سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئيس موسسه تنظيم و نشر آثار حضرت امام شعبه قم :

بعضي‌ها به فكر عبور از انديشه‌ها و افكار امام خمینی(ره) هستند

بروز شده : ١-٠٢-١٣٩٣, ١١:١١    نسخه چاپی    
متاسفانه با وجود اينكه مقام معظم رهبري مي فرمايند كه اين انقلاب بي‌نام و نشان امام در هيچ جاي دنيا شناخته نيست و يا در جاي ديگري مي فرمايند امام را بايد با اوليا و انبياي الهي مقايسه كرد؛ شاهد هستيم كه نسبت به حضرت امام بي‌مهري شده و عكس ايشان در راهپيمايي ها و نهادها و ادارات كمتر ديده مي‌شود.
رئيس موسسه تنظيم و نشر آثار امام خمینی(ره) شعبه قم نسبت به فعاليت جرياني با هدف عبور از انديشه‌ها و افكار حضرت امام هشدار داد.

حجت‌الاسلام سيد حبيب‌الله موسوي شامگاه يكشنبه در مراسم گراميداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خميني(ره) که در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) قم برگزار شد، اظهار كرد: مناسبت‌هاي اين چنيني باعث مي شود كه ما در ارتباط با فردي كه به مناسبت او مراسم مي گيريم معرفت و شناخت بيشتري پيدا كنيم و از مناقب و فضائل او ياد كنيم.

وي اضافه كرد: ميلاد حضرت صديقه طاهره و حضرت امام باعث مي شود همه كساني كه دوستدار آن دو بزرگوار هستند دور هم جمع شوند و شناخت بيشتري نسبت به آن دو بزرگوار پيدا كنند.

حجت‌الاسلام موسوي ولادت حضرت امام، 15 خرداد 42، 13 آبان 43 و 10 اسفند 57 را چهار مناسبت مهمي دانست كه مي‌توان در سالروز اين مناسبت‌ها در قم مراسم گسترده‌اي به منظور گراميداشت ياد و نام حضرت امام برگزار كرد.

وي گفت: اگر در اين چهار مناسبت، مراسم اصولي داشته باشيم مي توانيم امام عزيز را كه حتي خواص زواياي فكري و انديشه اي ايشان را نشناخته‌اند براي جوانان تبيين كنيم تا ذره‌اي از حق بزرگي كه حضرت امام به عنوان احياگر دين دارند را بيان كنيم.

نسل جوان محتاج انديشه‌هاي امام است

رئيس موسسه تنظيم و نشر آثار حضرت امام شعبه قم با بيان اينكه ما بايد از امام براي نسل جوان حرف بزنيم و حضرت امام را به نسلي كه ايشان را درك نكرده بشناسانيم اظهار كرد: اين نسل محتاج معارف ديني و افكار و انديشه هاي امام است.

وي تاكيد كرد: اين ما هستيم كه به انديشه‌هاي حضرت امام احتياج داريم و اين نسل جوان است كه به اين انديشه‌هاي ناب كه ما را به انديشه‌هاي اسلام راستين معرفي مي‌كند نياز دارد.

حجت‌الاسلام موسوي گفت: در اين دنياي وانفسايي كه حقايق گوناگون به صورت وارونه به جهان ارائه مي شود ما وظيفه داريم از سيره و روش امام براي نسل جوان بگوييم.

وي با اشاره به شكل گيري مركزي در دانشگاه آزاد اسلامي و شهرداري تهران براي ترويج انديشه‌هاي حضرت امام، خواستار تاسيس چنين فعاليت‌هايي در حوزه هاي علميه و مراكز دانشگاهي و مراكز علمي شد.

لزوم تشكيل مدرسه تخصصي امام شناسي

وي تصريح كرد: اميدواريم مركز مديريت حوزه‌هاي علميه مدرسه تخصصي با رشته هايي از فقه و اصول و فلسفه و... ايجاد كند تا همگان از انديشه هاي حضرت امام بهره مند شوند.

حجت‌الاسلام موسوي با ابراز تاسف از كمرنگ بودن ياد و نام حضرت امام در برخي مراكز اظهار كرد: متاسفانه با وجود اينكه مقام معظم رهبري مي فرمايند كه اين انقلاب بي‌نام و نشان امام در هيچ جاي دنيا شناخته نيست و يا در جاي ديگري مي فرمايند امام را بايد با اوليا و انبياي الهي مقايسه كرد؛ شاهد هستيم كه نسبت به حضرت امام بي‌مهري شده و عكس ايشان در راهپيمايي ها و نهادها و ادارات كمتر ديده مي‌شود.

وي تاكيد كرد: بعضا صحبت از عبور از انديشه ها و افكار امام است، بنابراين دوستداران امام در قالب اين مناسبت‌ها و برنامه‌هاي ديگر بايد نسبت به ترويج افكار و انديشه‌هاي امام اهتمام داشته باشند تا اين انديشه ‌ها در جامعه پياده شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٢-١٣٩٣, ١١:١١

   

پر مبحث ترین ها