سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم در بازديد از دفتر روزنامه 19 دي:

روزنامه 19 دي آبرويي براي مطبوعات استان قم است

بروز شده : ١-٠۴-١٣٩٣, ٢١:۵٣    نسخه چاپی    
استاندار قم با اشاره به اهميت نقد در مطبوعات گفت: بسياري از مسئولان نقدپذير نيستند اما بخشي از اين اشکال ريشه در شيوه نقدپردازي رسانه‌ها دارد. اينکه مطلب نقادانه را چگونه مطرح کنيم بسيار مهم است. نقد را به هر زباني ميشود گفت اما اگر نقدي که با زبان مشفقانه و ملايم باشد، اثرگذارتر است.
استاندار قم صبح امروز از دفتر روزنامه 19 دي در قم بازديد و از فعاليت‌هاي مطبوعاتي اين نشريه تجليل کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمدصادق صالحي منش که هفت ماه است سکان مديريت استان قم را به دست گرفته در نخستين بازديد رسانه‌اي خود از دفتر روزنامه 19 دي بازديد و از عملکرد اين مجموعه تجليل کرد.

وي که اين روزنامه را آبرويي براي نشريات قم و در سطح روزنامه‌هاي معتبر کشوري مي‌داند افزود: روزنامه 19 دي مي‌تواند جزو مطرح‌ترين روزنامه‌هاي کشور باشد.

استاندار قم با اشاره به مقبوليت مدير مسئول اين روزنامه در ميان جريان‌هاي سياسي خاطرنشان کرد: چنين جايگاهي براي يک نشريه نعمت بزرگي است.

وي با اشاره به رسالت مطبوعات اظهار داشت: تلاش در عرصه مطبوعات نبايد با مطامع مادي و جهت‌گيري‌هاي سياسي همراه باشد؛ بلکه مطبوعات بايد اصلاح‌گر جامعه باشند.

وي رسانه خوب را رسانه‌اي دانست که مصلح جامعه بوده و در راستاي اهداف انقلاب اسلامي و اجراي آرمانهاي حضرت امام(ره) حرکت کند.

استاندار قم با اشاره به اهميت نقد در مطبوعات گفت: بسياري از مسئولان نقدپذير نيستند اما بخشي از اين اشکال ريشه در شيوه نقدپردازي رسانه‌ها دارد.

وي خاطرنشان کرد: اينکه مطلب نقادانه را چگونه مطرح کنيم بسيار مهم است. نقد را به هر زباني مي‌شود گفت اما اگر نقدي که با زبان مشفقانه و ملايم باشد، اثرگذارتر است.

حجت الاسلام صالحي منش با اشاره به اينکه نقد با عصبانيت و تندي اثري ندارد گفت: نقد اگر با زبان شيرين و زيبا باشد ثمر مي دهد اما اگر تند و بي‌پروا باشد موجب موضع‌گيري طرف مقابل شده و اثرش را از دست مي‌دهد.

وي به سيره شهيد مطهري در زمينه نقد اشاره کرد و افزود: يکي از ويژگي‌هاي شهيد مطهري اين بود که نقد را با ملايمت و زبان زيبا بيان مي‌کرد طوري که ديگران متوجه مي‌شدند اين نقد از سر دلسوزي است.

استاندار قم به ضرورت پرداختن نشريات قم به معرفي حوزه علميه و مراجع تقليد اشاره کرد و ابراز داشت: حوزه علميه قم ظرفيت‌هاي ناشناخته‌اي دارد که مطبوعات بايد آن را براي جامعه تبيين کنند.همچنين بسياري از ابعاد شخصيتي مراجع تقليد امروز براي جامعه ناشناخته مانده که بايد به اين موضوع هم توجه کرد. وي در اين ارتباط خواستار توجه بيشتر روزنامه 19 دي به معرفي حوزه علميه قم شد.
روزنامه 19 دي آبرويي براي مطبوعات استان قم است

برقراري ارتباط ميان نسلهاي انقلاب

مرتضي داستاني مدير مسئول روزنامه 19 دي نيز در اين جلسه با اشاره به دليل نامگذاري اين نشريه اضافه کرد: در روزگاري که اين اسم براي اين روزنامه انتخاب شد، دولت اصلاحات قدرت را در دست داشت و فضاي جامعه طوري بود که همه از نوگرايي سخن مي‌گفتند با اين حال ما تصميم گرفتيم اين روزنامه را با چنين اسمي منتشر کنيم تا تابلوي ما باعث شود هميشه به ياد اهدافمان باشيم.

وي گفت: يکي از اهداف انتشار اين نشريه برقراري ارتباط ميان نسل اول و سوم انقلاب بود. اين ارتباط بايد از ناحيه نسل دوم برقرار مي‌شد و 19 دي در واقع تبلور اراده اين نسل است.

داستاني هدف از انتشار اين مجموعه را ايجاد پلي ميان نسل‌هاي انقلاب و اصلاح‌گري در جامعه با تکيه بر استقلال رسانهاي و عدم وابستگي به احزاب و گروه‌هاي سياسي دانست.

انتقاد يک فرصت براي مسئولان است

وي با اشاره به مشکلات مالي مطبوعات استان خاطرنشان کرد: اين مشکلات موجب شده نقادي ضعيف شده و بيشتر نشريات مديحه‌سراي مسئولان باشند.

سردبير روزنامه 19 دي با اشاره به نقش افکار عمومي در پيشروي طرح‌هاي عمراني افزود: مديران آنگونه که بايد از ظرفيت رسانه‌ها براي تنوير افکار عمومي استفاده نمي‌کنند.

داستاني گفت: روزنامه 19 دي نسبت به دولت از هيچ حمايتي دريغ نخواهد کرد اما اگر جايي احساس کنيم در جايي اشکال و سستي وجود دارد و نقد لازم است، نقد هم خواهيم داشت.

به عقيده مدير مسئول روزنامه 19 دي رويکرد نقادانه موجب مي‌شود که پلي ميان مردم و مسئولان برقرار شود و دغدغه‌هاي مسئولان هم بهتر به گوش مردم برسد.

وي آستانه تحمل مسئولان در برابر انتقادات را پايين توصيف کرد و افزود: مسئولان به انتقاد رسانه‌ها بايد به عنوان يک فرصت نگاه کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۴-١٣٩٣, ٢١:۵٣

   

پر مبحث ترین ها