سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سرکشی شبانه وزیر بهداشت از مراکز درمانی قم

شهر قم با وجود نزدیک به یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت ، هم چنین زائرانی میلیونی از ایران و سایر نقاط جهان نیاز به توجه ویژه در بحث بهداشت و درمان دارد.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی چهارشنبه شب از سه مرکز درمانی و بهداشتی شهر قم سرکشی کرد.

دکتر ˈسید حسن قاضی زاده هاشمی ˈکه عصر دیروز وارد قم شده بود، در مراکز درمانی فعال و در دست احداث حضور یافته و در جریان امور قرار گرفت.

وی ابتدا به محل احداث بیمارستان فرقانی قم رفت و از نزدیک در جریان انجام امور احداث این بیمارستان قرار گرفت.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی قم ساخت این بیمارستان از سال 1377 آغاز شده است و به دلیل مشکلات اعتباری تاکنون بهره برداری از آن صورت نپذیرفته است.

ˈابوالفضل ایرانی خواهˈ افزود: برای تکمیل تاسیسات و تجهیزات پزشکی بیمارستان فرقانی که کارگاه ساختمانی آن اکنون نیمه فعال است نیازمند 96 میلیارد تومان اعتبار هستیم.

وی یادآور شد: هم اکنون اسکلت بیمارستان فرقانی که بتدریج طی 15 سال گذشته اجرا شده است پایان یافته و با تامین اعتبارات لازم می توان این بیمارستان را تا پایان سال جاری افتتاح کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سپس به بیمارستان و زایشگاه ایزدی قم رفت تا از نزدیک روند خدمت رسانی به شهروندان در این بیمارستان را بررسی کند.

زایشگاه ایزدی قم از قدیمی ترین مراکز درمانی این شهر است که قدمتی نزدیک به 45 سال دارد اما این روزها به طرز زیبایی بازسازی شده و محیط فرهمندی را برای مادران و نوزادان تازه متولد شده آنها بوجود آورده است.

این بیمارستان 110 تختخوابی ، ویژه زنان و زایمان است و در زیربنای چهار هزار متر مربع به زنان این استان خدمات ارائه می کند.

وزیر بهداشت در بازدید خود از این بیمارستان از بخش های مختلف آن خصوصا اتاق های عمل و بستری هم چنین یکی از مجهزترین بخش های آن یعنی اتاق زایمان در آب بازدید کرد، وی هم چنین فرصت مناسبی را به گفت و گو با کادر درمانی و پرستاری زایشگاه ایزدی اختصاص داد.

ˈجواد نجفیˈ مدیر زایشگاه ایزدی قم در حاشیه این بازدید، این مرکز را یکی از مجهز ترین بیمارستان های زنان در کشور ذکر کرد.

به گزارش ایرنا، وی افزود: مهمترین مشکل بیمارستان کمبود نیرو و کادر درمانی است.

قاضی زاده هاشمی در آخرین مرحله از سرکشی شبانه خود از مراکز درمانی و بهداشتی قم وارد دهکده سلامت مرکز بهداشت قم شد که در منطقه محروم شهرقائم واقع شده است.
این دهکده دارای بخش های مختلف و جذاب برای آموزش های مهارتی ، بهداشتی و ترافیکی به کودکان و نوجوانان است.

وی که با پیگیری قابل وصفی درجریان فعالیت های دهکده سلامت قرار می گرفت تا ساعت یک بامداد روز پنجشنبه در این دهکده حضور داشت و از نزدیک و ضمن گفت و گو با عوامل این مرکز ، با نحوه کار آن آشنا شد.

وزیر بهداشت در پایان سرکشی شبانه خود از مراکز بهداشتی و درمانی قم در جمع معاونین ، اعضای هیات رییسه و مدیران دانشگاه علوم پزشکی قم از توجه ویژه دولت تدبیر و امید نسبت به حل معضلات بخش سلامت در کشور خبر داد.

وی سال 1393 را سالی دشوار برای فعالان و خدمتگذاران عرصه سلامت در کشور عنوان کرد و افزود: با توجه به انتظارات بالایی که در بین مردم نسبت به ما بوجود آمده است باید تمامی همت خود را برای خدمت به مردم به کار بندیم.

قاضی زاده هاشمی گفت:خوشبختانه با ابلاغ سیاست های کلی سلامت از سوی رهبر معظم انقلاب شاهد تعیین تکلیف برای رفع اختلافات وزارت بهداشت با سایر دستگاه ها چون بیمه تامین اجتماعی هستیم.

وی افزود: یکی از بی سابقه ترین کارها پس از انقلاب اسلامی آن بوده است که رییس جمهوری بحث سلامت را یکی از مهم ترین اولویت های کاری دولت خود معرفی کرده است.

وزير بهداشت حمایت های ویژه دکتر روحانی از حوزه بهداشت و درمان را مایه دلگرمی او و همکارانش ذکر کرد و گفت: شهر قم با وجود نزدیک به یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت ، هم چنین زائرانی میلیونی از ایران و سایر نقاط جهان نیاز به توجه ویژه در بحث بهداشت و درمان دارد.

وی تاکید کرد: آبروی جمهوری اسلامی در توجه ویژه به شهر قم است و این شهر باید دارای مراکز مجهز پزشکی و تخت های درمان پرتعداد باشد.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر خود به شهر قم روز پنجشنبه با شماری از مراجع تقلید دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٢-١٣٩٣, ١٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها