سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دلبري:

پروژه متروی قم درآستانه تعطیلی قرار دارد

وی ادامه داد: پروژه مترو به طور کامل متوقف نشده است اما با این وجود روند فعالیت آن رضایت بخش نیست.
شهردار قم با اشاره به رقم پایین بودجه اختصاص یافته به پروژه قطار شهری قم، نسبت به وضعيت مبهم اين پروژه هشدار داد و گفت: در حال رایزنی با رئیس مجلس و دولت برای افزایش بودجه قطار شهری هستیم.

محمد دلبری با بیان این که پروژه مترو قم در بلاتکلیفی به سر می‌برد، اظهار داشت: متاسفانه بودجه و اعتبار لازم برای مترو قم پیش بینی نشده است و همین موضوع باعث گردیده وضعیت این پروژه مبهم باشد.

وی ادامه داد: پروژه مترو به طور کامل متوقف نشده است اما با این وجود روند فعالیت آن رضایت بخش نیست.

شهردار قم با بیان این که قانون دولت را مکلف کرده است ، بودجه زیر ساخت های حمل و نقلی ریلی را پرداخت کند، افزود: علی رغم اینکه دو پروژه مترو و منوریل را در دست اجرا داریم متاسفانه در بودجه سال 93 برای قطار شهری قم بودجه مناسبی پیش بینی نشده است.

وی خاطر نشان کرد: مجموع رقمی که برای قطار شهری اختصاص یافته است جوابگوی تکمیل منوریل هم نیست چه برسد به اینکه برای مترو نیز اختصاص پیدا کند.

دلبری در بخش دیگری از سخنان خود یاد آور شد: همانطور که قبلا اعلام کردیم شهرداری قم نمی تواند ازمنابع خودش برای تکمیل مترو و منوریل استفاده کند و اگر بودجه دولتی نباشد ما مجبور هستیم پروژه را تعطیل کنیم.

شهردار قم در پایان افزود: به هر حال وظیفه ای که بر عهده ما گذاشته اند را تکلیف برای خود می دانیم و در انجام آن کوتاهی نخواهیم کرد و در حد توان شهرداری ، ما از منابع داخلی بهره برده و کارها را منظم انجام خواهیم داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩٣, ١٧:٣٩

   

پر مبحث ترین ها