سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مسئول بسیج دانشجویی استان قم اعلام كرد:

اعزام 1200 دانشجوی قمی به اردوهای راهیان نور

80 درصد دانشجویان اعزام شده به اردوهای راهیان نور برای اولین بار است که به این مناطق اعزام می شوند و امید است بتوانیم در اردوهای راهیان نور به عنوان یک برنامه فرهنگی شاهد حضور دانشجویان بیشتری در اردوی راهیان نور باشیم.
مسئول بسیج دانشجویی استان قم از اعزام 1200 دانشجوی قمی به اردوهای راهیان نور خبر داد.

محسن دیانی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: هزار و 200 دانشجوی قمی از 15 اسفند تا 20 اسفند به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند.

وی با بیان این که دانشجویان به مدت پنج روز در مناطق جنگی حاضر می شوند و از مناطق جنوبی بازدید می کنند، عنوان کرد: ستادهایی برای هر کاروان تشکیل و کارها تقسیم شده و هر ستادی برنامه ویژه ای در کاروان ها دارد.

مسئول بسیج دانشجویی استان قم با اشاره به این که50 درصد هزینه اردوها از سوی شرکتی و قسمتی از دانشجویان و دانشگاه ها تامین شده است، ابراز داشت: حضور راویان دفاع مقدس از جمله رزمندگان یکی از مشخصه های اردوهای جهادی است و همچنین نمایش فیلم و 100 نمایشنامه جهادی در قالب صوت در مسیر کاروان ها از دیگر برنامه های اردوهای جهادی است.

وی با اشاره به اطلاع رسانی برای ثبت نام در اردوهای جهادی ابراز کرد: در این باره نمایشگاه شهدا و دفاع مقدس در دانشگاه ها برپا شده و پیامک هایی با موضوع دفاع مقدس به دانشجویان ارسال شده و فیلم هایی همچون معراجی ها به دانشجویان نمایش داده شد.

مسئول بسیج دانشجویی استان قم عنوان کرد: در سه منطقه عملیاتی شهید زین الدین و بیمارستان صحرایی علی بن ابی طالب(ع) از کاروان ها استقبال شده و برنامه های ویژه ای شامگاه برگزار می شود.

دیانی تصریح کرد: اجرای نمایشنامه های دانشجویی با موضوع دفاع مقدس و با استفاده از سلاح های جنگی و فضاسازی شب های عملیات از دیگر برنامه هایی است که در طول اردوهای راهیان نور برگزار می شود.

وی یادآور شد: شب آخر حضور دانشجویان در مناطق جنگی، به یاد شب های عملیات دفاع مقدس برنامه حنابندان برگزار می شود.

مسئول بسیج دانشجویی استان قم بیان کرد: امید است با شرکت دانشجویان در اردوهای جهادی فضای دانشگاه ها تغییر یابد.

وی یادآور شد: 80 درصد دانشجویان اعزام شده به اردوهای راهیان نور برای اولین بار است که به این مناطق اعزام می شوند و امید است بتوانیم در اردوهای راهیان نور به عنوان یک برنامه فرهنگی شاهد حضور دانشجویان بیشتری در اردوی راهیان نور باشیم.

حضور دانشجوان در اردوی جهادی نوروزی

مسئول بسیج دانشجویی استان قم با اشاره به اردوهای جهادی نوروزی ابراز داشت: این اردوها سالانه در دو نوبت در داخل و خارج از استان برگزار می شود و شامل 13 گروه جهادی می باشند که دارای زیرگروهایی با موضوع های تخصصی می باشند.

وی ادامه داد: گروه های اصلی در موضوع های فرهنگی، علمی آموزشی، سلامت و عمرانی می باشد.

دیانی با بیان این که اردوی جهادی نوروزی 15 روزه می‌باشد، عنوان کرد: گروه های پیش قراول در حال حاضر در مناطق جهادی حضور دارند و هماهنگی های لازم در این خصوص انجام شده است.

مسئول بسیج دانشجویی استان قم ابراز کرد: این گروه‌ها در مناطق آبدانان گیلان، روستاهای اطراف قمرود، منطقه اندیکای خوزستان این گروه‌ها حضور داشته و فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی و آموزشی انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: ساخت مسجد و حسینیه، ساخت مخزن آب برای آبرسانی به روستاها، جاده کشی، از جمله فعالیت های گروه های جهادی استان قم است.

دیانی با بیان این که سه قرارگاه اصلی اردوهای جهادی دارند، افزود: منطقه اندیکای خوزستان، بخش مرکزی قمرود، کرمان سه قرارگاهی هستند که کارهای پشتیبانی در آن انجام می شود.

مسئول بسیج دانشجویی استان قم اضافه کرد: تعدادی از خواهران در مناطق دورافتاده قم حضور داشته و برنامه های آموزشی و ورزشی برای کودکان و خانواده ها برگزار خواهند کرد.

وی افزود: انتخاب مناطق به عهده دانشجویان است و با توجه به این که روستاهای استان قم پنج درصد جمعیت استان را شامل می شوند دانشجویان تمایل دارند بیشتر در خارج از استان فعالیت کنند.

دیانی یادآور شد: دانشجویان شرکت کننده در گروه های جهادی در تلاش هستند تا با فعالیت در مناطق محروم مسئولان را برای مشارکت در انجام کارها فعال کرده و مردم آن مناطق را برای شرکت در کارها متحد کنند تا اقدامات جهادی متوقف نشود.

نرم افزار دیار نور تولید شد

دیانی با اشاره به تولید نرم افزار دیار نور عنوان کرد: در این نرم افزار مناطق مختلف جنگی همراه با عکس و توضیحات متنی می باشد و مسابقه ای نیز از متن آن میان دانشجویان برگزار می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٢-١٣٩٢, ١٧:٢٧

   

پر مبحث ترین ها