سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دلبری: شهر قم الگوی استقبال از نوروز فاطمی باشد

افتخار ما باید این باشد که با مدیریت صحیح و استفاده از توانمندی و ظرفیت تمام نیروهای مجموعه شهرداری ضمن حضور همیشگی و پرتوان در صحنه از تعطیلات عید نیز بهره برده و بهترین بهره گیری از این ایام را داشته باشیم.
شهردار قم گفت: شهر قم همانگونه که در ایام محرم و صفر با برگزاری باشکوه مراسم و همچنین حفظ حرمت این ایام برای کشور نمونه و الگو است در برگزاری بهار فاطمی نیز باید الگو و سرمشق قرار گیرد.

محمد دلبری در جلسه ستاد استقبال از بهار فاطمی که با حضور معاونین، مشاورین و مدیران ارشد شهرداری قم برگزار شد اظهار داشت: از افتخارات مجموعه مدیریت شهری این است که ما خادمی میهمانان کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) را عهده دار هستیم و این ارزشمند‌ترین مدالی است که در دوران فعالیت ما به ما عطا شده و باید با خدمت خالصانه و با نیت الهی، قدردان و شکرگزار این موهبت والا باشیم.

وی ادامه داد: هر سال خیل کثیری از مردم کشور عزیزمان برای زیارت حرم مطهر این بانوی بزرگوار و همچنین خواندن نماز در مسجد مقدس جمکران به قم مشرف می‌شوند و ما افتخار می‌کنیم که جاروکش خاک زیر پای زائران این شهر مقدس هستیم.

شهردار قم با اشاره به اینکه ایام نوروز امسال مقارن با ایام فاطمیه است بیان داشت: شهر قم همانگونه که در ایام محرم و صفر برای برگزاری باشکوه مراسم و همچنین حفظ حرمت این ایام برای کشور نمونه و الگو است در برگزاری بهار فاطمی نیز باید الگو و سرمشق قرار گیرد.

دلبری تصریح کرد: سازمان زیباسازی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم و معاونت‌های مربوطه باید به بهترین نحو با برنامه ریزی مطلوب کارهای اثرگذار و ماندگاری را در این ایام انجام دهند تا یادگاری ارزشمند از گرامیداشت ایام فاطمیه در عید نوروز در کارنامه شهرداری قم ثبت شود.

وی با بیان اینکه مسئولیت ستاد استقبال از بهار فاطمی شهرداری قم بر عهده معاونت خدمات شهری قرار گرفته است بیان داشت: افتخار ما باید این باشد که با مدیریت صحیح و استفاده از توانمندی و ظرفیت تمام نیروهای مجموعه شهرداری ضمن حضور همیشگی و پرتوان در صحنه از تعطیلات عید نیز بهره برده و بهترین بهره گیری از این ایام را داشته باشیم.

شهردار قم خاطر نشان کرد: مدیریت نیرو‌ها یعنی استفاده از توان تمام مجموعه به صورت شیفت بندی منظم تا هم خدمت رسانی به نحو احسن انجام شود و هم نیرو‌ها از فرصت عید استفاده کنند.

تلاش برای تحقق بودجه سال ۹۳ پیش از موعد مقرر

شهردار قم در پنجاه و دومین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم در سخنانی اظهار داشت: از تمام مدیران و عزیزانی که مجموعه مدیریت شهری را کمک کردند و با خدمات صادقانه و بی‌منت خود برگ زرینی را در کارنامه خدمتگزاری به اهل بیت (ع) رقم زدند قدردانی می‌کنیم.

دلبری، خدمت به مردم را دارای ارزش فراوانی دانست و گفت: خدا را شاکریم که این توفیق را به ما عنایت کرد که در جوار کریمه اهل‌بیت(س) مشغول خدمت به زائران و مجاورین کریمه اهل بیت (س) هستیم.

شهردار قم با اشاره به بودجه سال ۹۳ شهرداری قم اذعان داشت: تدوین بودجه سال ۹۳ با اتکا به خداوند متعال و عنایت اهل بیت و کرامت حضرت فاطمه معصومه (س) و با همفکری و مشورت مجموعه مدیریت شهری از آبان ماه سال ۹۲ شروع شد و پس از برگزاری جلسات مختلف و پیگیری‌های مستمر در ۱۵ دی ماه تقدیم شورای اسلامی شهر قم شد.

وی از اعضای شورای اسلامی شهر قم به ویژه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و تلفیق قدردانی کرد و ابراز داشت: اعضای کمیسیون تلفیق با دقت وافر در تک تک برنامه‌ها ورود پیدا کردند و پس از بررسی آن را به تصویب رساندند.

دلبری با بیان اینکه بودجه سال ۹۳ با ۱۲ رویکرد و محور و ۹ برنامه و ریز برنامه تدوین شد، خاطرنشان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر تمام برنامه‌‌ها و ریز برنامه‌ها را در کمیسیون‌های مختلف با همفکری همکاران ما در معاونت‌ها شهرداری بررسی کردند و به نقطه مشترکی دست یافتند.

وی ابراز داشت: بودجه‌ای که امروز در شورای اسلامی شهر قم تصویب شده و به شهرداری ابلاغ می‌شود از ابتدای سال ۹۳ مبنای کار مدیریت شهری است.

شهردار قم خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با همفکری و همدلی اعضای شورای اسلامی شهر قم و مجموعه مدیریت شهری تمام تلاش خود را برای تحقق این بودجه در سال آینده به کار ببندیم.

وی گفت: تمام تلاش ما این است همانند سال جاری بودجه سال ۹۳ را قبل از پایان سال آینده محقق کنیم.

شهرداری قم به دستگاهی فعال در عرصه فرهنگ سازی تبدیل شده است

فرماندار قم نیز در این جلسه با بیان اینکه خوشحال هستیم که دوره جدید شورای اسلامی شهر قم نخستین بودجه را برای سال ۹۳ تصویب کرد، اظهار داشت: امیدواریم با مشی و روشی که در چند ماه گذشته شاهد بودیم، شاهد یک بودجه مناسب، با رویکرد‌های مطلوب در راستای گسترش رفاه و خدمت‌رسانی به مردم و توسعه و پیشرفت شهر مقدس قم باشیم.

اسماعیل زارعی کوشا با قدردانی از فعالیت‌های چشمگیر و جامع شهرداری در سطح شهر و استان گفت: امروز شهرداری قم از یک دستگاه صرفا خدماتی به دستگاهی تبدیل شده است که در عرصه‌های مختلف به ویژه عرصه‌های فرهنگی و فرهنگ‌سازی کارهای عمده‌ای را به ثمر می‌رساند و قطعا این فعالیت‌ها با پشتوانه اعضای محترم شورا می‌سر شده و ادامه پیدا خواهد کرد.

فرماندار قم خاطرنشان کرد: ما در مجموعه فرمانداری هم در دوره گذشته و هم در دوره جدید، سعی کردیم مشی، روال و نحوه بررسی و تطبیق مصوبات شورا با قوانین و مقررات با نگاهی مثبت انجام شود.

وی با بیان اینکه سعی ما این است که از همه ظرفیت‌هایی که قانون در اختیار ما قرار داده در کمک به هم‌افزایی استفاده کنیم، تصریح کرد: شورای جدید ضمن برخورداری از ترکیب متنوع از حیث تخصص، بر اساس دلسوزی و پایبندی به اصول نظام و حقوق مردم شکل گرفته است.

زارعی کوشا با تاکید بر استفاده از فرصت‌ها به منظور خدمت‌رسانی بهتر به مردم، یادآور شد: بعضا شنیده می‌شود که عده‌ای به نحوه تعامل و همگرایی و هم افزایی شورا و فرمانداری خرده می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که نوع نگاه دوستان ما در کمیته انطباق نگاه سهل‌انگارانه‌ای نیست و در برخی مواقع سخت‌گیرانه‌ هم است که بعضا با گلایه اعضای شورا و شهردار محترم مواجه هستیم که خیلی وقت‌ها این گلایه‌ها به حق هم است.

فرماندار قم با بیان اینکه این میزان از همدلی، همگرایی، همفکری و هماهنگی بین فرمانداری و شورای اسلامی شهر را به عنوان نقطه ضعف تفسیر می‌کنند، ابراز داشت: اگر موضوع خدمت به مردم است باید کمک کنیم این همگرایی و همکاری‌ها تقویت پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه ما در نظر گرفتن مصالح عموم مردم است، تصریح کرد: در این راه از آنچه به عنوان ظرفیت‌های قانونی در اختیار ما است استفاده خواهیم کرد و قطعا از این مسیر هم به فضل الهی عدول نخواهیم کرد.

زارعی کوشا اذعان داشت: تاکید استاندار قم نیز از روز نخست، حرکت بر اساس همین مشی همکاری، هماهنگی و هم‌افزایی گذشته بوده است.

وی در پایان از زحمات اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار پرتلاش و امیرآبادی نماینده مرم قم در مجلس شورای اسلامی تقدیر کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٢-١٣٩٢, ١٩:٠٩

   

پر مبحث ترین ها