سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مقدم خبر داد:

حضور سالانه بیش از يك میلیون زائر غیرایرانی در قم

بروز شده : ٩-٠١-١٣٩٣, ١١:٢٨    نسخه چاپی    
محمد حسین مقدم با بیان اینکه در طول سال بیش از ۱ میلیون زائر غیر ایرانی با رویکرد زیارتی و جاذبه های معنوی قم به قم می آیند، اظهار کرد: بیشترین فراوانی زائرین غیرایرانی به قم مربوط می شود به کشورهای عراق، پاکستان، آذربایجان، کویت، بحرین، عربستان، افغانستان، ترکیه، لبنان، سوریه و سایر کشورهایی که اقلیت شیعه را دارند.
مسئول زائرين غيرايراني معاونت هماهنگي زائرين استانداري قم از حضور سالانه بيش از يك ميليون زائر غيرايراني در قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، محمد حسین مقدم با بیان اینکه در طول سال بیش از ۱ میلیون زائر غیر ایرانی با رویکرد زیارتی و جاذبه های معنوی قم به قم می آیند، اظهار کرد: بیشترین فراوانی زائرین غیرایرانی به قم مربوط می شود به کشورهای عراق، پاکستان، آذربایجان، کویت، بحرین، عربستان، افغانستان، ترکیه، لبنان، سوریه و سایر کشورهایی که اقلیت شیعه را دارند.

مسئول زائرین غیرایرانی معاونت هماهنگی زائرین استانداری قم با اشاره به اینکه بازه زمانی سفر زائرین غیر ایرانی به قم در ۶ ماهه نخست سال است، افزود: در راستای رفاه حال این زوار و خدمات دهی بیشتر برنامه هایی از سوی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) و مسجد مقدس جمکران از جمله برنامه های فرهنگی اطلاع رسانی و توجیهی در نظر گرفته شده است.

دبیر کمیته زائرین غیرایرانی ستاد تسهیلات نوروزی استان قم تصریح کرد: آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) مکان هایی را برای این دسته از زائرین در نظر گرفته و خدماتی رفاهی و فرهنگی به آن ها تخصیص داده است.

مقدم نصب تابلوهای اطلاع رسانی چند زبانه برای راهنمایی زائرین غیر ایرانی را از جمله خدمات برای رفاه این دسته زائرین عنوان کرد و گفت: برای اسکان زائرین محروم و با بضاعت کم غیرایرانی نیز مکانی به نام زینبیه تعبیه شده است.

مسئول زائرین غیرایرانی معاونت هماهنگی زائرین استانداری قم بیان کرد: یکی از طرح هایی که برای رفاه حال زائرین غیرایرانی در دست بررسی و اجرا است طرح جامع اطلاع رسانی، راهنمایی و ارشاد زائرین در قالب تابلوهایی در سطح شهر می باشد.

وی با اشاره به طرح های فرهنگی و توجیهی در جهت آشنایی این دسته از زائرین با فرهنگ قم و رعایت شئونات افزود: تابلوهای اطلاع رسانی، راهنمایی و ارشاد در سطح شهر، حرم حضرت معصومه و مسجد مقدس جمکران نصب خواهند شد.

دبیر کمیته زائرین غیرایرانی ستاد تسهیلات نوروزی استان قم خاطرنشان کرد: استقبال از زائرین و مقامات رسمی و غیررسمی غیر ایرانی از دیگر برنامه‌هایی است که برای سال آینده اجرایی می شوند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠١-١٣٩٣, ١١:٢٨

   

پر مبحث ترین ها