سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم: مسئولان برای سرمایه گذاران در قم مانع تراشی نکنند

بروز شده : ۵-٠٣-١٣٩٣, ١٧:١٩    نسخه چاپی    
افرادی با سرمایه زیاد قصد سرمایه گذاری در قم داشتند که متاسفانه مانع تراشی، مشکلات فراوان برای آنها و رفت و آمدهای زیاد موجب اتلاف وقت و از بین رفتن علاقه آنها به سرمایه گذاری در قم شده و در شهرهای دیگر توانسته‌اند به آسانی سرمایه گذاری کنند.
استاندار قم گفت: دستگاه های اجرایی باید مشکلات مردم را حل کنند و با پرهیز از اتلاف وقت و مانع تراشی، سرمایه داران به سرمایه گذاری در قم ترغیب کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی منش ظهر دوشنبه در جلسه‌ای که با حضور فعالان اقتصادی در تالار امام رضا(ع) استانداری قم برگزار شد‏، با اشاره به این که برگزاری چنین جلساتی و با ملایمت و صراحت سخن گفتن بسیار شایسته است، اظهار داشت: اشتغال و سرمایه در گردش و مشکلات بانکی از مهم ترین مشکلاتی است که واحدهای صنعتی با آن درگیر هستند و طی 10 تا 12 جلسه ای که در ماه گذشته با مسئولان بانک‌های کشوری و استانی برای رفع این مشکلات برگزار شد اما متاسفانه در استان قم گره هایی وجود دارد که ابتدا باید آنها را باز کرد و سپس مسائل بانکی را حل کرد.

وی بیان داشت: عدم درنظر گرفتن سند چشم انداز طی هشت سال گذشته‏، موجب شد امروز صنعت با مشکل مواجه شود.
استاندار قم ابراز داشت: همه باید دست به دست هم داده و با عزم ملی گره مشکلات را باز کنیم و بخش خصوصی و دولتی جدا از هم نمی‌توانند مشکلات را برطرف کنند بلکه باید در این مسیر همدیگر را یاری کنند و لازم است تفاهم نامه هایی بین این دو بخش ایجاد شود.

وی با بیان این که فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با دغدغه‌های بسیاری انجام شد‏، عنوان کرد: برخی از مشکلات استانی بزرگ نیستند و می‌توان انجام داد و لازم است در این زمینه دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را داشته باشند و کارها را به کندی پیش نبرند.
حجت الاسلام صالحی منش تصریح کرد: در مواقعی فرصت دادن به صنعتگران برای به تاخیر انداختن پرداخت مالیات آنها و دادن مجوز در زمان کوتاه تر بسیار موثر است و برای گره گشایی این چنین مشکلات مدیران دستگاه‌های اجرایی باید همکاری کنند.

مشکلات اقتصادی با شعار حل نمی‌شود

وی با بیان این که دولت بر رونق اقتصادی در کشور تأکید دارد‏، اظهار کرد: مشکلات اقتصادی با برگزاری جلسه و شعار حل نمی‌شود. باید عملا کاری انجام داد و برخی مواقع است که کارها با موانعی همچون قانون اساسی برخورد می‌کند که در این زمینه برداشتن و تغییر آن قانون لازم است.
استاندار قم عنوان کرد: افرادی به ما ایراد می‌گیرند که شما می‌خواهید با حمایت از سرمایه داران نظام سرمایه داری، کاپیتولاستی را رواج دهید در حالی که این اشتباه بوده و سرمایه داران ما در جهت تولید قدم برمی‌دارند و با پدیده استعمار کارگر مخالف هستند و اگر به کارگری ظلم شود ما در مقابل آن می‌ایستیم.

به گزارش مهر‏، وی با تاکید بر این که واقعا باید مسئولان اداری مشکلات را حل کنند‏، افزود: افرادی با سرمایه زیاد قصد سرمایه گذاری در قم داشتند که متاسفانه مانع تراشی، مشکلات فراوان برای آنها و رفت و آمدهای زیاد موجب اتلاف وقت و از بین رفتن علاقه آنها به سرمایه گذاری در قم شده و در شهرهای دیگر توانسته‌اند به آسانی سرمایه گذاری کنند.
حجت الاسلام صالحی منش تصریح کرد: سرمایه‌گذاران رغبتی برای فعالیت در قم ندارند و این به دلیل بروکراسی و عدم همکاری برخی مسئولان است که موجب شده سرمایه گذاری در قم جواب ندهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٣-١٣٩٣, ١٧:١٩

   

پر مبحث ترین ها