سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم:

امام خميني با تأسي به حضرت فاطمه(س) يك شخصيت فراملي و فراتاريخي شد

بروز شده : ١-٠٢-١٣٩٣, ١١:٢٩    نسخه چاپی    
دولت تدبير و اميد نيز كه رئيس جمهور آن شاگردي از شاگردان و تربيت شدگان مكتب توست با اقتدار در جهان مي‌درخشد. فلسطين امروز در جهان جايگاهي دارد و رژیم صهیونیستی زبون‌تر از هميشه در منجلاب خودساخته اش دست و پا مي‌زند و در مقابل همت والاي حزب الله زمين‌گير است.
استاندار قم از حضرت فاطمه(س) به عنوان الگوي محوري ياد كرد و گفت: تاسي به اين الگوي محوري است كه امام خمینی(ره) را به يك شخصيت فراملي و فراتاریخی تبدیل مي‌كند.

حجت‌الاسلام محمدصادق صالحي منش شامگاه يكشنبه در مراسم گراميداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خميني(ره) كه از سوي نهادهاي مختلف استان قم در مركز فقهي ائمه اطهار(ع) برگزار شد، تقارن ميلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خميني(ره) را داراي بركات فراواني دانست و اظهار كرد: حضرت امام از نسل زهراست و او را به ديگران معرفي مي كند؛ چنانچه مي گويد براي زن‌ها كمال افتخار است كه روز تولد حضرت فاطمه زهرا(س) را روز زن قرار دادند. اين يك افتخار است و البته يك مسئوليت بزرگ.

وي اضافه كرد: حضرت امام در جاي ديگري مي‌فرمايد تمام هويت هاي كمالي كه در انسان متجلي مي‌شود در اين زن است و يا تمام خصوصيت انبيا در اوست.

به گفته استاندار قم، تاسي به اين الگوي محوري است كه امام خمینی(ره) را به يك شخصيت فراملي و فراتاریخی تبدیل مي‌كند و نام او را بر رهبران انقلاب‌هاي جهان سيطره مي دهد.

حجت‌الاسلام صالحي منش تاكيد كرد: امروز مي توانيم با جرات بگوييم كه حضرت امام در جهان، انديشه‌هاي كاپيتاليسم را در مرز نابودي قرار داده و ساير انديشه‌هاي انحرافي را متزلزل و بيداري را حياتي نو بخشيده است.

وي گفت: ايی امام بزرگوار گرچه امروز در ميان ما نيستيد و غم جانكاه رحلت شما بر جان و تن ما سنگيني مي‌كند ولي بحمدالله نظامي كه بنيانگذاري نمودي به بركت خون شهيدان عزيز و رهبري هاي خردمندانه ولي فقيه زمان مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله خامنه‌اي و مردمي با درايت و بصير با همه موانع و دشمني هاي استكبار جهاني حركتي پويا و پرشتاب به سوي تعالي دارد. نهادها و بنيان ها و يادگارهايي كه به جا گذاشتي در حال ارتقا و پيشرفت و همواره در حال توسعه اند و در جهان موجب درخشش و سربلندي هستند.

دولت تدبير و اميد با اقتدار در جهان مي‌درخشد

حجت‌ الاسلام صالحي منش گفت: دولت تدبير و اميد نيز كه رئيس جمهور آن شاگردي از شاگردان و تربيت شدگان مكتب توست با اقتدار در جهان مي‌درخشد. فلسطين امروز در جهان جايگاهي دارد و رژیم صهیونیستی زبون‌تر از هميشه در منجلاب خودساخته اش دست و پا مي‌زند و در مقابل همت والاي حزب الله زمين‌گير است.

استاندار قم با بيان اينكه امروز نصرالله در جهان پيشرو و حزب الله بحرين و بقيه كشورهاي اسلامي به تبع تو ظلم‌ستيري مي كنند و استكبار را به زانو در آوردند اظهار كرد: امروز حوزه علميه قم با ده‌ها هزار روحاني و ده‌ها هزار طلاب غير ايراني و صدها مجتهد و دانشمند فرزانه و مراجع عظام تقليد و انديشمندان به نشر آثار اسلام و تشيع در سراسر جهان اهتمام دارند و نورافشاني مي كنند و بحمدالله بيت شريف تو نيز با تدبير خلف صالح تو حجت‌الاسلام سيد حسن خميني در راستاي انديشه هاي تو به شايستگي طي مسير مي‌كند.

حجت‌ الاسلام صالحي منش ضمن عرض خيرمقدم به تمامي حضرات آيات‏، استادان و شخصيت‌هاي حوزوي و مردم قم كه در اين مراسم حضور باشكوهي داشتند از حجت‌الاسلام علي اكبر ناطق نوري به عنوان يار ديرين امام و رهبري ياد كرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٢-١٣٩٣, ١١:٢٩

   

پر مبحث ترین ها