سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل پزشکی قانونی استان قم اعلام كرد:

افزایش مرگ‌های ناشی از تصادف طی سال گذشته در قم

صدیقی آخا در خصوص آمار مربوط به مصدومین حوادث رانندگی سال 92 در استان نیز اعلام کرد: خوشبختانه در این خصوص، نسبت به سال 91 با روند کاهشی مواجه بودیم.
مدیرکل پزشکی قانونی استان قم از روند رو به رشد تعداد کشته شدگان در اثر سوانح رانندگي سال 92 نسبت به سال قبل در قم خبر داد و گفت: از میان کشته شدگان در تصادفات استان، تعداد مردان بیش از دو و نیم برابر زنان بوده است.

دکتر حمید صدیقی آخا با اشاره به آمار مقایسه‌ای از تعداد کشته شدگان در تصادف در سال های 91 و92 گفت: بررسی آمارها حاکی از آن است که تعداد کشته شدگان در اثر تصادف در سال 92 نسبت به سال قبل از آن، با افزایش یک و هفت دهم درصدی، روندي رو به رشد داشته است. در این میان، تعداد مردان، بیش از دو و نیم برابر تعداد قربانیان زن بوده است.

وی، ضمن بیان این مطلب، به شرایط جغرافیایی و مسیر ارتباطی این استان اشاره کرد و افزود: شاهراه ارتباطی تهران –قم اصلی ترین مسیر عبورو مرور در کشور است که همه ساله حجم قابل توجهی از حوادث رانندگی منجر به مجروحیت یا فوت را در اعداد و ارقام ثبت شده بنام قم، به خود اختصاص می دهد.

مدیر کل پزشکی قانونی قم افزود: اهمیت این مساله وقتی بیشتر روشن می‌شود که در نظر بگیریم به عنوان مثال، در سال 92 آمار فوت شدگان در حادثه تصادف اتوبوس های اسکانیا دراتوبان تهران-قم، باعث مثبت شدن نرخ رشد فوت تصادفات در این استان شده است.

به گفته وی در سال 92 تعداد افراد فوت شده در سوانح ترافیکی در این استان 349 مورد بوده که از این تعداد 257 نفر مرد و مابقی زن بوده اند.

وی همچنین رشد تعداد فوت شدگان تصادفی را نسبت به سال 91 رقمی معادل یک و هفت دهم درصد اعلام کرد.

صدیقی آخا در خصوص آمار مربوط به مصدومین حوادث رانندگی سال 92 در استان نیز اعلام کرد: خوشبختانه در این خصوص، نسبت به سال 91 با روند کاهشی مواجه بودیم.

وی افزود: بر طبق آمارهای رسمی موجود، تعداد مصدومان حوادث رانندگی در سال 92 در استان، جمعا 8 هزار و 74 نفر بوده که در این میان تعداد 5 هزار و 853 نفر مرد و 2 هزار و 221 نفر هم زن بوده اند. این تعداد در مقایسه با آمار سال 91 به میزان 4.6 دهم درصد کاهش نشان می‌دهد.

شايان ذكر است در حالی که تعداد مجروحان تصادف در استان در سال 91 نسبت به سال 90 با رشدی نزدیک به هفت درصد روبه رو بوده، اما کاهش این تعداد در سال 92 بیانگر نتیجه بخش بودن برنامه‌های پیاده شده در راستای کنترل ترافیک و انظباط در رانندگی در سطح استان بوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٢-١٣٩٣, ١٧:۴۴

   

پر مبحث ترین ها