سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم تاکید کرد:

تدوین طرح جامع توسعه حرم مطهر حضرت معصومه (س)

توسعه زیرساخت‌ها و اجرای طرح‌های توسعه‌ای در اطراف حرم مطهر باید از هماهنگی و انسجام برخوردار بوده و با معماری ایرانی ـ اسلامی همراه باشد و این مهم نیازمند تدوین طرح جامع و کامل با افق ۵۰ ساله خواهد بود.

 استاندار قم گفت: برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) باید یک طرح جامع و کامل با افق ۵۰ ساله تدوین شود.

حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور در جلسه بهسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) که در دفتر تولیت حرم مطهر برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌ها و ایجاد امکانات و تأسیسات روبنایی و زیربنایی در اطراف حرم مطهر کریمه اهل‌بیت (س) برای خدمات‌رسانی شایسته به زائران و مجاوران حرم مطهر ضرورت دارد.

وی افزود: توسعه زیرساخت‌ها و اجرای طرح‌های توسعه‌ای در اطراف حرم مطهر باید از هماهنگی و انسجام برخوردار بوده و با معماری ایرانی ـ اسلامی همراه باشد و این مهم نیازمند تدوین طرح جامع و کامل با افق ۵۰ ساله خواهد بود و عملیات اجرایی فازهای مختلف باید بر اساس این طرح انجام شود.

استاندار قم خاطرنشان کرد: در طرح‌های توسعه‌ای حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) به ویژه در ضلع غربی و شمالی باید حریم مدرسه فیضیه و مدرسه دارالشفاء حفظ شده و زیرساخت‌های حوزوی نظیر مدرس‌ها و بخش‌های اداری در این طرح‌ها به خوبی در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه طرح‌های توسعه‌ای حرم مطهر باید دربرگیرنده و تأمین کننده تمامی نیاز‌ها و کمبودهای خدمات‌رسانی به زائران باشد تصریح کرد: پیش از اجرای طرح‌های توسعه باید برخی ملزومات و پیش‌نیاز‌ها را فراهم بیاوریم.

 در ابتدای این جلسه مجریان پروژه میدان بزرگ امام خمینی (ره) گزارشی از روند اجرای عملیات و پیشرفت فیزیکی طرح و همچنین طرح توسعه ضلع شمالی حرم مطهر ارائه کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠١-١٣٩٠, ٢١:۵۵

   

پر مبحث ترین ها