سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم خبر داد:

فعالیت 4200 نفر از اعضای جمعیت هلال احمر قم در ایام نوروز

مدیر عامل جمعیت هلال احمر قم با اشاره به اینکه چهار هزار و 200 نفر در ایام نوروز فعال خواهند بود، افزود: روزانه هزار پزشک،‌ پرستار، امدادگر و نجات گر در حوزه امدادی و 800 نفر در حوزه جوانان فعالیت می کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم از فعالیت 4200 نفر از اعضای جمعیت هلال احمر قم در ایام نوروز خبر داد.

محمد گلفشان ظهر چهارشنبه در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در تبیین برنامه های نوروزی جمعیت هلال احمر بیان کرد: امسال طرح راهنمای نوروزی جمعیت هلال احمر با عنوان طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از 26 اسفند ماه تا 15 فروردین ماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه شعار نوروز امسال جمعیت هلال احمر «بی گدار به جاده نزنیم، ظریف برانیم» است، تصریح کرد: از محورهای فعالیت هلال احمر استان قم در حوزه جوانان در ایام نوروز می‌توان به معرفی اهداف و فعالیت‌های سازمان، اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی، ارائه خدمات امدادی، بشردوستانه و عام المنفعه و ارائه خدمات گردشگری، سیاحتی و فرهنگی اشاره کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم ادامه داد:‌ از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر در حوزه جوانان می توان به ایجاد سایت جدید برای سفر سالم با عنوان www.safaresalem.ir، برپایی اولین جشنواره عکس و فیلم با موضوع نیکوکاری، گذشت و خدمات عام المنفعه و استقرار 28 اکیپ ثابت و سیار به صورت 24 ساعته و 12 ساعته اشاره کرد.

گلفشان با اشاره به احداث خیمه های نماز در ایام نوروز افزود: در ‌خیمه های نماز هنگام اذان نماز جماعت توسط کانون طلاب اقامه می شود و در ساعات دیگر امکانات تفریحی برای کودکان فراهم شده است.

وی ادامه داد:‌ بسته آموزشی - امدادی با دید بشر دوستانه چاپ شده است که میان مسافران توزیع می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت:‌ ایستگاه‌هایی برای کنترل فشار خون توسط هلال احمر احداث می‌شود، همچنین بازی‌های امدادی به صورت پازل به مسافران ارائه می شود.

اجرای پروژه سحاب توسط دوچرخه سواران

وی بیان کرد:‌ پروژه سحاب در ایام نوروز توسط دوچرخه سواران اجرا می‌شود که در این طرح دوچرخه سواران در اطراف حرم و هسته مرکزی شهر حضور یافته و به ارائه خدمات می‌پردازند.

گلفشان گفت: با توجه به اینکه ایام نوروز با ایام فاطمیه مقارن شده است تمامی بنرهای امداد و جوانان با صلوات بر حضرت زهرا(س) مزین شده است.

وی بیان کرد: همایش طرح سین هشتم که طرح سلامت و ایمنی است روز پنجشنبه 22 اسفند برگزار می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم با بیان اینکه وظیفه اصلی هلال احمر امداد و نجات است، افزود:‌ امسال 15 اکیپ امداد و نجات به صورت سیار و ثابت فعالیت می‌کنند.

وی گفت:‌ در جاده نیزار به صورت اختصاصی یک اکیپ قرار داده شده است،‌ همچنین جاده گرمسار تاکنون بازگشایی نشده است اما در صورت بازگشایی یک اکیپ مستقر می‌شود و در صورت عدم بازگشایی آن اکیپ به صورت پشتیبان در جاده‌های دیگر مستقر می‌شود.

گلفشان بیان کرد: طرح امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم از 26 اسفندماه آغاز و تا 17 فروردین‌ماه ادامه دارد.

هلی کوپتر امداد از 26 اسفند‌ماه در قم استقرار می‌یابد

وی با اشاره به امداد هوایی جمعیت هلال احمر افزود: هلی کوپتر امداد از 26 اسفند‌ماه در قم استقرار می‌یابد، همچنین اتوبوس آمبولانس نیز در قم مستقر می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر قم با اشاره به اینکه چهار هزار و 200 نفر در ایام نوروز فعال خواهند بود، افزود: روزانه هزار پزشک،‌ پرستار، امدادگر و نجات گر در حوزه امدادی و 800 نفر در حوزه جوانان فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح فرشتگان رحمت افزود: در این طرح بالغ بر 10 هزار سبد کالایی میان افراد نیازمند توزیع می شود.

گلفشان گفت: در حال هماهنگی هستیم تا هلی کوپتر امداد بتواند در بیمارستان شهید بهشتی به زمین بنشیند.

وی بیان کرد: از ابتدای سال طرح دادرس در 150 مدرسه در حال اجرا است که این طرح دانش آموز آماده در روزهای سخت می باشد تا در هر مدرسه یک تیم امداد حضور داشته باشد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: امسال در حوزه جوانان به 6 هزار نفر آموزش های لازم ارائه شده است.

وی عنوان کرد: کلیه خودروهای هلال احمر در سال آینده به سیستم GPS مجهز خواهند شد.

گلفشان بیان کرد:‌ می توان با تماس با شماره 112 با جمعیت هلال احمر ارتباط برقرار کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٢-١٣٩٢, ١١:٣٣

   

پر مبحث ترین ها