سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سومین نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم در قم برپا شد

این نمایشگاه از 21 اسفند برپا شده و تا 15 فروردین سال آینده ادامه دارد و علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند ساعت 15 تا 20 به آستان مقدس امامزاده ابراهیم واقع در خیابان امامزاده ابراهیم(ع) مراجعه کنند.
مسئول نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم گفت: سومین دوره این نمایشگاه از 21 اسفند برپا شده و تا 15 فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت.

حسن علی خوئینی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: سومین نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم به مناسبت ایام فاطمیه و با هدف تبیین سبک زندگی فاطمی و روضه خوانی در استان قم برپا شده است.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه غرفه‌های ولادت، شهادت و چگونگی زندگانی حضرت زهرا(س) با بخش‌هایی همچون حجاب، نماز خواندن و دعا برای همسایگان، سختی‌های شعب ابی طالب، باغ فدک و غدیر خم به تصویر کشیده شده است.

مسئول نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم عنوان کرد: در فضای کوچه‌های بنی هاشم این نمایشگاه، غرفه‌های فرهنگی وجود دارد و در آن عرضه محصولات فرهنگی، برگزاری مسابقات نقاشی و خوشنویسی صورت می‌گیرد.

وی بیان داشت: این نمایشگاه نسبت به دو سال گذشته گسترده تر برپا شده و در آن مصیبت‌های پنج تن آل عبا به تصویر کشیده شده است.

مسئول نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم ادامه داد: راوی قسمت‌های مختلف غرفه‌های این نمایشگاه را توضیح داده و همچنین روایت تصویری از زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س) به بازدیدکنندگان داده می‌شود.
 سومین نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم در قم برپا شد

برگزاری روضه خوانی در کنار پنجره های بقیع

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه ماکت بقیع قبل از تخریب، توسط گچکاران حرفه‌ای قم و شهرهای دیگر ساخته شده و نوشته‌های برجسته آن نیز در آن درج شده است.

خوئینی با اشاره به روضه خوانی در کنار پنجره های بقیع این نمایشگاه عنوان کرد: در ایام فاطمیه دوم قبل از اذان مغرب روضه خوانی شهادت حضرت زهرا(س) در کنار پنجره‌های بقیع به زبان فارسی و آذری در این نمایشگاه برپا می‌شود.

مسئول نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم ابراز داشت: این نمایشگاه از 21 اسفند برپا شده و تا 15 فروردین سال آینده ادامه دارد و علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند ساعت 15 تا 20 به آستان مقدس امامزاده ابراهیم واقع در خیابان امامزاده ابراهیم(ع) مراجعه کنند.

وی عنوان کرد: زمان صبح، گروه‌های دانش آموزی از این نمایشگاه بازدید می‌کنند و عصرها برای عموم است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٢-١٣٩٢, ١۶:٢٣

   

پر مبحث ترین ها