سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بنايي: قم باید قطب گردشگری کشور باشد

بروز شده : ٣-٠١-١٣٩٣, ١١:٣۶    نسخه چاپی    
موضوع گردشگری در استان قم یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید به آن تاکید ویژه داشت زیرا که قطب فرهنگی جهان تشیع است که به دلیل وجود مراجع و حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران با خیل زائرین و مسافران رو به رو است.
معاون سیاسی امنیتی استانداری قم گفت: موضوع گردشگري در قم بسيار مورد تاكيد است و اين استان باید قطب گردشگری کشور باشد.

حجت الاسلام والمسلمين "علی بنایی" در بازدید از ستاد تسهیلات زائرین نوروزی استان قم گفت: موضوع گردشگری در استان قم یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید به آن تاکید ویژه داشت.

وی تاکید کرد: چراکه قم قطب فرهنگی جهان تشیع است و به دلیل وجود مراجع و حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران با خیل زائرین و مسافران رو به رو است.

وی خاطر نشان کرد: موضوع گردشگری در استان قم یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید به آن تاکید ویژه داشت زیرا که قطب فرهنگی جهان تشیع است که به دلیل وجود مراجع و حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران با خیل زائرین و مسافران رو به رو است.

بنایی اشاره به زائرین غیر ایرانی حرم مطهر حضرت معصومه (س) عنوان کرد: یکی از معضلاتی که شهر قم با آن مواجه است عدم ساماندهی زائرین غیر ایرانی به ویژه زائرین عراقی و پاکستانی است که باید تورهای گردشگری در قم افزایش پیدا کند تا مسافران غیر ایرانی از این امکانات بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: باید برنامه ریزی های کوتاه و بلند مدتی در راستای جذب مسافران و شناسایی جاذبه های گردشگری در استان تهیه و تبیین شود که این برنامه ریزی ها سبب شناسایی مشکلات و افزایش خدمت رسانی هر چه بهتر به زائرین و مجاورین کریمه اهل بیت (س) می شود.

بنایی تصریح کرد: در سال ۸۳ طرحی مبنی بر شکل گیری معاونت خدمات زائرین در مجلس مطرح شد که مختص استان مشهد مقدس بود که با توجه به این طرح لازم دانستیم معاونت خدمات زائرین در استان قم نیز با توجه به بارگاه ملکوتی خواهر ایشان حضرت معصومه (س) شکل گیرد.

وی با اشاره به توصیه طرح تشکیل معاونت خدمات زائرین افزود: در سال ۸۴ طرحی با عنوان خدمت به زائرین حرم های مطهر تصویب شد که در این حیث استان های مشهد، قم و شیراز معاونت خدمات شهری در این استان ها شکل گرفت.

وی با اشاره به افزایش هم افزایی در میان مسئولان استانی عنوان کرد: با شناسایی مشکلات و حل این مشکلات سبب می شود تا هر ساله قدم مثبتی در راستای پیشبرد اهداف و خدمت رسانی هر چه بهتر به زائرین و مجاورین کریمه اهل بیت (س) برداشته شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠١-١٣٩٣, ١١:٣۶

   

پر مبحث ترین ها