سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در دومین روز متوالی/

آلودگی هوای قم به مرز هشدار رسید

حد مجاز آلودگی هوا 150 میکروگرم بر متر مکعب است ولی به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم این میزان در قم 370 میکروگرم بر متر مکعب است.
آلودگی هوای قم در حالی دومین روز متوالی را تجربه می‌کند که دستگاه‌های مسئول برای اطلاع رسانی شهروندان اقدامی نکردند.

بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، افزایش میزان ریزگردها، هوای قم در صبح پنج‌شنبه را به مرز هشدار رساند و میزان آلایندگی دو و نیم برابر حد مجاز اعلام شده است.

حد مجاز آلودگی هوا 150 میکروگرم بر متر مکعب است ولی به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم این میزان در قم 370 میکروگرم بر متر مکعب است.

محمودعلی رکنی گفت: دیروز هم آلودگی هوای قم تقریبا به همین مقدار بود که ما اطلاعات ایستگاه‌های سنجش را به مرکز بهداشت، صداوسیما و مدیریت بحران استان اعلام کردیم.

این اظهارات مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در حالی است که هیچ کدام از نهادهای مسئول (مرکز بهداشت و مدیریت بحران استانداری) اطلاعیه‌ای برای اعلام شرایط هشدار آلودگی هوای قم صادر نکردند و مردم قم از این میزان آلودگی هوا بی‌اطلاع هستند.

در چنین شرایطی به شهروندان توصیه می‌شود به جز انجام کارهای غیرضروری از خانه‌هایشان بیرون نیایند، به ویژه کودکان و افراد مسن که آلودگی امروز هوای قم برای آنها سم مهلک است.

قم دارای سه کانون بحرانی بیابان‌زایی است که حسین‌آباد میش مست در کنار حسین‌آباد کوه نمک و دشت مسیله امروز یکی از مهم‌ترین مناطق بحرانی بیابانی‌شدن است.

42 درصد مساحت استان قم در معرض خطر بیابانی شدن قرار گرفته است. یعنی 472 هزار هکتار. هر چند 15.2 درصد از مساحت استان را بیابان‌ها تشکیل می‌دهند اما طبق آمار اداره‌کل منابع طبیعی، 98 هزار هکتار در شرایط بحرانی قرار دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۴-١٣٩٣, ١١:١٣

   

پر مبحث ترین ها