سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم خبر داد:

استقبال زائران و مسافران نوروزی از پایگاه‌های پاسخ به سئوالات دینی در قم

وی، تبلیغات محیطی را یکی دیگر از فعالیت‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم در ایام تعطیلات نوروزی برشمرد که به دلیل قرارگرفتن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در ایام نوروز، متفاوت‌تر از سال‌های گذشته و انجام شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: پایگاه‌های پاسخ به سئوالات شرعی، اعتقادي، اخلاقی و مشاوره ديني که در تعطیلات نوروزی ايجاد شده با استقبال زائران و مسافران نوروزی همراه بوده است.

حجت‌الاسلام عباس اسكندري پیش از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران، با تشریح فعالیت‌ها و طرح‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم در ایام تعطیلات نوروزی امسال، ایجاد پایگاه‌های پاسخ به سئوالات شرعی، اعتقادي، اخلاقی و مشاوره ديني در اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمكران، پاركسوار شمالی، ورودي‌هاي قم، بوستان‌هاي شهري و مكان‌هاي پرتردد زائران و مسافران نوروزي را مهم‌ترین طرح این اداره کل ذکر کرد.

به گفته وی، این طرح فرهنگی که با ایجاد 15 پایگاه از روزهای پایانی سال 92 تا پایان تعطیلات نوروزی امسال اجرایی شد مورد استقبال زائران و مسافران نوروزی به ویژه جوانان قرار گرفت.

حجت‌الاسلام اسکندری استقبال زائران و مسافران نوروزی از این پایگاه‌ها را نشان دهنده موفقیت این طرح فرهنگی دانست و اظهار كرد: اين طرح در سال گذشته نیز با استقبال زائران و مسافران نوروزي همراه بوده است، بنابراین انتظار می‌رفت مسئولان، حمایت بیشتری از اجرای این طرح می‌کردند اما این انتظار محقق نشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم افزود: در این پایگاه‌ها علاوه بر پاسخ به سئوالات اعتقادي و شرعي و نیز مشاوره ديني و تربيتي؛ توزيع بسته‌هاي فرهنگي، تذکر لسانی، آموزش تصحيح قرائت نماز، برگزاری مسابقه فرهنگی و... توسط مبلغان دینی انجام شد.

وی، تبلیغات محیطی را یکی دیگر از فعالیت‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم در ایام تعطیلات نوروزی برشمرد که به دلیل قرارگرفتن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در ایام نوروز، متفاوت‌تر از سال‌های گذشته و انجام شده است.
استقبال زائران و مسافران نوروزی از پایگاه‌های پاسخ به سئوالات دینی در قم

حجت‌الاسلام اسکندری از طراحی و نصب بنر تبلیغاتی در بیلبورد کیلومتر 15 آزادراه قم - تهران به مساحت 60 متر مربع خبر داد و اضافه کرد: امسال در محتوای تبلیغات محیطی، یادآوری فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و همزمانی آن با سال جدید نوروزی و نیز تشویق مردم به انجام سنت‌های نیکو و ارزشمدار اسلامی از جمله صله رحم، کمک به مستمندان، عیادت از بیماران، رعایت عفاف و حجاب اسلامی، تذکر لسانی و... مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری گردهمایی ائمه جماعات، روحانیون مستقر و رابطان فرهنگی مساجد در روزهای پایانی سال گذشته اظهار کرد: در این گردهمایی به قشرهای تاثیرگذار مساجد توصیه‌هایی پیرامون دیدار با خانواده‌های معظم شهیدان، ارائه خدمات فرهنگی و تبلیغی به زائران و مسافران، دعوت مردم به انجام کارهای نیک و پسندیده اسلامی، رعایت شأن ایام فاطمیه و... ارائه شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: روحانیون مستقر روستاهای استان هم در محل‌های تبلیغی خود حضور داشتند و علاوه بر برپایی نماز جماعت و سخنرانی، از خانواده‌های معظم شهیدان دیدار کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠١-١٣٩٣, ١۶:۴۶

   

پر مبحث ترین ها