سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم: کینه ورزی آمریکا به دلیل شکست‌های پی‌درپی از ایران است

بروز شده : ۵-٠٢-١٣٩٣, ١۶:۵۶    نسخه چاپی    
خطیب جمعه قم، در ادامه با بیان اینکه گاهی در خصوص مشاغل بانوان کج سلیقگی‌هایی وجود دارد که متاسفانه صدا و سیما نیز آن را تبلیغ و پوشش می‌دهد افزود: این هنر نیست که زن مسلمان سوار بر ماشین سنگین در بیابان‌ها رانندگی کند که متأسفانه دیده می‌شود صدا و سیما نیز موارد گزارش تهیه و آن را تبلیغ می‌کند.
امام جمعه قم گفت: آمریکایی‌ها در طبس شکست بی‌سابقه‌ای خوردند و امروز کینه ورزی‌های آنان به دلیل همین شکست‌های پی در پی است که بعد از انقلاب اسلامی از ایران خورده‌اند.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، در سخنانی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رجب، با سفارش به نمازگزاران در خصوص درک فضیلت این ماه اظهار داشت: مقدمه ماه مبارک رمضان دو ماه با فضیلت رجب و شعبان است و کسانی که بتوانند این دو ماه را به خوبی درک کنند و قدر آن بدانند در ماه رمضان هم می‌توانند به خوبی به عبادت و بندگی بپردازند.

وی با بیان اینکه در خصوص فضیلت ماه رحب تعبیرات عجیبی وجود دارد، افزود: در روایتی آمده ماه رجب ماه خداوند است که هر کسی در این ماه دعا کند و از درگاه خداوند خواسته‌اش را بخواهد پروردگار نیز دعایش را اجابت می‌کند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در ادامه با اشاره به پنجم اردیبهشت ماه سالروز وقوع طوفان شن در طبس بیان داشت: آمریکایی‌ها در این روز شکست مفتضحانه‌ای در صحرای طبس خوردند که این حادثه عبرت آمیز است.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها بعد از تسخیر لانه جاسوسی خواستند با فشارهای اقتصادی هدفشان را دنبال کنند اما از این روش به نتیجه نرسیدند و تصمیم گرفتند برای آزادی گروگان‌ها حمله نظامی انجام دهند، از این رو هلیکوپترهای خود را به صحرای طبس آوردند و می‌خواستند با حمله به تهران از طریق پیاده کردن کماندو‌ها بتوانند گروگان‌ها را آزاد کنند.

طوفان شن در صحرای طبس آمریکایی‌ها را میخ کوب کرد

آیت الله حسینی بوشهری، با بیان اینکه طوفان شن در صحرای طبس آمریکایی‌ها را میخ کوب کرد، افزود: آمریکایی‌ها در این عملیات شکست بی‌سابقه‌ای خوردند و امروز کینه ورزی‌های آنان به دلیل همین شکست‌های پی در پی است که بعد از انقلاب اسلامی از ایران خورده‌اند است.

وی تصریح کرد: اگر ایمان، عمل صالح، بصیرت و استقامت داشته باشیم در ادامه مسیر نیز عنایات و کمک‌های غیبی پروردگار شامل کشور خواهد شد.

تلاش شورا‌ها و شهرداری‌ها برای حل مشکلات شهری

عضو جامعه مدرسین حوزه همچنین به هفته شورا‌ها نیز اشاره کرد و ابراز داشت: شوراهای اسلامی مسئولیت خطیری در اداره شهر و روستا بر عهده دارند که می‌بایست با همکاری شهرداری‌ها و سایر مراکز مرتبط با اداره شهر‌ها به مسئولیتی که برعهده گرفتند عمل کنند و از عهده آن برآیند.

مسئولین مشکلات جامعه کارگری را برطرف کنند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن روز جهانی کارگر اظهار داشت: کارگر در اسلام عزیز شمرده شده و در روایت داریم که اگر کسی وظایف و کار خود را بر دوش دیگران بگذارد از رحمت الهی دور خواهد ماند.

به گزارش مهر، خطیب جمعه قم، بیان داشت: در سال جاری که به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است، کارگران مسئولیت خطیری بر عهده دارند که در این راستا امیدواریم مسئولین مشکلات جامعه کارگری را برطرف کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، در ادامه با اشاره به دیدار بانوان و مداحان با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: سخنان رهبری در این دیدار‌ها باید ملاک عمل قرار گیرد.

آیت الله حسینی بوشهری، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار بانوان فرمودند که بانوان باید در مشاغلی که بر عهده می‌گیرند اولویت بندی کنند و کارهایی که ارتباط چندانی به لحاظ شرایطی کاری با خانم‌ها ندارد سراغشان نروند و در این راستا افکار غربی را مرجع تصمیم گیری‌ها قرار ندهند و به معارف اسلامی کنند.

انتقاد از صداو سیما در خصوص انعکاس مشاغلی که متناسب زنان نیست

خطیب جمعه قم، در ادامه با بیان اینکه گاهی در خصوص مشاغل بانوان کج سلیقگی‌هایی وجود دارد که متاسفانه صدا و سیما نیز آن را تبلیغ و پوشش می‌دهد افزود: این هنر نیست که زن مسلمان سوار بر ماشین سنگین در بیابان‌ها رانندگی کند که متأسفانه دیده می‌شود صدا و سیما نیز موارد گزارش تهیه و آن را تبلیغ می‌کند.

مجالس مذهبی باید از آفت‌ها دور باشد

آیت الله حسینی بوشهری در خصوص دیدار رهبر معظم انقلاب با جمعی از مداحان نیز اظهار داشت: اینکه مداحان می‌توانند با کار خود مودت و محبت اهل بیت(ع) را در دل‌ها ایجاد و تقویت کنند فرصت و نعمت بزرگی است که رهبر انقلاب به این امر تاکید دارند که مجالس مذهبی باید از آفت‌ها دور باشد و همچنین با ایجاد تفرقه نباید در مسیر هدف دشمن گام برداشت.

خطیب جمعه قم، در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اقدام اخیر دولت بحرین در تبعید علمای این کشور به بیروت ابراز داشت: این تبعید‌ها نتیجه بخش نخواهد بود چرا که اگر این اقدامات در ناکام ماندن حرکت مردم بحرین تاثیر داشت در ایران نیز می‌بایست شاهد آن بودیم اما در شرایطی که امام راحل را به ترکیه و نجف تبعید کردند اما نهضت مسیر خود را ادامه داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٢-١٣٩٣, ١۶:۵۶

   

پر مبحث ترین ها