سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همایش «برای افغانستان» آذرماه سال جاری در قم برگزار می‌شود

دبیرخانه همایش سراسری «برای افغانستان» با موضوع فرصت‌ها و چالش‌ها تشکیل و جلسات مختلفی در خصوص برپایی این همایش برگزار شد که امیدواریم در 6 آذر ماه سال جاری با حضور مسئولان استانی و کشوری و همچنین منتخبین فراخوان مقالات این همایش در قم برگزار شود.
همایش سراسری "برای افغانستان" با موضوع فرصت‌ها و چالش‌ها آذر ماه سال جاری در قم برگزار می‌شود.

قادر حافظ، سخنگوی همایش "برای افغانستان" ظهر چهارشنبه در نشستی خبری در جمع خبرنگاران در خصوص برگزاری همایش سراسری "برای افغانستان" با موضوع فرصت‌ها و چالش‌ها با اشاره به محورهای فراخوان این همایش سراسری اظهار داشت: راهکارهای اصلاح نگاه مهاجرین افغانستان به کشور میزبان ایران، تحصیل و آموزش مهاجرین افغانستان (فرصت‌ها و محدودیت‌ها)، هویت و مهاجرین افغان، هویت ملی و دینی، اشتراکات فرهنگی دو کشور ایران و افغانستان، نقش آموزه‌های دینی در بهداشت روانی و بهبود معضلات مهاجرت، تاثیر نقش روحانیون در ارتقاء سطح فرهنگی مهاجران افغانستان از جمله محورهای فرهنگی فراخوان مقاله است.

وی ادامه داد: فرصت‌های موجود در ایران به عنوان مهم‌ترین میزبان مهاجرین افغانستان اشتغال مهاجرین افغان، اشتغال و مهاجرین افغان، مهاجرت و ناهنجاری‌های اجتماعی و تبعات آن (تغییر نگاه به مهاجرین و تاثیر بر روند مهاجر پذیری) از جمله موضوعات محور اجتماعی فراخوان مقاله همایش برای افغانستان است.
سخنگوی همایش "برای افغانستان"، اشتغال زنان (آسیب‌ها و فرصت‌ها)، ازدواج (ازدواج‌های غیر ملیتی؛ دگرگونی سنت‌ها) را از محورهای مهاجرت و زنان فراخوان مقاله همایش برای افغانستان برشمرد.

وی با بیان اینکه علاوه بر موضوعات فرهنگی و اجتماعی، مسئله تقریب نیز در این همایش مورد توجه قرار گرفته است افزود: مهاجران افغانستان، اندیشه تقریب و نقش آن‌ها در کاهش تندوری‌های فرقه‌ای، همزیستی دینی بدور از تعصبات و گرایش‌های مذهبی از جمله عناوینی است که طلاب و روحانیون و دانشجویان افغانستانی می‌توانند در خصوص آن مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

وی عنوان کرد: دبیرخانه همایش سراسری «برای افغانستان» با موضوع فرصت‌ها و چالش‌ها تشکیل و جلسات مختلفی در خصوص برپایی این همایش برگزار شد که امیدواریم در 6 آذر ماه سال جاری با حضور مسئولان استانی و کشوری و همچنین منتخبین فراخوان مقالات این همایش در قم برگزار شود.

به گزارش مهر، قادر حافظ، مهلت ارسال مقاله به این همایش را 20 آیان ماه اعلام کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۶-١٣٩٣, ٢٢:٣۴

   

پر مبحث ترین ها