سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مديركل كتابخانه‌هاي عمومي قم خبر داد:

راه‌اندازي كتابخانه‌هاي سيار در روستاهاي قم

كتابخانه سيار مي‌تواند مكمل بسيار مناسبي براي فقدان كتابخانه عمومي باشد و با انتخاب كتاب‌هاي مناسب مي‌توان به نيازهاي مطالعاتي مردم پاسخ داد و اوقات فراغت آنان را از طريق كتاب پربار كرد.
مديركل كتابخانه‌هاي عمومي قم گفت: به دليل پراكندگي جمعيت روستاهاي استان قم، كتابخانه‌هاي سيار به منظور دسترس‌پذير كردن كتاب و ترويج كتابخواني بين روستائيان راه‌اندازي مي‌شود.

 علي فريدوني در حاشيه جلسه روساي بخش‌ها و مديران كتابخانه‌ها گفت: خدمات كتابخانه‌هاي عمومي نبايد محدود به مراجعاني شود كه به راحتي مي‌توانند به كتابخانه مراجعه كنند و بايد كتاب در دسترس همه مردم در همه مناطق استان قرار گيرد.
وي ادامه داد: كتابخانه سيار مي‌تواند در روستاهايي كه امكان تاسيس كتابخانه در آن وجود ندارد، به ارائه خدمات كتابخانه‌اي و امانت كتاب بپردازد.
مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان قم بر نقش مهم كتابخانه‌هاي سيار در توسعه فرهنگ كتابخواني تاكيد كرد و افزود: كتابخانه سيار مي‌تواند مكمل بسيار مناسبي براي فقدان كتابخانه عمومي باشد و با انتخاب كتاب‌هاي مناسب مي‌توان به نيازهاي مطالعاتي مردم پاسخ داد و اوقات فراغت آنان را از طريق كتاب پربار كرد.
وي با توجه به فعاليت‌هاي گذشته كتابخانه‌هاي عمومي در خصوص خدمت‌رساني سيار گفت: در حال حاضر كتابخانه سيار در بخش كهك فعال است و با هماهنگي دهياران و ائمه جمعه روستاها، كتاب به مردم امانت داده مي‌شود و آنان به راحتي مي‌توانند كتاب‌هاي مورد نياز خود را به امانت ببرند.
فريدوني گفت: انتخاب كتاب‌هاي موجود در اين كتابخانه توسط كتابداران و همچنين درخواست خود اعضا انجام مي‌پذيرد.
وي ادامه داد: همچنين اين طرح در بين تعدادي از مدارس قم نيز در حال اجراست و با حضور كتابدار در مدرسه و كلاس‌هاي درس، دانش‌آموزان به عضويت كتابخانه در‌مي‌آيند و كتاب‌هاي درخواستي به آنان امانت داده مي‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠١-١٣٩٠, ٢٢:٠۴

   

پر مبحث ترین ها