سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت الاسلام صالحی منش:

قم قطب صنعت چاپ و نشر کشور است

شهرك هاي چاپ و نشر و فناوري اطلاعات در يكي از بهترين مكان ها و در جوار بزرگراه قم - تهران با حجم تردد ميليون‌ها مسافر در سال قرار گرفته اند.
استاندار قم با اشاره به كسب رتبه اول كشوري قم در چاپ كتب ديني و رتبه دوم كشور در چاپ و نشر ساير كتاب ها، گفت: استان قم، قطب صنعت چاپ و نشر ايران محسوب مي‌شود.

حجت الاسلام والمسلمين محمد صادق صالحي منش صبح شنبه از شهرك‌هاي صنعتي چاپ و نشر و فن آوري اطلاعات و ارتباطات قم بازديد کرد.
استاندار قم در اين بازديد با اشاره به ايجاد بزرگ ترين شهرك صنعتي چاپ و نشر كشور در قم گفت: استان قم با شرايط خاصي همچون فعاليت بيش از 4 هزار پژوهشگر، 500 موسسه فرهنگي - پژوهشي، 1200 مركز انتشاراتي و 107 چاپخانه قطب صنعت چاپ و نشر ايران محسوب مي‌شود.

وی با اشاره به كسب رتبه اول كشوري در چاپ كتب ديني و رتبه دوم كشور در چاپ و نشر ساير كتاب ها، جايگاه قم در اين زمينه را ممتاز تلقي كرد و گفت: وجود چنين شهرك هايي، به ارتقاء جايگاه قم در بحث چاپ و نشر كمك خواهد كرد.

نماينده عالي دولت در استان قم همچنين در بازديد از شهرك فناوري اطلاعات، ساماندهی و تجمیع واحدهای تولیدی و خدماتی فناوری اطلاعات در حوزه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را از كارهاي بزرگي دانست كه با انجام اين پروژه عظيم قابل اجرا هستند.

وی با تاكيد بر لزوم تلاش در جهت ترغيب سرمايه گذاران براي حضور در اين شهرك‌ها، افزود: حضور سرمایه‌گذاران در این عرصه می‌تواند بر رونق کسب و کار فعالان این بخش و رشد و توسعه این مزیت در استان قم کمک شایانی داشته باشد.

حجت الاسلام صالحي منش با اشاره به موقعيت مكاني اين پروژه ها گفت: شهرك هاي چاپ و نشر و فناوري اطلاعات در يكي از بهترين مكان ها و در جوار بزرگراه قم - تهران با حجم تردد ميليون‌ها مسافر در سال قرار گرفته اند.

وی زيرساخت هاي مقدماتي اين 2 شهرك صنعتي را مناسب ارزيابي نمود و ابراز اميدواري كرد كه با همت مسئولين دولتي و بخش خصوصي كاستي هاي اين شهرك‌ها بزودي مرتفع شود.

ضرورت تناسب سيماي شهر قم با ويژگي‌هاي فرهنگي آن

استاندار قم همچنین صبح شنبه در بازديد از شهرك صنوف شهرداري قم با اشاره به معضل بهم ريختگي سيما و منظر شهري در برخي از ورودي ها و مناطق شهر قم، بر لزوم تلاش جدي مسؤلان در جهت بهسازي و زيباسازي اين مناطق تاكيد كرد.

حجت الاسلام والمسلمين صالحي منش بهره برداري هر چه زودتر از شهرك صنوف شهرداري قم را گامي بلند در راستاي بهبود و كاهش آلودگي هاي بصري و زيست محيطي شهر قم عنوان كرد و افزود:بايد با تكميل سريع اين شهرك، مقدمات صنوف هدف فراهم شود.

نماينده عالي دولت در استان كمك و تعامل مديران دستگاه هاي اجرايي در ايجاد زيرساخت هاي اين شهرك را ضروري دانست و افزود: تنها‌ با همت و مشاركت همه ي دستگاه ها، همكاري مطلوب اصناف و عزم و اقدام انقلابي و قاطع تغيير محل صنوف محقق مي گردد.

محمد دلبري شهردار قم نيز در اين بازديد طي گزارشي از پيشرفت اين پروژه، لزوم همكاري بيشتر مجموعه نهادها و دستگاه ها را در جابجايي صنوف آلاينده به اين شهرك را خواستار شد.

جلسه شوراي سازمان همياري شهرداري هاي استان قم برگزار شد

در دومين جلسه شوراي سازمان همياري شهرداري هاي استان قم كه به رياست حجت الاسلام صالحي منش استاندار قم و با حضور اعضاي شورا برگزار شد، متمم بودجه سال 92 ، بودجه پيشنهادي سال 93 و گزارش مالي(درآمد و هزينه) اين سازمان مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

استاندار قم در اين جلسه، پس از استماع گزارشات ، بر لزوم تلاش و برنامه ريزي در جهت توانمند سازي و افزايش كارآمدي سازمان همياري شهرداري هاي استان به عنوان يك نهاد نوپا در استان تاكيد كرد.

وي با اشاره به اهميت وجودي سازمان همياري ، تامين منابع مالي پايدار براي شهرداري ها و رفع دغدغه هاي موجود در اين زمينه را مهم ترين فلسفه تشكيل چنين

سازماني برشمرد و گفت: اين سازمان براي انجام موفق و موثر وظايف و ماموريت هاي محوله خود، بايد از تمامي امكانات و ظرفيت ها بهره ببرد.

همچنين در ابتداي اين جلسه، آقاي ماندي مديرعامل سازمان همياري شهرداري هاي استان گزارشي از عملكرد يكساله اين سازمان در بخش هاي مختلف مالي، اقدامات و برنامه هاي در دست پيگيري ارائه كرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١٢-١٣٩٢, ١٧:٠٢

   

پر مبحث ترین ها