سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت الاسلام بنایی: وابستگی خیران به دولت باید کم شود

مجامع خیران باید با حفظ شرایط حاکم بر آن از آسیب‌ها به دور بوده و با حفظ اصالت و استقلال دیدگاه‌های خود را بیان کنند، این استقلال موجب می‌شود که از جریان‌های فکری مختلف به دور باشند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم بر کاهش وابستگی خیران به دولت تاکید کرد و گفت: هر اندازه خیران کمتر به دولت وابستگی داشته باشند با اثرگذاری بیشتر می‌توانند فعالیت کنند و از آسیب‌ها به دور باشند.

حجت الاسلام والمسلمین علی بنایی قبل از ظهر شنبه در جلسه سالیانه هیئت امنای مجمع هماهنگی موسسات، سازمان‌ها، مراکز و انجمن‌های خیریه استان قم که در تالار معصومیه استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: خیران هر اندازه به جریان‌های مردمی وابسته بوده و کمتر به دولت وابستگی داشته باشند، می‌توانند فعالیت‌های خود را راحت‌تر و با اثرگذاری بیشتر انجام دهند.

وی ادامه داد: کسانی که با انگیزه مضاعف و غیرمادی در جهت وظیفه شرعی خود، برای گره گشایی از مشکلات مردم اقدام می‌کنند، لازم است در برنامه ریزی‌های خود وابستگی‌های خود را به دولت کمتر کنند و دولت نیز با پشتیبانی در پیشبرد اهداف قدم خواهد برداشت.

معاون استاندار قم عنوان کرد: مجامع خیران باید با حفظ شرایط حاکم بر آن از آسیب‌ها به دور بوده و با حفظ اصالت و استقلال دیدگاه‌های خود را بیان کنند، این استقلال موجب می‌شود که از جریان‌های فکری مختلف به دور باشند.

حجت الاسلام بنایی تصریح کرد: دولت موظف است با پشتیبانی هم پای مردم در صحنه حاضر شود و باید سعی کنیم خیران وابستگی خود را به دولت کم کنند.

وی ابراز داشت: هرکس توان دارد می‌تواند در ارتقای مجمع خیران تلاش کند و ما نیز در هر زمینه‌ای آماده همکاری با خیران را داشته و برای تقویت خیران کمک کرده و امید است شاهد موفقیت روزافزون خیران باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم بیان داشت: اصل تاسیس این گونه مجامع خیریه برگرفته از آیات قرآنی و آموزه‌های ائمه اطهار (ع) بوده و در آموزه‌های دینی بسیار بر آن تاکید شده است.

وی افزود: تقویت این گونه مجامع و گره گشایی از مشکل مسلمانان امری ضروری است و تقویت و شناسایی نیاز محرومان، باید در دستور کار مجامع خیران قرار گیرد.

حجت الاسلام بنایی یادآور شد: در مواقعی گرفتاری‌هایی برای خانواده‌ها پیش می‌آید که منجر به طلاق و مسائل دیگر می‌شود که کمک خیران در این موارد کار شایسته‌ای است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١٢-١٣٩٢, ١۶:۵٧

   

پر مبحث ترین ها