سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قم بستر مناسبی برای معرفی هنر انقلاب اسلامی فراهم آورده است

رییس حوزه هنری استان قم گفت: قم با توجه به ظرفیت بالای حوزه علمیه، مراجع تقلید، علما و مدیران انقلاب و همچنین مراودات بسیار با دیگر مراکز، بستر مناسبی برای معرفی هنر انقلاب اسلامی فراهم آورده است.
به گزارش ایرنا، ˈوحید فرجیˈ روز سه شنبه در آستانه روز هنر انقلاب اسلامی و سالروز شهادت ˈسید مرتضی آوینیˈ (20 فروردین) در گفت وگویی اظهار کرد: حوزه هنری استان قم با درکی که از ظرفیت های ذکر شده دارد، توانسته ضمن خلق آثار تاثیرگذار و ماندگار زمینه رشد هنرمندان متعهد و انقلابی را فراهم آورد.

وی در تشریح برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: در روز 20 فروردین ماه جاری جمعی از هنرمندان و مسوولان سازمان های فرهنگی و هنری استان به دیدار آیت الله ˈعبدالله جوادی آملیˈ از مراجع تقلید می روند تا از نقطه نظرات ایشان درباره هنر انقلابی و هنر متعالی بهره مند شوند.
وی همچنین از برگزاری نمایشگاه نقاشی آثار استادان و هنرمندان استان در نگارخانه سوره حوزه هنری استان قم خبر داد و گفت: آثار این نمایشگاه از 20 تا 27 فروردین ماه جاری به نمایش گذاشته می شود..

فرجی خاطرنشان کرد: در هفته هنر انقلاب اسلامی، حوزه هنری قم با همکاری دبیرخانه کانون فرهنگی مساجد، فیلم های تولید شده در حوزه هنری را در 100 کانون فرهنگی در سطح مساجد استان به نمایش می گذارد.
وی گفت: همچنین نشست جریان شناسی شعر حوزه های علمیه پس از پیروزی انقلاب با حضور روحانیان و استادان این رشته برگزار می شود.

وی افزود: این نشست روز 24 فروردین ماه جاری در تالار اجتماعات حوزه هنری استان قم و با همکاری حوزه هنری قم و دبیرخانه دایمی جشنواره هنر آسمانی برگزار می شود.
فرجی گفت: همچنین در نشستی که با همکاری حوزه هنری استان و بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان قم و با حضور دکتر ˈرحیم پور ازغدیˈ هنر انقلاب و هنر متعالی بررسی می شود.
رییس حوزه هنری استان قم همچنین از برگزاری سخنرانی و میزگردی با حضور استادان حوزه و دانشگاه با عنوان ˈهنر انقلاب اسلامی،رسالت و چالش هاˈ در تالار شهید آوینی خبر داد.

وی افزود: این میزگرد به همت مدرسه اسلامی هنر، حوزه هنری قم، اداره کل ارشاد اسلامی استان و انجمن قلم حوزه برگزار می شود.
وی دیگر برنامه های این هفته را غبار روبی و عطر افشانی مزار شهیدان هنرمند، تبلیغات محیطی و شهری با موضوع هنر انقلاب اسلامی و بارگذاری ویژه نامه و نمایشگاه مجازی از عکس های مرحوم استاد ˈسید محمدحسین رحمتیˈ (از عکاسان پیشکسوت قم) از دوران انقلاب در پایگاه خبری حوزه هنری استان قم اعلام کرد
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠١-١٣٩٣, ١٠:۵٩

   

پر مبحث ترین ها