سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

به مناسبت روز دندانپزشک؛

دندانپزشکان نمونه قم تجلیل شدند

جمعی از دندانپزشکان نمونه استان قم به مناسبت روز دندانپزشک تجلیل شدند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این مراسم که ظهر پنج شنبه در تالار ونوس قم برگزار شد با بیان اینکه بهداشت دهان و دندان در نظام سلامت و توجه دین مبین اسلام به این مقوله ارزشمند افزود: در بسیاری از احادیث و روایات، اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام نیز بر بهداشت دهان و دندان و رعایت نکات بهداشتی و مسواک زدن برای تداوم پاکیزگی و سلامتی دندان‌ها تاکید شده است.

سید شمس الدین حجازی وضعیت سلامت بهداشت دهان و دندان در استان را نامطلوب دانست و افزود: باید با فرهنگ سازی، استفاده از ظرفیت رسانه‌های گروهی، ارائه آموزش‌های برنامه ریزی شده به کودکان، نونهالان و خانواده‌ها و تهیه نقشه جامعه بهداشت و دهان و دندان شاخص‌های موجود این بخش را بهبود بخشید.

وی با بیان اینکه برنامه‌های ویژه‌ای در حوزه بهداشت دهان و دندان پیش بینی شده است تصریح کرد: راه اندازی مدارس مروج سلامت با مشارکت آموزش و پرورش در سال گذشته و همچنین ایجاد بوستان تندرستی در هفته سلامت امسال از جمله برنامه‌های این دانشگاه در جهت ارتقا سلامت بهداشت و دندان در بین دانش آموزان و کودکان است.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین از موافقت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با راه اندازی دانشکده دندانپزشکی در استان خبر داد و گفت: امیدورایم با ایجاد شرائط و اخذ موافقتهای لازم این دانشکده در سال تحصیلی آینده دانشجو پذیرش کند.

دکتر حجازی خاطرنشان کرد: ایجاد این دانشکده در ارتقا سطح علمی داندانپزشکان و شرائط کمی و کیفی ارائه خدمات نقش بسزایی خواهد داشت.

در این مراسم از گروهی از دندانپزشکان نمونه در سال ۸۹ تقدیر و از دکتر حجازی رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به پاس همکاری و تعامل مناسب با دندانپزشکان قدردانی شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩٠, ٠٠:۵٩

   

پر مبحث ترین ها