سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رضوی: حضور بخش خصوصی از نیازهای ضروری ورزش قم است

قطعا بخش خصوصی با حضور در ورزش گام ها و اهدافی را که ما به دنبال تحقق آنها هستیم محقق می کند، هم زمینه شکوفا شدن ورزش فراهم می شود و هم اینکه با هزینه های دولتی می توان به تامین سایر نیازها توجه کرد.
معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری قم گفت: مدیریت هزینه ای در ورزش موجب شده است که نتوانیم زیرساخت هایی که برای نگاه داشتن ورزش روی پای خود لازم است را تامین کنیم بنابراین حضور بخش خصوصی در ورزش نیاز ضروری این عرصه مهم اجتماع به شمار می رود.

سیدحسن رضوی در مراسم تجلیل از برترین های کاراته قم که شامگاه شنبه در سالن بعثت اداره کل ورزش و جوانان قم برگزار شد، تصریح کرد: امیدوارم در ورزش هایی که توانمند و صاحب نام هستیم و قم در آنها دارای برند ملی و جهانی است شرایط به گونه ای فراهم شود که مانعی برای حضور بخش خصوصی در ورزش وجود نداشته باشد و استان بتواند در عرصه های مهم ورزش کشور موفق ظاهر شود.

وی ادامه داد: بزرگترین مشکل موجود در بدنه ورزش استان قم این است که برای هزینه کردن در زمینه ها و بخش های مختلف به بودجه و اعتبارات دولتی تکیه داریم و در واقع می توان گفت که ورزش استان قم بیشتر با هزینه های دولتی اداره می شود.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار قم افزود: قطعا بخش خصوصی با حضور در ورزش گام ها و اهدافی را که ما به دنبال تحقق آنها هستیم محقق می کند، هم زمینه شکوفا شدن ورزش فراهم می شود و هم اینکه با هزینه های دولتی می توان به تامین سایر نیازها توجه کرد.

وی خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت کنونی ورزش نشان می دهد که نیاز به حضور بخش خصوصی است و به همین خاطر مدیران استان باید تلاش کنند که بخش خصوصی با اشتیاق به سمت و سوی ورزش قهرمانی آمده و سرمایه گذاری کند.

رضوی در ادامه همچنین ابراز کرد: در بودجه سال 1393 و در راستای اصل 44 قانون اساسی و قانون برنامه پنجم بسیاری از امکانات دولتی به بخش خصوصی واگذار می شود تا ورزش همگانی و نیازهای نسل جوان در ورزش تامین شود.

وی تصریح کرد: یک مشکل دیگر که ورزش امروز دارد این است که معمولا فعالیت تیم ها و باشگاه ها و برقرار بودن دوام آنها قائم به شخص است یعنی اگر یک شخصی در ورزش باشد فعالیت ها چشمگیر است اما اگر آن فرد برود، ارتقاء پیدا کند یا حتی قهر کند به مشکل برمی خوریم بنابراین باید قائم به شخص بودن را از مباحث مربوط به ورزش خارج کنیم.

معاون برنامه ریزی استاندار قم در پایان تاکید کرد: برای موفقیت در ورزش نیاز به یک برنامه بلند مدت داریم، حداقل باید برنامه ریزی پنج ساله صورت بگیرد تا شرایط مستمر و پایداری داشته باشیم و در نهایت به هدفی که در ورزش داریم دست پیدا کنیم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠١-١٣٩٣, ١١:٠۴

   

پر مبحث ترین ها