سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم: مسئولان سرنوشت کشور را به مذاکرات گره نزنند/ تیم مذاکره کننده مورد تأیید رهبری است

دشمنان ما می‌دانند و به این امر معترف هستند که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست و فتوای رهبر معظم انقلاب نیز در این زمینه نشان از عدم ورود ایران در این مسئله دارد و به همین خاطر رهبری با درایت و حکمت خود راه مذاکره جدیدی را برای اینکه ابتکار عمل را در دست گیرند باز کردند و باید بدانیم که تیم مذاکره کننده و اصل مذاکرات مورد تأیید رهبری است و در این شرایط حساس نباید آن را تضعیف کرد.
امام جمعه قم با بیان اینکه مسئولان کشور نباید سرنوشت کشور را به مذاکرات هسته‌ای و رفع تحریم‌ها گره بزنند، گفت: راه برون رفت از این مشکلات، اقتصاد مقاومتی است زیرا کشور ما از ظرفیت‌ها و امکانات فراوانی برخوردار است.

حجت الاسلام والمسلمين سید محمد سعیدی، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد در سخنانی با اشاره به مذاکرات ایران با گروه 1+5 اظهار داشت: جمهوری اسلامی در این مذاکرات سعی می‌کند به توافق نهایی دست یابد البته باید توجه داشت که ما در این ایران مذاکرات خط قرمز‌هایی داریم که باید آنها را رعایت کرد.

وی با بیان اینکه توسعه تحقیق در زمینه‌های هسته‌ای یکی از خطوط قرمز ما در این مذاکرات است افزود: تعداد سانتریفیوژ‌ها و نیاز آنها در تولید سوخت هسته‌ای، سطح درصد غنی سازی با توجه به نیازهای فعلی و آینده کشور، عدم تغییر ماهیت کارکرد آب سنگین اراک از دیگر خطوط قرمز مذاکرات است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، ابراز داشت: مذاکره کنندگان ما در این مذاکرات غیر از مباحث هسته‌ای موضوع دیگری را در دستور کار ندارند و در ‌‌‌نهایت تحریم‌های ظالمانه و یک سویه که از سوی استکبار علیه ملت ایران وضع شده برداشته شود که وزیر امور خارجه در این زمینه اظهار داشتند اگر طرف مقابل حسن نیت داشته باشد توافق محقق خواهد شد.

در بحث‌های هسته‌ای بیش از حق خود را نمی‌خواهیم

وی تأکید کرد: ما در بحث‌های هسته‌ای بیش از حق خود را نمی‌خواهیم و از حق خود نیز در این زمینه کوتاه نخواهیم آمد که این امر به برکت اتکاء به نیروهای جوان و متخصص که در این زمینه دستاورهای بزرگی داشته‌اند محقق خواهد شد.

به گزارش مهر، حجت الاسلام سعیدی، با بیان اینکه ما در زمینه هسته‌ای شهیدانی تقدیم انقلاب کردیم، افزود: هیچکس حق معامله با دستاوردهای هسته‌ای را نخواهد داشت و مسلما کسی چنین قصدی نخواهد داشت.

مهم‌ترین دستاورد هسته‌ای تقویت اعتماد به نفس ملی است

وی ادامه داد: دانش هسته‌ای اگر چه برای ما استفاده‌های فراوانی دارد اما مهم‌ترین دستاورد هسته‌ای تقویت اعتماد به نفس ملی است که ملت ما نشان می‌دهد که می‌تواند به آنچه که بخواهد دست یابد.

امام جمعه قم، گفت: مهمترین خواسته دشمنان در موضوع هسته‌ای این است که به ملت ایران بگویند شما نمی‌توانید همه چیز را در اختیار داشته باشید اما ملت ایران به فضل الهی ثابت کرده است که اگر بخواهد می‌تواند.

جهان استکبار از الگو شدن ایران اسلامی هراس دارد

وی تصریح کرد: ملت ایران با مقاومت در راه استقلال و آزادی خود به نیروهای داخلی تکیه دارد و به برکت آموزه‌های دینی و رهنمودهای مقام معظم رهبری برای سایر کشور‌ها الگو شده است و جهان استکبار نیز از همین الگو شدن ایران اسلامی برای سایرین هراس دارد.

تیم مذاکره کننده هسته‌ای را تضعیف نکنیم

حجت الاسلام سعیدی ادامه داد: دشمنان ما می‌دانند و به این امر معترف هستند که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست و فتوای رهبر معظم انقلاب نیز در این زمینه نشان از عدم ورود ایران در این مسئله دارد و به همین خاطر رهبری با درایت و حکمت خود راه مذاکره جدیدی را برای اینکه ابتکار عمل را در دست گیرند باز کردند و باید بدانیم که تیم مذاکره کننده و اصل مذاکرات مورد تأیید رهبری است و در این شرایط حساس نباید آن را تضعیف کرد.

امام جمعه قم، تاکید کرد: فرهنگ، اقتصاد و علم و فناوری سه اصلی است که موجب پیشرفت کشور است و این عوامل نیز لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

وی با بیان اینکه ما نمی‌خواهیم زیر سلطه غربی‌ها باشیم افزود: مسئولان کشور نیز نباید سرنوشت کشور را به مذاکرات هسته‌ای و رفع تحریم‌ها گره بزنند بلکه راه برون رفت از این مشکلات اقتصاد مقاومتی است چرا که کشور ما از ظرفیت‌ها و امکانات فراوانی برخوردار است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٢-١٣٩٣, ١۶:۵٩

   

پر مبحث ترین ها