سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم: مبارزه با داعش بهانه ادامه حضور نظامی آمریکا در منطقه است

وی در بخش دیگری از خطبه‌های خود مبارزه و ائتلاف آمریکا و هم پیمانانش علیه داعش را شگرد آنان دانست و افزود: آمریکایی‌ها با برخی از کشورها برای مبارزه با داعش هم پیمان شدند و گفتند که ایران هم در این ائتلاف جایی ندارد که البته این امر افتخار و موجب سربلندی ما است.
امام جمعه قم گفت: آمریکا با بهانه مبارزه علیه داعش با تشکیل ائتلافی می‌خواهد حضور نظامی خود در منطقه را ادامه دهد.

حجت الاسلام سید محمد سعیدی، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: در هفته گذشته دوران نقاهت مقام معظم رهبری در بیمارستان به پایان رسید و ایشان با سلامت کامل از بیمارستان مرخص شدند که از این بابت شکرگزار خداوند هستیم.

وی گفت: حجم عظیمی از ابراز احساسات و عرض ارادت‌ها به مقام معظم رهبری در روزهایی که ایشان در بیمارستان بستری بودند؛ نشان از عمق محبت و علاقه بین مسئولین، مردم و ولایت داشت.
تولیت آستان مقدس حرم کریمه اهل بیت(ع) ادامه داد: البته این ابراز احساسات نسبت به رهبر معظم انقلاب تنها به داخل کشور منحصر نشد و از بیرون کشور نیز پیام‌هایی در این زمینه ارسال شد که این امر نشان از عمق راهبردی نظام اسلامی و انقلاب است که هیچ انقلابی چنین شرایطی را به خود ندیده است.

وی عنوان کرد: نوع اطلاع رسانی در زمینه بستری رهبر معظم انقلاب نیز موجب شد تا ارادت آحاد ملت نسبت به ولایت بیش از گذشته نمایان شود و دستگاه‌های تبلیغاتی دشمنان نیز در این زمینه خلع سلاح شدند.
حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه شخص مقام معظم رهبری در زمینه اطلاع رسانی عمل جراحیشان، مدیریت را در دست گرفتند و الگویی جدیدی را در عرصه تعامل و ارتباط میان ملت و ولایت بنا نهادند افزود: چنین شرایطی در هیچ کجای دنیا سراغ نداریم که ملتی با رهبر خود چنین ارتباط صمیمی و نزدیکی داشته باشد که از مسئولان کشور می‌خواهیم قدردان مردم و نعمت ولایت و رهبری باشند.

عدم حضور ایران در ائتلاف علیه داعش موجب افتخار است

وی در بخش دیگری از خطبه‌های خود مبارزه و ائتلاف آمریکا و هم پیمانانش علیه داعش را شگرد آنان دانست و افزود: آمریکایی‌ها با برخی از کشورها برای مبارزه با داعش هم پیمان شدند و گفتند که ایران هم در این ائتلاف جایی ندارد که البته این امر افتخار و موجب سربلندی ما است.

امام جمعه قم با بیان اینکه آمریکایی‌ها در خصوص مبارزه با داعش هم دروغ گفتند، بیان داشت: مسئولان آمریکایی در دو نوبت از ایران برای مبارزه با داعش خواستار کمک شدند؛ اما با مخالفت جمهوری اسلامی ایران مواجه شدند که رهبر معظم انقلاب هم به صراحت فرمودند دستان آمریکایی‌ها در این زمینه آلوده است.

ائتلاف آمریکا با متحدانش راه به جایی نخواهد برد

به گزارش مهر، وی تأکید کرد: ائتلاف آمریکا با متحدانش راه به جایی نخواهد برد چرا که در جنگ علیه مردم سوریه هم همین اقدام را انجام دادند اما راه به توفیقی نرسیدند.

حجت الاسلام سعیدی بیان داشت: مبارزه آمریکایی‌ها با گروه تروریستی داعش فریبی بیش نیست، چرا که داعش دست پرورده و گماشته خود آمریکایی‌ها است.
وی ادامه داد: آمریکا با بهانه مبارزه علیه داعش می‌خواهد بر حضور نظامی خود در منطقه ادامه دهد و همانگونه که در پاکستان می‌تواند بدون اجازه از ارتش اقدامات نظامی صورت دهد در عراق هم می‌خواهد چنین کاری انجام دهد.

تولیت آستان مقدس حرم حضرت فاطمه معصومه(س) اضافه کرد: آمریکا در جنگ اخیر رژیم صهیونیستی علیه غزه به کمک آنان رفت اما با شکست مفتضحانه‌ای که مواجه شد داغ ننگنی بر پیشانی‌اش نشست.
وی افزود: ادعای مبارزه با داعش کاری تبلیغاتی برای از بین بردن این ننگ است. اما به فرموده رهبر معظم انقلاب آنچه کمر داعش را شکست؛ فتوای مرجعیت شیعه و حضور مردم و ارتش عراق در صحنه است.

دفاع مقدس امتحانی بزرگ برای ملت ایران بود

حجت الاسلام سعیدی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه قم، با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس ابراز داشت: جنگ هشت ساله موجب آب دیده شدن مردم و کشور ما شد و این جنگ امتحانی بزرگ برای ملت ایران بود.

وی تصریح کرد: ملت ایران در این سال‌ها نشان داد که قصد تجاوز به کشور دیگری ندارد اما هرکس چشم طمع به این آب و خاک داشته باشد؛ دودمانش را به باد خواهد داد، همانگونه که صدام را به درک واصل کرد.
امام جمعه قم موفقیت ملت ایران در جنگ تحمیلی را عواملی همچون، ایمان به خدا، بصیرت بالا، هدایت‌های امام راحل، اقدامات مجاهدانه مردم برای تحقق آرمان‌های انقلاب و مقاومت تا پایان جنگ برشمرد.

انتقاد از ساخت برخی فیلم‌ها در مورد دفاع مقدس

حجت الاسلام سعیدی در ادامه با انتقاد از ساخت برخی فیلم‌ها و سریال‌ها که رزمندگان دفاع مقدس را به خوبی ترسیم نمی‌کنند، افزود: برخی از صحنه‌هایی که در این فیلم‌ها نشان داده می‌شود برای جلب توجه بیشتر بوده و حقیقت روحیه و شخصیت رزمندگان نیست چرا که رزمندگان ما مخلص و خالص بودند و اینگونه شوخی‌های بی‌مورد که در فیلم‌ها نشان می‌دهند از آنان سراغ نداریم.

وی با بیان اینکه نباید رزمندگان را در فیلم‌ها به گونه‌ای عوام پسندانه نشان دهیم، افزود: رزمندگان در دوران جنگ با تدبیر کار می‌کردند و نظریه‌پردازی در عرصه اجرای عملیات‌ها داشتند که طرح‌هایشان لشکر دشمن را انگشت به دهان می‌گذاشت، اما متأسفانه در فیلم‌ها نشان می‌دهند که رزمندگان روی مین می‌روند.

دانشگاه‌ها به باشگاه‌های سیاسی تبدیل نشود

تولیت آستان مقدس حرم حضرت فاطمه معصومه(س)، همچنین با اشاره به آغاز سال تحصیلی مراکز علمی کشور ابراز داشت: نباید دانشگاه‌ها به باشگاه‌های سیاسی تبدیل شود، بلکه باید بصیرت زایی در جنبه‌های مختلف را در دستور قرار داد و دانشگاه نباید ابزاری برای گروه‌های سیاسی باشد.
حجت الاسلام سعیدی در پایان با اشاره به بحران جدی آب در کشور از مردم خواست در این زمینه دقت و صرفه جویی لازم را داشته باشند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠۶-١٣٩٣, ١٧:۴٢

   

پر مبحث ترین ها