سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آغاز طرح آزمایشی اورژانس ملی «اس او اس»‎ ‎از شهریور ماه در قم

با اجرای طرح اورژانس ملی «اس او اس» همه شماره ‏های امدادی مربوط به اورژانس کشور، آتش نشانی، هلال احمر، راهداری و اورژانس اجتماعی در شماره امدادی ‏115 ادغام می شود.
رییس دبیرخانه کارگروه بهداشت و درمان کشور در حوادث غیرمترقبه با اعلام خبر آغاز اجرای مرحله آزمایشی طرح اورژانس ملی «اس او اس» - SOS‎ - از شهریور ماه در ‏قم، گفت: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با تمام توان، مدیریت علمی طرح را برعهده دارد.

«حمیدرضا خانکه» افزود: با اجرای طرح اورژانس ملی «اس او اس» همه شماره ‏های امدادی مربوط به اورژانس کشور، آتش نشانی، هلال احمر، راهداری و اورژانس اجتماعی در شماره امدادی ‏115 ادغام می شود.
وی ادامه داد: تمامی هموطنان می توانند در صورت نیاز به هرگونه کمک امدادی در حوادث یا فوریت های پزشکی، ‏فقط با شماره تلفن 115 تماس بگیرند تا نیروهای امدادگر، برای کمک به آنان اعزام شوند‎.

رییس دبیرخانه کارگروه بهداشت و درمان کشور در حوادث غیرمترقبه افزود: در جلسه هم اندیشی با حضور استاندار قم، مسوولان این استان و نمایندگان سازمان های ذیربط‏، مقرر شد تا در محلی که اداره کل مدیریت بحران استان قم در اختیار می گذارد و با مشارکت تمامی سازمان ها از جمله شهرداری، آتش نشانی، هلال احمر، سازمان بهزیستی، پلیس و مسوولان استانی، مرحله آزمایشی طرح ‏اورژانس ملی «اس او اس» از شهریور ماه اجرا شود.

خانکه افزود: مرحله آزمایشی این طرح با رویکرد سلامتی، در چهار فاز سه ماهه اجرا می شود و گزارش از چگونگی اجرای آن ‏نیز به کمیسیون ایمنی راهها به سرپرستی وزیر راه ارائه خواهد شد.
رییس مرکز تحقیقات و مدیرگروه آموزشی سلامت در حوادث و بلایا دانشگاه علوم بهزیستی و ‏توانبخشی، ادامه داد: معاونت درمان وزارت بهداشت به عنوان متولی اصلی طرح، و مرکز مدیریت حوادث و فوریت های ‏پزشکی وزارت بهداشت نیز همکاری و حمایت همه جانبه از طرح خواهد داشت‎.

ادغام شماره های امدادی به منزله حذف آنها از شبکه مخابراتی کشور نیست

به گزارش ایرنا، خانکه خاطر نشان کرد: ادغام تمامی شماره های امدادی در یک شماره، به منزله حذف این شماره ها از شبکه ‏مخابراتی کشور نیست.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شماره های قبلی سازمان های امدادگر نیز از سوی سازمان مخابرات کشور، به شماره 115 ‏متصل می شود، از این رو تماس با هر یک از شماره های قبلی نیز در نهایت، به مرکز اورژانس ملی «اس او اس» با شماره 115 وصل ‏خواهد شد.
خانکه گفت: هموطنان فقط باید وضعیت اضطراری پیش آمده را برای اپراتور مرکز اورژانس ملی‎ (اس او اس) ‎تشریح کنند و براساس ‏وضعیت آنان و بنا به تشخیص کارشناسان مرکز اورژانس ملی، نیروهای امدادگر با کمک های لازم، اعزام شوند‎.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۴-١٣٩٣, ١۶:١٠

   

پر مبحث ترین ها