سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر کل دامپزشکی استان قم به مهر خبر داد:

یک واحد کشتارگاه دام در قم پلمپ شد

بروز شده : ۴-٠٢-١٣٩٠, ٠١:٠٣    نسخه چاپی    
این واحد کشتارگاه دام در جاده گازران از توابع بخش جعفریه واقع است که در پنج‌شنبه هفته گذشته توسط اداره تعزیرات حکومتی استان قم پلمپ شد.
مدیر کل دامپزشکی استان قم از پلمپ یک واحد کشتارگاه دام به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی در قم خبر داد.

دکتر محمد مهدی رفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر در قم با اشاره به اینکه نظارت بهداشتی در خصوص فراورده‌های خام دامی و تامین سلامت جامعه یکی از وظایف اداره کل دامپزشکی است، اظهار داشت: در این راستا ناظران بهداشتی این اداره کل در کشتارگاه‌های دام و طیور استان بر تمامی مراحل از ابتدا تا انتهای کشتار نظارت دارند.

وی ادامه داد: در راستای همین نظارت‌ها و بر اساس مصوبه ستاد ساماندهی کشتارگاه‌های استان قم و پیرو مصوبات قبلی، اخیرا یک واحد کشتارگاه دام در استان پلمپ شد.

رفیعی با اشاره به پلمپ این واحد کشتارگاه با نام پرتو اظهار داشت: این واحد کشتارگاه دام در جاده گازران از توابع بخش جعفریه واقع است که در پنج‌شنبه هفته گذشته توسط اداره تعزیرات حکومتی استان قم پلمپ شد.

وی در خصوص تخلفات این واحد کشتارگاه دام گفت: این واحد به دلیل مشکلات بهداشتی که اهم آن مربوط به بهداشت محیط و بحث فاضلاب بود و عدم رفع نواقص اعلام شده از سوی اداره کل دامپزشکی استان، تعطیل شد و در حاضر نیز پرونده آن در مراجع قضایی در حال پیگیری است.

مدیرکل دامپزشکی استان قم در پایان خاطر نشان کرد: استان قم دارای ۲ کشتارگاه دام و ۳ کشتارگاه طیور است که به صورت مستمر مسائل بهداشتی آن‌ها تحت نظارت اداره کل دامپزشکی قرار دارد که هم اکنون یک واحد کشتارگاه دام آن از چرخه فعالیت خارج شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٢-١٣٩٠, ٠١:٠٣

   

پر مبحث ترین ها