سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در سال جاری/

کل وقف نامه‌های قم بازنویسی می شوند

یکی از برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه تکمیل بازنویسی و باز خوانی وقف نامه‌های استان است بدلیل اینکه بخشی عمده‌ای از وقف نامه‌ها استان خیلی قدیمی هستند و نیاز به بازنویسی دارند.
 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم یکی از برنامه‌های مهم اداره کل اوقاف و امور خیریه را تکمیل بازنویسی و بازخوانی وقف‌نامه‌های استان عنوان کرد.
 حجت الاسلام غلامرضا ناظمی ظهر سه شنبه در نشست مطبوعاتی که در سالن جلسات اداره کل اوقاف و امور خیریه قم برگزار شد، بیان کرد: یکی از برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه تکمیل بازنویسی و باز خوانی وقف نامه‌های استان است بدلیل اینکه بخشی عمده‌ای از وقف نامه‌ها استان خیلی قدیمی هستند و نیاز به بازنویسی دارند.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به امور وقفی و احیای بقاع متبرکه از اهداف اداره کل اوقاف و امور خیریه قم است، اضافه کرد: اوقاف استان همانند دیگر دستگاه‌ها مدافع و حمایت کننده توسعه شهر‌ها است اما بخشی از اراضی که در محل توسعه شهری قرار گرفته است و جزو موقوفه هستند نمی‌توانیم از آنها کوتاهی کنیم و هدفمان استیفاء موقوفات است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم در خصوص توسعه و ترویج کار فرهنگی توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه قم بیان داشت: این دستگاه از جمله دستگاه‌هایی است که فعالیت فرهنگی بسیاری را انجام می‌دهد و همچنین یکی از اهدفمان این است که با تلاش و کوشش کارهای فرهنگی را در بقاع متبرکه گسترش دهیم.

حجت الاسلام ناظمی ادامه داد: برگزاری برنامه‌های قرآن از جمله محافل انس با قرآن، جلسات آموزش قرآن، توسعه فعالیت فرهنگی و اهل بیت‌(ع)، تجهیز کتابخانه‌ها و تکمیل سامانه اطلاعات بقاع استان نیز در سال جاری در دستور کار قرار دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٢-١٣٩٠, ٠٠:۵٣

   

پر مبحث ترین ها