سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دلبری: شهدا الگوی تمام ملت‌های آزاده جهان هستند

بروز شده : ٢-٠٧-١٣٩٣, ١٢:٠۶    نسخه چاپی    
شهردار قم با اشاره به اینکه امروز هم این اقتدار ملت ایران در دنیا دیده می‌شود گفت: بخشی از این اقتدار به خاطر جوانانی است که اگر در دوران دفاع مقدس بودند با اقتدار در مقابل آنها خواهند ایستاد.
شهردار قم گفت: امروز ارزش‌های دفاع مقدس مرزها را پشت سر گذاشته و شهدا به الگویی برای تمام ملت‌های آزاده تبدیل شده‌اند.

محمد دلبری صبح چهارشنبه در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس و یادواره شهید کلهری که در مرکز همایش‌های شهرداری قم برگزار شد با اشاره به نقش مردم قم در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: این مردم هر جا که نیاز بود همواره لبیک گوی ولی امر مسلمین بوده‌اند و در صحنه‌ای که به حضورشان نیاز هست، حاضر می‌شوند.

وی ادامه داد: امروز شاهد هستیم به برکت خون شهدا انقلاب اسلامی مرزها را پشت سر گذاشته و موجب بیداری ملت‌ها شده است.

شهردار قم با اشاره به اینکه خاطرات دفاع مقدس گنجینه‌های تمام نشدنی است اضافه کرد: این خاطرات می‌تواند برای نسل‌های دیگر الگوسازی کند. برگزاری همایش‌های دفاع مقدس و یادواره شهدا هم به همین انگیزه صورت می‌گیرد تا جوانان بدانند چطور شهیدان به قیمت جان از باورهای خود دفاع کردند.

وی با اشاره به درس‌هایی که دفاع مقدس به نسل‌های مختلف انقلاب اسلامی داده افزود: شهدا به ما آموختند خودباوری و خداباوری اگر باشد، هیچ چیز نمی‌تواند جلوی ملت‌ها با بگیرد.

دلبری گفت: در دوران دفاع مقدس ما تنها با کشور عراق و رژیم بعث روبرو نبودیم بلکه تمام جهان پشت سر این رژیم ایستاده بود و امروز جوانان ما با درس گرفتن از آن دوران و با خودباوری قدرت تسلیحاتی ملت ایران را بسیار ارتقا داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه شهدا با دست خالی به میدان جنگ آمدند افزود: دفاع مقدس با باورهای الهی سپری شد و جنگ با توکل به خدا و اتکا به جوانان با اقتدار ملت ایران به پایان رسید.

شهردار قم با اشاره به اینکه امروز هم این اقتدار ملت ایران در دنیا دیده می‌شود گفت: بخشی از این اقتدار به خاطر جوانانی است که اگر در دوران دفاع مقدس بودند با اقتدار در مقابل آنها خواهند ایستاد.

وی ابراز داشت: امروز اگر در این کشور و استان و شهر در کنار حرم کریمه اهل بیت(ع) توفیق خدمت داریم، این را مرهون شهدای عزیز هستیم و گرامی داشتن یاد و خاطره آنها و رهرو آنها بودن تکلیف امروز ما است.

دلبری اضافه کرد: شهدا زنده و ناظر بر اعمال ما هستند و حضور آنها را باید همواره در کنار خود لمس کنیم تا بدانیم چه وظیفه‌ای در قبال آنها داریم. همواره باید از خداوند بخواهیم تا در دنیای دیگر شرمنده شهیدان نباشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٧-١٣٩٣, ١٢:٠۶

   

پر مبحث ترین ها