سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم:

پلیس در عرصه اقامه فریضه امر به معروف طلایه دار است

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه نباید در انجام این فریضه افراط و تفریط وجود داشته باشد، یادآور شد: در امر به معروف و نهی از منکر بنا بر کشف و تجسس منکر نیست باید مردم این فریضه را احیا کنند.
امام جمعه قم از نیروی انتظامی به عنوان بازوی توانمند فرماندهی معظم کل قوا نام برد و گفت: پلیس در عرصه اقامه فریضه امر به معروف طلایه دار است.

جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر با حضور تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س)، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم، دادستان قم و همچنین فرمانده انتظامی استان در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد.

حجت الاسلام سید محمد سعیدی در این جلسه با مقایسه پلیس قبل و بعد از انقلاب اسلامی اظهارداشت: در رژیم گذشته پایبندی به ارزش‌های دینی و اسلامی وجود نداشت و اگر شخصی رعایت بعضی از مسائل را می‌کرد از نجابت، اصالت و دیانت آن پلیس بود و در تربیتش تنها چیزی که نبود بحث رعایت مسائل اسلامی و دینی بود.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی به عنوان بازوی توانمند فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) است، اضافه کرد: پیوند بین پلیس و روحانیت ترکیبی از مجموعه خدمتگزاران حضرت ولیعصر (عج) را تشکیل می‌دهد که این اتحاد و وحدت رویه در راه تحقق الهی کار بزرگی است.

تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) لازمه تحقق بیش از پیش فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را ارتقاء سطح نگرش فرهنگی و اعتقادی افراد جامعه عنوان و تصریح کرد: اگر باور و اعتقاد ضمیمه این فریضه باشد مصون و موثر باقی می‌ماند.

امام جمعه قم با بیان اینکه در عرصه امر به معروف و نهی از منکر در زمان نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) سه دسته وجود داشتند افزود: دسته اول کسانی بودند در این عرصه بی‌تفاوت بودند، عده‌ای دیگر منکر را مرتکب می‌شدند و دسته دیگر نیز کسانی بودند که مرتکب منکر نشده بودند اما در بی‌تفاوتی به این فریضه دچار عذاب شدند.

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه نباید در انجام این فریضه افراط و تفریط وجود داشته باشد، یادآور شد: در امر به معروف و نهی از منکر بنا بر کشف و تجسس منکر نیست باید مردم این فریضه را احیا کنند.

مهم‌ترین کارکرد امر به معروف و نهی از منکر پیشگیری از انحرافات اجتماعی است

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح قم نیز در این جلسه در سخنانی یکی از وظایف معاونت قضایی و نظامی را هماهنگی بین نیروی انتظامی، دادگستری، ستاد احیاء، سازمان قضایی و بسیج عنوان و بر لزوم بهره گیری از نیروهای بسیج در اجرای هر چه بهتر این فریضه تاکید کرد.

حسین صیدی با بیان اینکه مهم‌ترین کارکرد امر به معروف و نهی از منکر پیشگیری از وقوع جرم و انحرافات اجتماعی است اضافه کرد: وظیفه اصلی و رسالت سنگین دستگاه قضایی و نیروی انتظامی ایجاد آرامش و امنیت در سطح جامعه است.

وی با اشاره به اینکه سازمان قضایی به عنوان مسئول هماهنگ کننده و حامی نیروهای نظامی و انتظامی در اجرای این فریضه است، افزود: پیشگیری از وقوع جرم در اسلام تاکید و جایگاه بزرگی دارد.

مصطفی برزگر گنجی، دادستان قم نیز در سخنانی با اشاره به فعالیت وهابیت در شبهه افکنی علیه مقدسات اسلام، بر لزوم هوشیاری هر چه بیشتر در این زمینه تاکید کرد.

فرمانده انتظامی استان قم نیز در این جلسه گفت: اگر قرار است رفتار انسان‌ها تغییر پیدا کند قبل از اینکه بینششان عوض شود بایستی دانش آن‌ها تغییر و ارتقاء پیدا کند.

سردار کاظم مجتبایی با بیان اینکه آزادی از نظر اسلام با آزادی از نظر غرب متفاوت است، اظهار داشت: در بیان آزادی باید گفت، آزادی حرکت انسان در چهارچوب مشخصی که دین و نظام تعیین کرده است.

وی تجاوز به حریم دیگران را تعریف غرب از آزادی بیان کرد و افزود: جذب افکار و حرکت در این مسیر غلط خواسته دشمنان است و هر روز برای تحقق آن توطئه و ترفندهای جدیدی را دنبال می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به وجود فعالیت شبکه‌های ماهواره ایی در ترویج افکار غربی، بر پیشتیبانی قوی بینشی در راستای تحقق امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد.

گفتنی است، در پایان از زحمات سرهنگ دیانی فرمانده یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان قم و سرهنگ ملکی رییس اداره نظارت بر اماکن عمومی قم با اهداء لوح تقدیر تجلیل شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٢-١٣٩٢, ١٠:۵٩

   

پر مبحث ترین ها