بامداد اصل با بیان اینکه سازمان مدیریت پسماند باید برای فرهنگ سازی هزینه کند عنوان کرد: در حاشیه همایش جشنواره هنرهای بازیافت را داریم که از مواد دور ریختنی شهروندان سفره‌های هفت سین درست مي‌شود.
وی بیان کرد: 150 نفر انتخاب شده‌اند که هنر خود را در این جشن عرضه می‌کنند و به 15 نفر از برگزیدگان جایزه تعلق می‌گیرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١٢-١٣٩٢, ١٠:۵٢

   

پر مبحث ترین ها