سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدير كل ارشاد قم:

اختلاف بین اصحاب رسانه قم کاری را از پیش نمی‌برد

حجت ‌الاسلام ایزدپناه، عنوان کرد: خانه مطبوعات به انتخاب خود خبرنگاران تاسیس شده که نهاد واسطه‌ای به حاکمیت و خبرنگاران به شمار می‌رود که البته خانه مطبوعات باید نقش خود را تعریف و تبیین کند که امید است فعالیت‌ها در دوره بعدی شفاف‌تر باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: اگر وحدت و همدلی بین خبرنگاران و سایر نهادهای صنفی همچون خانه مطبوعات وجود نداشته باشد آن نهاد‌ها نیز منزلت و جایگاه نخواهند داشت و خبرنگاران نیز به جایگاه اصلی خود نمی‌رسند.

حجت ‌الاسلام عبدالرضا ایزدپناه، ظهر یکشنبه در نشستی با اصحاب مطبوعات و خبرنگاران استان قم که در تالار شهید آوینی این اداره کل برگزار شد، در سخنانی با اظهار خرسندی از مطالب و پیشنهادات مطرح شده از سوی خبرنگاران در این نشست گفت: مسائلی که از سوی خبرنگاران مطرح شد ناظر به مشکلات این قشر در استان است که امیدواریم با طرح‌هایی که معاونت جدید مطبوعات اداره کل ارشاد قم دارد این مسائل برطرف شود.

وی با بیان اینکه بنده خود موسس اولین نشریه حوزوی در قم بودم، اظهار داشت: مجله‌ای صنفی مربوط به روحانیت در سال 61 در قم را راه اندازی کردیم که کارگروه‌هایی در انتشار این نشریه تعریف و آموزش‌های لازم را دیدند و امروز شاهدیم سایر نشریات حوزوی که فعال هستند، هسته اولیه آنان از‌‌ همان نشریه بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با بیان اینکه بنده از جنس خبرنگاران اما در لباس روحانیت هستم، افزود: اعتقاد دارم که لباس روحانیت نباید صندوق نسوز گروه‌ها و جناح‌های سیاسی باشد و تلاش می‌کنیم تا قداست این لباس حفظ شود و همواره سعی کرده‌ایم در مسئولیت‌های مختلف از حق طرفداری و در برابر باطل بایستیم.

وجود اختلاف در بین اصحاب رسانه استان کاری را از پیش نمی‌برد

وی تاکید کرد: من به کار رسانه عشق می‌ورزم و از پیشنهاداتی که در این جلسه مطرح شد استقبال می‌کنیم اما باید بدانیم که وجود اختلاف در بین اصحاب رسانه استان کاری را از پیش نمی‌برد.

حجت ‌الاسلام ایزدپناه تصریح کرد: اولین شرط منزلت یافتن خبرنگاران این است که خودشان بتوانند شأن و جایگاه خود را حفظ کنند و باید دانست که خبرنگاران در جامعه از مناعت طبع بالایی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: اگر وحدت و همدلی در بین خبرنگاران و سایر نهادهای صنفی همچون خانه مطبوعات وجود نداشته باشد آن نهاد‌ها نیز منزلت و جایگاه نخواهند داشت و خبرنگاران نیز به جایگاه اصلی خود نمی‌رسند.

خبرنگار قلب رسانه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان اینکه خبرنگار قلب رسانه است، افزود: آنچه که سرنوشت ساز است و موجب تغییر می‌شود زاویه دید و تفکر خبرنگاران و عکاسان خبری است چرا که هر خبرنگار از زاویه دید، تفکر و گفتمانش مسائل را رسد می‌کند و برای آن قلم می‌زند و عکس می‌گیرد.

وی افزود: آنانی که برای مقام و پول خبرنگاران را وادار به تیتر زدن می‌کنند منزلت و جایگاه خبرنگاران را زیر سوال می‌برند و این قابل قبول نیست که در نظام اسلامی خبرنگاران به حق و جایگاه خود نرسند.

فعالیت‌های خانه مطبوعات شفاف شود

حجت ‌الاسلام ایزدپناه، عنوان کرد: خانه مطبوعات به انتخاب خود خبرنگاران تاسیس شده که نهاد واسطه‌ای به حاکمیت و خبرنگاران به شمار می‌رود که البته خانه مطبوعات باید نقش خود را تعریف و تبیین کند که امید است فعالیت‌ها در دوره بعدی شفاف‌تر باشد.

وی بیان داشت: من حاضرم در جلسه خانه مطبوعات حضور یابم تا با هم اندیشی یکدیگر برای حل مشکلات تصمیم درستی بگیریم که در این راستا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از تصمیماتی که گرفته می‌شود حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١٢-١٣٩٢, ١٧:٠٨

   

پر مبحث ترین ها