سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم تاكيد كرد:

قم نبايد به جولانگاه مواد مخدر تبدیل شود

زمانی در حکومت طاغوت می‌گفتیم که خانواده سلطنت خود در قاچاق مواد دست دارد و بدیهی است که مشکل اعتیاد حل نمی‌شود اما امروز نباید اوضاع به این گونه باشد.اگر نیروی انتظامی، نیروهای امنیتی و سپاه اقتدار دارند که این اقتدار وجود دارد؛ چرا باید این مشکل باقی مانده باشد؟
استاندار قم با اشاره به افزایش نگرانی‌ها در زمینه اعتیاد در قم، بر لزوم برخورد قاطع با قاچاقچیان در قم تاکید کرد و گفت: هیچ گونه نرمشی در مواجهه با مواد مخدر پذیرفته نیست و بايد مواظب باشید قم به یک جولانگاه مواد مخدر تبدیل نشود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی‌منش صبح سه‌شنبه در جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر استان قم که در تالار امام رضا(ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به افزایش نگرانی‌ها در زمینه اعتیاد اظهار داشت: ایران به عنوان یک کشور وسیع و با جغرافیای بزرگ و اقوام گوناگون امروز به طور جدی گرفتار معضل مواد مخدر است و ما نمی‌توانیم در این زمینه خود را از دیگر بخش‌های کشور مستثنی کنیم.

وی با اشاره به اینکه امکان جزیره‌ای عمل کردن در حوزه اعتیاد وجود ندارد افزود: مسئولان استانی می‌توانند نسبت به مسئولیتی که به آنها واگذار شده مشکلات را کاهش دهند.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم با اشاره به اینکه سن اعتیاد در حال پایین رفتن است ادامه داد: این موضوع هم در نوع خود نگرانی را افزایش می‌دهد.

وی افزود: بیکاری، طلاق، ناهنجاری‌های اجتماعی و سرقت از جمله مشکلاتی است که از مواد مخدر ناشی می‌شود.

حجت‌الاسلام صالحی منش با اشاره به ترفندهای سوداگران مرگ برای گرفتار کردن جوانان اضافه کرد: این نیست که جوان ما از ابتدا دعوت به وضعیتی کنند که معتاد در کنار خیابان افتاده است بلکه ابتدا با روش‌های فریبنده وارد شده و حتی در خانواده‌هایی که از هر حیث مصون بوده‌اند، نفوذ می‌کنند.

وی با اشاره به شعار امسال گفت: اینکه مقام معظم رهبری مرتب مسئله مدیریت جهادی را تکرار می‌کنند، لازمه‌اش برداشته شدن موانع آن در اقتصاد و فرهنگ است که وجود مواد مخدر یکی از مهم‌ترین موانع است.

استاندار قم ابراز داشت: زمانی در حکومت طاغوت می‌گفتیم که خانواده سلطنت خود در قاچاق مواد دست دارد و بدیهی است که مشکل اعتیاد حل نمی‌شود اما امروز نباید اوضاع به این گونه باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر نیروی انتظامی، نیروهای امنیتی و سپاه اقتدار دارند که این اقتدار وجود دارد؛ چرا باید این مشکل باقی مانده باشد؟

حجت‌الاسلام صالحی منش ضمن تاکید بر برخورد قاطع با دانه درشتان قاچاق مواد مخدر عنوان داشت: باید ملاحظات را در برخورد با قاچاقچیان کنار گذاشته و برای حفظ و صیانت از فرزندانمان وارد شویم.

وی گفت: اگر برخورد جدی با این مسئله نداشته‌ باشیم از کجا خواهیم دانست که حتی خانه‌های ما از این موضوع در امان باشد؟

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم با اشاره به تلاش‌های مجموعه دستگاه‌های استان برای مقابله با این مشکل افزود: هر یک از کمیته‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید فعالیت‌های خود را با جدیت بیشتر و دغدغه فراوان برای رفع این مشکل پیگیری کند.

وی با اشاره به اینکه در مسئله مواد مخدر هیچ بهانه‌ای نباید مانع کار ما شود گفت: همسایه ما کشور عربستان که ده‌ها برابر ما زائر و تردد افاغنه دارد، این موضوع را مدیریت کرده است و این مسائل نباید موجب شود که ما از وظیفه خود باز بمانیم.

حجت‌الاسلام صالحی منش با اشاره به اینکه هیچ گونه نرمشی در مواجهه با مواد مخدر پذیرفته نیست افزود: مواظب باشید قم به یک جولانگاه مواد مخدر تبدیل نشود.

وی با اشاره به اینکه ریشه کن کردن مواد مخدر در استان نیاز به عزم جهادی دارد بیان کرد: سال آینده باید در تمام عرصه‌ها بیش از 50 درصد رشد در امر مبارزه با مواد مخدر را شاهد باشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠۴-١٣٩٣, ١٨:٢٠

   

پر مبحث ترین ها