سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم:

تکفیری‌ها می‌خواهند بدلی از اسلام را به جهانیان نشان دهند

وی با بیان این که فعالان قرآنی صف مستحکمی در برابر تلاش استکبار دراین عرصه هستند،‌ گفت: برای حفظ اسلام و انقلاب، باید تلاشی حسین‌وار انجام داد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی قم با بیان اینکه در زمینه شناخت و معرفی اهل بیت(ع) و قرآن قصور داریم، اظهار داشت: تکفیری‌ها برای نابودی اسلام تلاش می‌کنند و می خواهند بدلی از اسلام را به جهانیان نشان دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری در نشست دوره‌ای مدیران مؤسسات قرآنی قم که از سوی اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی استان قم با همکاری آستان مقدس قم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: ما هنوز نتوانسته‌ایم اهل بیت(ع) را بشناسیم و در این عرصه قصور صورت گرفته است.

وی با بیان این که در عرصه قرآن نیز چنین قصوری وجود دارد، ادامه داد: اهل‌بیت(ع) تمام ناملایمت‌ و سختی‌ها را تحمل کردند تا قرآن و سنت نبی مکرم اسلام (ص) در جامعه جاری باشد. حال امروز در غوغای دنیا که تمام امکانات جهان مدرن به کار بسته شده است که وحی و رسالت از بین برود، فعالان قرآنی باید با تأسی از اهل‌بیت (ع) به وظیفه خود عمل کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم با تأکید بر این که تکفیری‌ها برای اسلام قیام نکردند، بلکه برای نابودی اسلام تلاش می‌کنند، افزود: این‌ها عمله استکبار هستند و تلاش دارند بدلی از اسلام را به جهانیان نشان دهند و در مسیر نابودی اسلام و رسالت تلاش می‌کنند.

وی با بیان این که فعالان قرآنی صف مستحکمی در برابر تلاش استکبار دراین عرصه هستند،‌ گفت: برای حفظ اسلام و انقلاب، باید تلاشی حسین‌وار انجام داد.

قم مرکز فعالیت‌های قرآنی کشور است

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی قم نیز در این نشست اظهار داشت: استان قم در حوزه فعالیت‌های قرآنی ظرفیت بی نظیری دارد و مرکز فعالیت‌های قرآنی کشور به شمار می‌آید.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی با اشاره به فعالیت مراکز مردمی قرآنی در استان قم گفت: برخی از این مؤسسات با چندین شعبه در داخل و خارج کشور به ترویج آموزه‌های قرآنی می‌پردازند و کام تشنگان معرفت را سیراب می‌سازند.

وی با بیان این که تجربات و توانایی‌ها و فعالیت‌های مؤسسات مردمی قرآنی از بالاترین سرمایه‌هاست، گفت: گاهی منابع مالی و امکانات فراوانی در دست است، ولی به دلیل نبود این سرمایه، نمی‌توان توفیقات زیادی به دست آوررد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی قم برگزاری دوره ای این نشست‌ها رادر راستای استفاده از این سرمایه معرفی کرد و گفت: امید است مسئولان و مدیران مؤسسات قرآنی در زمان‌بندی مشخص، نشست‌هایی برگزار شود و این تجربیات منتقل شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی افزود: بی خبری در فعالیت‌های قرآنی بسیاری از فرصت‌ها و زمان‌ها را در مسیر انجام کارهای تکراری و موازی از بین می‌برد. تشکیل کارگروه‌هایی در عرصه‌های مختلف قرآنی می‌تواند بهره‌وری کارها را مضاعف نماید.

وی راه اندازی سامانه جامع اطلاع‌رسانی مؤسسات قرآنی را از جمله برنامه‌های پیش روی این اتحادیه معرفی کرد و گفت: در این سامانه اطلاع‌رسانی مؤسسات می‌توانند برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را پیش روی علاقه‌مندان قرار دهند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی قم راه‌اندازی غرفه عرضه محصولات قرآنی و برگزاری دوره های دانش‌افزایی مربیان و جامعه قرآنی را از دیگر برنامه‌های قابل انجام معرفی کرد و گفت: در چنین نشست‌هایی مدیران می‌توانند نظرات و پیشنهاد‌های خود را در راستای ترویج هرچه بهتر و بیشتر فعالیت‌های قرآنی ارائه نمایند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١٢-١٣٩٢, ١۶:۴٧

   

پر مبحث ترین ها