سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در رابطه با شركت در محافل سياسي خاص؛

هشدار شديد استاندار قم به شهردار قم

استاندار قم با اشاره به شرکت شهردار قم در یک محفل سیاسی اظهار داشت: شهرداری باید بداند که یک نهاد حاکمیتی است و نباید وارد مسائل سیاسی شود. این اولین و آخرین هشدار است که در این حوزه خواهم داد. شهرداری نباید در هر جلسه‌ای شرکت کرده یا هر ملاقاتی را انجام دهد چرا که حوزه کاری شهرداری مسائل سیاسی نیست.
استاندار قم در خصوص ورود به مسائل سیاسی به شهرداری قم هشدار داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی منش پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیران حوزه معاونت عمرانی استانداری با اشاره به شرکت شهردار قم در یک محفل سیاسی اظهار داشت: شهرداری باید بداند که یک نهاد حاکمیتی است و نباید وارد مسائل سیاسی شود.

وی با اشاره به اینکه اگر در اینگونه رفتارها تکراری ببیند برخورد جدی خواهد داشت اضافه کرد: این اولین و آخرین هشدار است که در این حوزه خواهم داد. شهرداری نباید در هر جلسه‌ای شرکت کرده یا هر ملاقاتی را انجام دهد چرا که حوزه کاری شهرداری مسائل سیاسی نیست.

استاندار قم به اهمیت مدیریت در حوزه سیاسی اشاره کرد و گفت: حوزه عمرانی حوزه‌ای است که می‌خواهد در رابطه با توسعه عمران و آبادی قم قدم‌های بزرگی بردارد.

وی افزود: همه شما به نوعی با مسائل عمرانی آشنا هستید می‌دانید که کار عمرانی در عین زیبایی کار بسیار مشکلی است.

حجت الاسلام صالحی منش با اشاره به اینکه در هر کاری باید اطراف و جوانب سنجیده شود گفت: مسائل بسیار زیادی باید در نظر گرفته شود تا بستر و زمینه خوبی فراهم شده و اقدامات عمرانی به خوبی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: معاونت هماهنگی امور عمرانی در وزارت کشور مهم‌ترین وظیفه‌اش هماهنگی در اجرای طرح‌های عمرانی است و حوزه مرتبط با استانداری نیز همین وظیفه را دارد.

استاندار قم ادامه داد: باید تمام دستگاه‌هایی که در استان به نوعی با امور عمرانی دخالت دارند بر اساس وظایف حاکمیتی هماهنگ کرده و نظارت کاملی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مسائل شهر قم فرا استانی است گفت: تصمیم‌گیری‌ها در استان قم باید ناظر به این عملکرد ملی باشد.

صالحی منش خطاب به مدیران حوزه عمرانی استانداری افزود: اگر بخواهیم شعار مقام معظم رهبری در سال جاری تحقق پیدا کند باید برنامه پنج ساله توسعه سند چشم انداز را پیش رو بگذارید و بر اساس آن رفتار کنید.

مبارزه با زیاده‌خواهی در دستگاه‌ها

وی ادامه داد: وظیفه ما این است که از هر گونه رانت و زیاده‌خواهی و اجحاف دستگاه‌ها به مردم جلوگیری کرده و با هر اقدام منافی مصلحت مردم برخورد کنید.

استاندار قم با اشاره به اینکه همه کسانی که در استانداری کار می‌کنند نمایندگان عالی دولت هستند خاطرنشان کرد: تداخل دستگاه حاکمیتی باید نوعی باشد که در عین حال که ابهت جایگاه را حفظ می‌کند تنها به بررسی، نظارت و ارزش‌یابی اکتفا کند.

وی جایگاه شهر قم از نظر مسائل سیاسی اشاره کرد و گفت: هیچ شهری به تندی قم در مسائل سیاسی وجود ندارد؛ تمام دعواهای سیاسی که در کشور دیده می‌شود از قم نشأت می‌گیرد. با اینهمه ما در چنین شهری با تمام گروه‌های سیاسی رفاقت داریم و اگر برخی دستگاه‌های حاکمیتی به دنبال مسائل سیاسی بروند با آنها برخورد خواهیم کرد.

حجت الاسلام صالحی منش با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال در حوزه عمرانی اظهار داشت: یک حرکت برادرانه و مجاهدانه بین دستگاه‌ها و کسانی که در امور عمرانی مسئولیت دارند باید به وجود بیاید.
telegram 19dey.com
علي    29 خرداد 1393 12:16
استاندار قم كجاست كه ببيند جلسات جبهه پايداري در شركت شهركهاي صنعتي قم برگزار مي شود
  • +2
نام شما    29 خرداد 1393 20:31
از نشریه پرتو چه خبر؟
سایت ان از دسترس خارج شده
ظاهرا از بهمن 92 نیز چاپ نداشته زیرا در ارشیو سایت بی باک و سایت دفتر پژوهش‌هاي فرهنگي قم فقط تابهمن 92 را دارند
  • +1
آشنا    30 خرداد 1393 09:59
بسیاری از مشکلات ما از همین مسئله ناشی میشه. اینکه افرادی که وظیفه دیگه‌ای دارن تو مسائل سیاسی دخالت می‌کنن. متاسفانه مسئولیت‌ها در قم برای افراد سکوی پرتاب به پایتخته و واقعا دلسوز واسه این شهر وجود نداره. همه میان تا ارتباطاتی برقرار کنن و در مرحله بعد برن به موقعیت‌های مهم‌تر در پایتخت...
همینه که این شهر هیچ وقت سر و سامان نمی‌گیره
  • +1

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 3
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩٣, ١٣:١٩

   

پر مبحث ترین ها