سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس در قم:

دغدغه‌های فراکسیون دانشگاهیان صریح و شفاف با مراجع تقلید مطرح شد

تقویت جایگاه مجلس یکی از مواردی بود  که در دیدار با مراجع تقلید به آن اشاره شد و مراجع تقلید نیز در توصیه‌های خود بر تقویت جایگاه مجلس شورای اسلامی که به فرموده امام "مجلس در راس همه امور است"، تاکید داشتند.
رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس با اعلام رضایتمندی اعضای فراکسیون در سفر به قم از طرح دغدغه‌های فراکسیون دانشگاهیان به صورت صریح و شفاف با مراجع تقلید خبر داد.

مصطفی کواکبیان در گفتگو با خبرنگار مهر در قم در پایان سفر یک روزه فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی به شهر قم و دیدار با مراجع تقلید در خصوص اهداف و دستاوردهای این سفر اظهار داشت: در فراکسیون دانشگاهیان دغدغه‌هایی مطرح بود که لازم شد این مسائل با مراجع عظام تقلید در قم در میان گذاشته شود.

وی گفت: در مجموع اعضای فراکسیون دانشگاهیان از دیدار‌هایی که این فراکسیون با مراجع عظام تقلید همچون آیت عظام جوادی آملی، سبحانی، موسوی اردبیلی، صافی‌گلپایگانی و حجت الاسلام سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س) و حجت الاسلام شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی داشتند اعلام رضایت کردند و در این دیدار‌ها هم دغدغه اعضای فراکسیون و هم دیدگاه‌های مراجع و علما با صراحت و شفافیت مطرح شد.

پنج دغدغه اصلی فراکسیون دانشگاهیان مطرح شد


رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی افزود: در این دیدار‌ها پنج دغدغه اصلی فراکسیون دانشگاهیان مطرح شد که از جمله آن‌ها تأکید بر جایگاه مرجعیت دینی و علمای حوزه علمیه قم بود که علما می‌توانند در پاسخ به شبهات و برخی از انحرافاتی که گاهی بعضی از جریانات آن‌ها را دنبال می‌کنند نقش سازنده و روشنگری برای توده‌های مردم داشته باشند.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی بحث اسلامی کردن دانشگاه‌ها و تحول در علوم انسانی را از دیگر دغدغه اعضای فراکسیون دانشگاهیان عنوان کرد و افزود: علما و مراجع معظم تقلید باید دیدگاه و نقطه نظرات اسلام را در این زمینه‌ها مطرح تا تفکر اسلامی به خوبی نمایان شود.

مراجع بر تقویت جایگاه مجلس تاکید کردند


وی تقویت جایگاه مجلس را یکی از مواردی عنوان کرد که در دیدار با مراجع تقلید به آن اشاره شد و مراجع تقلید نیز در توصیه‌های خود بر تقویت جایگاه مجلس شورای اسلامی که به فرموده امام "مجلس در راس همه امور است"، تاکید داشتند.

کواکبیان ادامه داد: در این دیدار‌ها تحولات جهان اسلام و خیزش اسلامی مردم منطقه و ملتهای خاورمیانه و مردم شمال آفریقا مطرح و مورد بحث قرار گرفت و مسئولین کشور بهتر می‌توانند در کنار مواضع مراجع تقلید و علما سیاست جمهوری اسلامی را در افکار عمومی دنیا مطرح کنند.

با حفظ وحدت از منافع ملی دفاع کنیم


رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی تاکید بر حفظ وحدت و تقویت اتحاد و انسجام بین مسئولین کشور را از دیگر دغدغه‌های فراکسیون دانشگاهیان برشمرد و افزود: مراجع تقلید نیز در خصوص نزدیکی قلوب همه دلسوزان نظام به یکدیگر تاکید داشتند که در سایه این وحدت و صفا و صمیمیت بهتر می‌توانیم ازمنافع ملی کشور و از دستاورد‌های انقلاب اسلامی دفاع کنیم.

گفتنی است اعضای فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه در سفر یک روزه خود به شهر مقدس قم علاوه بر دیدار با برخی از مراجع عظام تقلید و علما از کتابخانه حضرت آیت الله مرعشی نجفی نیز دیدن کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩٠, ٢١:۵٣

   

پر مبحث ترین ها