سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم: فناوری هسته‌ای نشانه اعتماد‌ به‌ نفس ملت ایران است

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه دستاوردهای بزرگ فناوری هسته ای در سایه الطاف الهی و مجاهدت شجاعانه دانشمندان و مردم شریف ایران بدست آمده است، گفت: این دستاوردها نشانه بزرگ اعتماد به نفس و شجاعت ملت بی نظیر ایران اسلامی است و مردم به هیچ عنوان اجازه نخواهند داد که فعالیت های صلح آمیز هسته ای متوقف شود.
امام جمعه قم با تاکید بر اینکه تحقیقات در عرصه فناوری هسته‌ای تعطیل‌بردار نیست، گفت: دستیابی به فناوری هسته‌ای نشانه اعتمادبه‌نفس ملت ایران است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدهاشم حسینی‌بوشهری عصر جمعه در خطبه های نماز جمعه قم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) با بیان اینکه همه دنیا می دانند ایران اسلامی دنبال سلاح هسته ای نیست، گفت: ایجاد بستر مذاکره با غربی ها در زمینه هسته ای تنها به دلیل شکستن جبهه استکبار بود.

وی با اشاره به اینکه فناوری هسته ای جزء حریم خصوصی ملت ایران است گفت: استکبار جهانی به هیچ عنوان از تحریم های خود علیه ملت ایران دست بر نمی دارد و آنها فعالیت هسته‌ای ما را دستاویز شیطنت های خود کرده‌اند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه دستاوردهای بزرگ فناوری هسته ای در سایه الطاف الهی و مجاهدت شجاعانه دانشمندان و مردم شریف ایران بدست آمده است، گفت: این دستاوردها نشانه بزرگ اعتماد به نفس و شجاعت ملت بی نظیر ایران اسلامی است و مردم به هیچ عنوان اجازه نخواهند داد که فعالیت های صلح آمیز هسته ای متوقف شود.

حجت‌الاسلام حسینی‌بوشهری با انتقاد از مواضع غربی‌ها در قبال نظام اسلامی ایران بیان داشت: استکبار جهانی با راه‌اندازی جنگ جهانی اول و دوم، انواع و اقسام تجاوزها، کشتار و نقض حقوق بشر اکنون نگران صلح، آرامش و رعایت حقوق بشر در ایران است.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران هیچ اعتمادی به مذاکره‌کنندگان غربی ندارد اظهار داشت: خوشبختانه همه دنیا به این جمله مشترک رسیده اند که آمریکا هیچ غلطی علیه ملت ایران نمی تواند انجام دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ملت باید دولت را در برنامه هدفمندی یارانه ها همراهی کند، گفت: امیدواریم دولت هم بتواند با درآمد حاصل از این برنامه به حوزه های اقتصادی به ویژه بهداشت و درمان کشور کمک کند.

امام جمعه قم حضرت ام‌البنین(ع) را نمونه و اسوه کامل مادر و همسر شهیدان در تاریخ اسلام دانست و افزود: باید با تکریم این بانوی مکرم و شجاع اسلام یاد و خاطره مادران و همسران فداکار شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

حجت‌الاسلام حسینی‌بوشهری با اشاره به 23 فروردین به عنوان روز دندان پزشکی در کشور گفت: باید مسئولان امر با توجه به فرمایش گهربار رسول گرامی اسلام(ص) که فرمودند اگر امت اسلامی به مشقت نمی داد، مسواک زدن را قبل از هر نماز واجب می نمودم، به بهداشت و درمان دهان و دندان مردم توجه ویژه کرده و ابلاغیه مقام معظم رهبری در حوزه سلامت اجرایی کند.

وی در خطبه نخست نماز جمعه با تاکید بر رعایت حدود و ثغور الهی گفت: رعایت حدودالله یکی از اساسی ترین اهداف و رسالت سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

مدیر حوزه های علمیه کشور با ابراز تاسف از شکسته شدن حدود الهی در جامعه گفت: در قرآن کریم بیش از 13 بار در مورد حفظ حریم و حدود الهی سخن به میان آمده و این مساله آنقدر مهم است که خداوند تاکید دارد برای رعایت احکام الهی باید از امور مشتبه نیز پرهیز نمود.

حجت‌الاسلام حسینی‌بوشهری با بیان اینکه علم، تقوی و غناعت به انسان منزلت، کرامت و بی نیازی عطا می‌کند، اظهار داشت: خداوند بارها تاکید کرده به مرزهای الهی نزدیک نشوید تا حریم خداوند شکسته نشود.

استاد حوزه علمیه قم منشأ انواع و اقسام گناه و آلودگی در جامعه را شکسته شدن حدود الهی عنوان کرد و گفت: پیامبران، ائمه اطهار(ع) و علمای دینی مرزبانان حریم الهی هستند و باید از حدود الهی با امر به معروف و نهی از منکر پاسداری کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠١-١٣٩٣, ١٧:۵۴

   

پر مبحث ترین ها