سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

16 هزار زائر قمی از مناطق عملیاتی کشور بازدید کردند

امسال با همکاری و هماهنگی سپاه استان قم که مسئولیت هماهنگی و اعزام کاروان های راهیان نور را بر عهده داشت و همچنین سایر نهادها و ارگان ها، استقبال مردم از کاروان ها و خصوصا سفرهای شخصی به سرزمین های نور بیش از سال قبل بود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم و دبیر ستاد راهیان نور استان گفت: از اردیبهشت ۹۲ تا فروردین ۹۳ بیش از ۱۶ هزار زائر قمی از مناطق عملیاتی، جنوب، غرب و دریایی کشور بازدید نمودند.

سرهنگ احمد حسینی که به منظور زیارت یادمان های شهدا و بازدید از وضعیت اعزام کاروان های راهیان نور استان قم در مناطق عملیاتی جنوب حضور یافته بود، در جمع خبرنگاران گفت: حضور در زیارتگاه های شهدا و محل رزم رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، تجلی عینی ایثار و شهادت و تداعی بخش جانفشانی و رشادت فرزندان این ملت در نگاه زائران و مخاطبین است.

وی افزود: طی 12 ماه سال راهیان نور - از ابتدای اردیبهشت 92 تا پایان فروردین 93- بیش از 16 هزار زائر قمی در زیارتگاه های شهدا و مناطق عملیاتی کشور بازدید کردند.

دبیر ستاد راهیان نور استان قم گفت: از این تعداد 6 هزار دانش آموز سال دوم دبیرستان طی ماه های مهر تا بهمن اعزام شدند و 2000 نفر نیز در تابستان از مناطق عملیاتی غرب و شمالغرب بازدید نمودند.

وی با بیان اینکه بیش از 8000 زائر دانشجو و سایر اقشار مردم در اسفند و فروردین عازم زیارت مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند، خاطر نشان ساخت: در بین این زائران، کاروان ویژه اتباع خارجی از طلاب جامعة الزهرا(س) قم هم حضور داشتند که مرور دستنوشته های آنان حاکی از عمق معنویت و تاثیرگذاری زیارت مناطق و مقتل شهدای دفاع مقدس در زائران و بخصوص مسلمانان غیر ایرانی دارد.

حسینی همچنین با یادآوری جانفشانی و ایثارگری رزمندگان اسلام و شهدای گرانقدر در مقابله با دو جبهه بعثی و آمریکایی در دریا ابراز داشت: امسال برای سومین سال متوالی تعدادی از زائران راهیان نور از جمله پیشکسوتان دفاع مقدس جهت بازدید از مناطق دریایی استان بوشهر و جزیره خارک، به این مناطق عملیاتی اعزام گردیدند.

وی گفت: امسال با همکاری و هماهنگی سپاه استان قم که مسئولیت هماهنگی و اعزام کاروان های راهیان نور را بر عهده داشت و همچنین سایر نهادها و ارگان ها، استقبال مردم از کاروان ها و خصوصا سفرهای شخصی به سرزمین های نور بیش از سال قبل بود.

حسینی بیان داشت: طبق آمار، رویکرد مردم محوری اعزام به راهیان نور نسبت به سال گذشته افزایش یافته بود و در واقع خانواده ها خودشان راهیان نور را به عنوان سفر معنوی انتخاب کرده بودند.

نماینده استاندار قم در حرکت معنوی راهیان نور استان در ادامه به برنامه بازدید از حضور زائران قمی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: طی بازدیدی که از محل استقرار زائران در پادگان شهید زین الدین اندیمشک و اردوگاه شهید حبیب اللهی اهواز داشتیم، علاوه بر اجرای مراسم استقبال، ارائه خدمات و فضاسازی مناسب، دو رزمایش رزمی، عملیاتی و فرهنگی در این دو محل به اجرا در آمد.

وی با تمجید از دو رزمایش اجرا شده بخصوص نمایش فرهنگی تاریخی مردان آسمانی در اردوگاه شهید حبیب اللهی اهواز گفت: نمایش اخیر در واقع کارگاه آموزشی بود که همه وقایع آغاز انقلاب، دفاع مقدس، بیداری اسلامی و عصر ظهور را با ابزار نظامی و ماکت های شبیه سازی شده اماکن و تعداد 100 هنرور، در فضای باز به تصویر کشاند و مورد استقبال زائران استان های مستقر در اردوگاه بخصوص زائران استان قم قرار گرفت.

وی در پایان با تقدیر از سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) و سایر نهادها و سازمان های استان در خصوص هماهنگی و اعزام کاروان های راهیان نور اظهار امیدواری کرد: ان شاالله با برنامه ریزی های منسجم تر استانداری در سال 93 و انسجام، همدلی و هماهنگی مسئولان، شاهد ارتقا کمّی و کیفی اردوهای راهیان نور باشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠١-١٣٩٣, ١١:۴٣

   

پر مبحث ترین ها