سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت‌الاسلام بنایی:

توسعه فرهنگ عفاف و حجاب وظیفه همه نهادهای قم است

بروز شده : ۶-٠٣-١٣٩٣, ١۴:٣٨    نسخه چاپی    
كميته عفاف و حجاب استانداري قم كه در راستاي ترويج و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب تشكيل شده، طرح‌هاي متنوع و تاثيرگذاري را در سال 93 تدارك ديده و اميدواريم با اجراي اين طرح‌ها، دغدغه‌هاي دلسوزان نظام و اسلام در مورد حجاب و عفاف كاهش يابد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم، توسعه فرهنگ عفاف و حجاب را وظيفه همه نهادهاي استان به ويژه نهادهاي فرهنگي دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمين علي بنايي در گفتگو با مهر، با تشريح اهميت و جايگاه حجاب و عفاف اسلامي در انديشه و فرهنگ ديني اظهار كرد: حجاب، حق الهي است و دين مبين اسلام براي حفظ حرمت و كرامت وجودي زن در اجتماع و نيز شكوفايي استعدادها و توانمندي‌هاي او به مسئله پوشش اسلامي و پاكدامني تاكيد دارد.

وي حجاب باطني و ذهني را سنگ بناي ديگر حجاب‌ها از جمله حجاب ظاهري دانست و افزود: مشكل افرادي كه حجاب اسلامي را رعايت نمي‌كنند در ضعف حجاب باطني و نبود اعتقاد قوي به آثار مثبت پوشش ظاهري است.
معاون سياسي و امنيتي استاندار قم، اشاعه و تعميق حجاب و عفاف اسلامي را نيازمند آموزش‌هاي بنيادين و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع دانست و اظهار كرد: آموزش فرهنگ عفاف و حجاب بايد در سن كودكي جدي گرفته شود.

حجت‌الاسلام بنايي برگزاري راهپیمایی حجاب با حضور دختران با حجاب برتر قم را اقدامي تحسين‌برانگيز توصيف كرد و افزود: اين راهپيمايي در واقع بزرگ‌ترين نماد حضور اجتماعي دختران و بانوان عفيف در جامعه است.
وي تصريح كرد: دشمنان تبليغات گسترده‌اي براي القاي ناكارآمدي حجاب اسلامي انجام مي‌دهند و حجاب را مانع حضور اجتماعي زنان معرفي مي‌كنند، در حالي كه حجاب اسلامي نه تنها براي زنان عفيف محدوديت نيست بلكه امروز زنان محجبه در بالاترين سطوح اجتماعي حضور فعالانه‌اي دارند.

لزوم تقویت تذکر لسانی


معاون استاندار قم، تثبيت و تعميق ارزش‌هاي ديني و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب را مورد تاكيد قرار داد و گفت: احياي دو واجب مهم امر به معروف و نهي از منكر در مورد عفاف و حجاب، اصالت بخشي به فرهنگ عفاف از طريق محصولات متنوع فرهنگي و هنري مناسب و انجام سياست‌هاي تشويقي براي افرادي كه حجاب و عفاف را رعايت مي‌كنند در دستور كار قرار گرفته است.
به گفته حجت‌الاسلام بنايي، وقتي فرهنگ تذكر لساني - آن طور كه مورد تاكيد دين اسلام و نظر بزرگان دين است - در جامعه اسلامي همگاني و گسترده شود، فضا براي ارتكاب گناه و منكرات فراهم نخواهد بود.

معاون سياسي و امنيتي استاندار قم، توسعه فرهنگ عفاف و حجاب را وظيفه همه نهادهاي استان به ويژه نهادهاي فرهنگي دانست و اظهار كرد: كميته عفاف و حجاب استانداري قم كه در راستاي ترويج و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب تشكيل شده، طرح‌هاي متنوع و تاثيرگذاري را در سال 93 تدارك ديده و اميدواريم با اجراي اين طرح‌ها، دغدغه‌هاي دلسوزان نظام و اسلام در مورد حجاب و عفاف كاهش يابد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٣-١٣٩٣, ١۴:٣٨

   

پر مبحث ترین ها